Bedava Hesaplar

Xiaomi Tüm Modeller İçin Garanti Sorgulama

Xiaomi, Türkiye’de de kabul edilen ve beğenilen telefon markalarından biri olmayı başardı. Marka, Çin üzerinden ülkemize giriş yapmakta birlikte bugün piyasada bulunan onlarca telefon modeli sayesinde tercih ediliyor. 

Xiaomi markası ile alınan telefonların orijinal olup olmadığı konusunda kullanıcılar araştırma gerçekleştirmek isteyebilir. Bu konuda farklı platformlar üzerinden garanti sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. 

Hangi Xiaomi Modellerinde Garanti Sorgulama Yapılabilir?

Türkiye’de satın aldığınız Xiaomi akıllı telefonlarınız için garanti sorgulama işlemlerini ve IMEI sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek, kaç yıllık bir garanti süresi bulunduğunu tespit edebilirsiniz. Marka, Türkiye distribütörü ile ve teknik servis anlaşması gerçekleştirmesi ile birlikte Türkiye’de güvenilir bir kapsamda cihaz satışı elde etme açısından da çok önemli bir adım atmayı başardı. 

Bugün Türkiye’de Xiaomi markası tarafından sunulan önemli akıllı cihazlar arasında;

  • Mi serisi içerisinde bulunmak üzere Mi9, Mi Mix3, Mi8, Mi8 Lite, Mi A3 ve Mi A2 Lite gibi cihazlar bulunuyor. 
  • Redmi telefonlar çerçevesinde ise Redmi Note7, Redmi Note8, Redmi Note8 Pro, Redmi 7A, Redmi 8 ve Redmi 8A gibi telefon modelleri bulunuyor. 
  • Ayrıca Pocophone F1 modeli gibi bir cihaz ile de farklı bir kullanım modeli sağlanıyor. 

Bu modellerinde birçoğunda garanti sorgulama işlemlerinin internet üzerinden yapılması mümkün olmaktadır. 

Xiaomi Modellerde IMEI Sorgulama Ve Doğrulama Nasıl Yapılır?

Xiaomi telefon modellerinde IMEI numaranızı kolaylıkla telefonunuzun orijinal kutusu, faturası veya cihazın arka kapak kısmında bulmanız mümkün olacaktır. Ayrıca telefonunuzda IMEI numarası sorgulamak için arama bölümüne girdikten sonra *#06# tuşlanarak sorgulama gerçekleştirilir. Son bir yöntem olarak ise ayarlar>hakkında>ayrıntılar bölümü içerisinde bu bilgi yer almaktadır. 

Elde edilen IMEI numarası ile birlikte doğrulama yapmak için Xiaomi IMEI sorgulama sayfası olarak; mi.com/global/verify/#/en/tab/imei sayfasına giriş gerçekleştirilebilir.

Karşınıza çıkan ekranda IMEI kodu için belirtilen satıra IMEI kodunu giriş gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında alt kısmında bulunan güvenlik kodu alanına ise belirtilen güvenlik kodunu aynı şekilde girerek, sorgulama ile telefonunuzu satın aldığınızı doğrulayabilir yani ürün doğrulama işlemi yapabilirsiniz. 

Aslında cihazının orijinal yani güvenilir olup olmadığını sorgulamak için ise aynı sayfa üzerinde satın alma doğrulama işlemi yanında bulunan ürün doğrulama sekmesini kullanabilirsiniz.

Bu ekranda cihaz kutusu veya evraklar üzerinde bulunan 20 basamaklı güvenlik kodunu ve yine istenilen security code bilgilerini girerek ürün kimlik doğrulaması yapabilirsiniz. 

Xiaomi Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de Xiaomi markası ile anlaşmalı olarak garanti hizmetlerini Genpa firması ve Evofone firması sağlamaktadır. Bu kapsamda sorgulama işlemi gerçekleştirmek için 

  • Öncelikle telefonunuzun kutu içeriğinde bulunan garanti belgesinde belirtilen yetkili servisin web sitesine girmeniz gerekecektir. 
  • Bu sayfa üzerinde teknik servis>garanti sorgulama gibi bir sekmeye tıklayarak, burada sıralanan işlemleri yapmanız gerekir. 
  • Genellikle sizden IMEI talep edilir ve istenen satıra IMEI kodu girerek garanti sorgulama işlemi yapılabilir. 
  • Sorgulama sonucunda telefonunuzun modeli, özellikleri, tedarikçi firma, garanti süresi ve garanti durumu öğrenilebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu