Bedava Hediye İnternet – Turkcell, Vodafone, Türk Telekom

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir? Tüm Modemler

10.07.2019
Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir? Tüm Modemler

Evinize ya da işyerinize internet aldığınızda Wifi şifreniz modeminizin arkasında ya da kitapçığınızda hazır olarak gelmektedir. Fakat siz eğer isterseniz, wifi şifresi değiştirme işlemi yapabilmektesiniz. Standart gelen ve aklınızda tutamayacağınız cinsten olan bu şifreleri sizden başka kimsenin bilemeyeceği çok güçlü şifrelerle değiştirebilirsiniz. Bu şekilde internet bağlantınızı sizden başkası kullanamayacaktır. Wifi şifreleri genel olarak router’ınız tarafından kontrol edilmektedir. Bunun için şifrenizi router’ınıza bağlanarak değiştirmeniz gerekmektedir.

Bu yüzden de ilk olarak yapmanız gereken router’ınızın IP adresini elde etmelisiniz. İşletim sistemi Windows 7;8;8,1 ve 10 olanlar bilgisayarları üzerinden komut startlarını açarak buradaki ekrana “ipconfig” yazarak Enter tuşuna basmalıdırlar. Bu işlemin ardından router’ınızıin IP adresi gözükecektir. Tahminen 192.168.1.1 gibi bir adres görmeniz gerekmektedir. Görmüş olduğunuz bu numarayı bir kenara yazın ya da kopyalayarak not edin.

Günün Fırsatı -> Bedava İsteyenlere Bu Kampanya Tam Size Göre Kaçırmayın!!!  Ücretsiz Wifi Şifre Kırıcı Programları Nelerdir? (Uyarı Amaçlı)

Turk Telekom TTnet Zyxel Wifi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Farklı modem modellerinde farklı şifre değiştirme yöntemleri mevcut olmaktadır. TTnet Zyxel Wifi değiştirme işlemini gerçekleştirebilmek için, Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazın ve Enter’layın. Eğer şifrenizi ilk defa değiştiriyorsanız, kullanıcı adı ve şifre kısmında sırasıyla “admin ve ttnet” kodlarını kullanın. Sisteme giriş yaptıktan sonra, Buradan ağ ayarları bölümüne giriş yapın. Sonrasında bu bölümden “kablosuz” sekmesini seçmelisiniz.

Kablosuz sekmesini seçmenizle birlikte karşınıza çıkacak olan sayfayı aşağı doğru kaydırın. Bu kısımda karşınızı otomatik olarak şifre oluştur yazan seçili bir sekme çıkacaktır. Buradaki seçme tik işaretini kaldırın ve artık şifre alanına kendi belirlediğiniz şifreyi yazınız.

Günün Fırsatı -> Bedava İsteyenlere Bu Kampanya Tam Size Göre Kaçırmayın!!!  2019 Fatih Wifi İnternet Şifresi

Vodafone Süpernet Modem Wifi Şifre Değiştirme

Eğer Vodafone interneti kullanıyorsanız Wifi şifrenizi değiştirmek için neler yapmanız gerektiğini en ince detayına kadar sizlerle paylaşacağız. Vodafone Wifi şifre değiştirmek için,

  • İlk olarak web tarayıcınız üzerinden adres satırına 192.168.1.1 yazarak Enter’ı tuşlayın.
  • Yaptığınız işlemin ardından karşınıza Vodafone modem ayarlarını yapabileceğiniz bir sayfa çıkmaktadır. Bu sayfada şifre ile giriş yapabileceğiniz bir alan çıkacaktır. Eğer ilk defa şifre değiştirecekseniz zaten genelde bu şifre “admin” olarak seçili olmaktadır.
  • Bu kısımdan mobile wifi sekmesinden yönlendirici ayarlarına geçin ve bu kısımda eski şifre alanına “admin” yazarak yeni şifrenizi hemen altındaki kısma oluşturun. Böylece şifre değiştirme işleminiz gerçekleşmiş olmaktadır.

Turkcell Superonline Modem Wifi Şifresi Değiştirme

Günün Fırsatı -> Bedava İsteyenlere Bu Kampanya Tam Size Göre Kaçırmayın!!!  KYK Wifi Giriş Yapma Ve İnternet Kotanızı Sorgulayın

Turkcell Superonline kullanıcısı iseniz, modem şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki yönergeleri yapmanız yeterli olacaktır. Turkcell Superonline Wifi şifre değiştirmek için,

  • İlk olarak mevcut tarayıcınızın URL kısmına 192.168.1.1 kodlarını yazarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Buradan karşınıza çıkacak olan sayfada yer alan kullanıcı adı ve şifre bölümlerine sırasıyla “admin” ve “superonline” yazın.
  • Daha sonra açılan ekrandan kablosuz ağ ayarlarınız seçerek, ağ adınızla birlikte ağ şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Netmaster Modem Wifi Şifre Değiştirme

Netmaster modem wifi şifresi değiştirmek için tarayıcınızın URL ara yüzüne 192.168.1.1 kodunu yazınız. Bu işlemin ardından karşınıza gelecek olan ekrandaki kullanıcı adı ve şifre kısmının ikisine de “admin” yazın ve giriş yapın. Sayfaya giriş yaptıktan sonra buradan ağ ayarları kısmından ağ adınızı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Promosyonlu hediye paketler ve tarifeler yurt içi kullanımı ile geçerlidir. Sitemizde yayınlanan konular bütün içerikleri operatör şirketlerin yapmış olduğu ve forum sitelerinde paylaşılan kampanyaları değerlendirip sizlere kolaylık sağlamak amaçlıdır. Faydalı bulduğunuz yazılara yorum yaparak diğer ziyaretçilere yardımcı olabilirsiniz.