Evde İnternet

Wifi Şifresi 2020 Değiştirme ve Öğrenme Nasıl Yapılır?

Evinize ya da işyerinize internet aldığınızda Wifi şifreniz modeminizin arkasında ya da kitapçığınızda hazır olarak gelmektedir. Fakat siz eğer isterseniz, wifi şifresi değiştirme işlemi yapabilmektesiniz.

Standart gelen ve aklınızda tutamayacağınız cinsten olan bu şifreleri sizden başka kimsenin bilemeyeceği çok güçlü şifrelerle değiştirebilirsiniz. Bu şekilde internet bağlantınızı sizden başkası kullanamayacaktır. Wifi şifreleri genel olarak router’ınız tarafından kontrol edilmektedir. Bunun için şifrenizi router’ınıza bağlanarak değiştirmeniz gerekmektedir.

Modem Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bu yüzden de ilk olarak yapmanız gereken router’ınızın IP adresini elde etmelisiniz. İşletim sistemi Windows 7;8;8,1 ve 10 olanlar bilgisayarları üzerinden komut startlarını açarak buradaki ekrana “ipconfig” yazarak Enter tuşuna basmalıdırlar.

Bu işlemin ardından router’ınızıin IP adresi gözükecektir. Tahminen 192.168.1.1 gibi bir adres görmeniz gerekmektedir. Görmüş olduğunuz bu numarayı bir kenara yazın ya da kopyalayarak not edin.

Turk Telekom TTnet Zyxel Wifi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Farklı modem modellerinde farklı şifre değiştirme yöntemleri mevcut olmaktadır. TTnet Zyxel Wifi değiştirme işlemini gerçekleştirebilmek için, Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazın ve Enter’layın.

Eğer şifrenizi ilk defa değiştiriyorsanız, kullanıcı adı ve şifre kısmında sırasıyla “admin ve ttnet” kodlarını kullanın. Sisteme giriş yaptıktan sonra, Buradan ağ ayarları bölümüne giriş yapın. Sonrasında bu bölümden “kablosuz” sekmesini seçmelisiniz.

Kablosuz sekmesini seçmenizle birlikte karşınıza çıkacak olan sayfayı aşağı doğru kaydırın. Bu kısımda karşınızı otomatik olarak şifre oluştur yazan seçili bir sekme çıkacaktır. Buradaki seçme tik işaretini kaldırın ve artık şifre alanına kendi belirlediğiniz şifreyi yazınız.

Vodafone Süpernet Modem Wifi Şifre Değiştirme

Eğer Vodafone interneti kullanıyorsanız Wifi şifrenizi değiştirmek için neler yapmanız gerektiğini en ince detayına kadar sizlerle paylaşacağız. Vodafone Wifi şifre değiştirmek için,

blank
  • İlk olarak web tarayıcınız üzerinden adres satırına 192.168.1.1 yazarak Enter’ı tuşlayın.
  • Yaptığınız işlemin ardından karşınıza Vodafone modem ayarlarını yapabileceğiniz bir sayfa çıkmaktadır. Bu sayfada şifre ile giriş yapabileceğiniz bir alan çıkacaktır. Eğer ilk defa şifre değiştirecekseniz zaten genelde bu şifre “admin” olarak seçili olmaktadır.
  • Bu kısımdan mobile wifi sekmesinden yönlendirici ayarlarına geçin ve bu kısımda eski şifre alanına “admin” yazarak yeni şifrenizi hemen altındaki kısma oluşturun. Böylece şifre değiştirme işleminiz gerçekleşmiş olmaktadır.

Turkcell Superonline Modem Wifi Şifresi Değiştirme

Turkcell Superonline kullanıcısı iseniz, modem şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki yönergeleri yapmanız yeterli olacaktır. Turkcell Superonline Wifi şifre değiştirmek için,

  • İlk olarak mevcut tarayıcınızın URL kısmına 192.168.1.1 kodlarını yazarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Buradan karşınıza çıkacak olan sayfada yer alan kullanıcı adı ve şifre bölümlerine sırasıyla “admin” ve “superonline” yazın.
blank
  • Daha sonra açılan ekrandan kablosuz ağ ayarlarınız seçerek, ağ adınızla birlikte ağ şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Netmaster Modem Wifi Şifre Öğrenme Değiştirme

Netmaster modem wifi şifresi değiştirmek için tarayıcınızın URL ara yüzüne 192.168.1.1 kodunu yazınız. Bu işlemin ardından karşınıza gelecek olan ekrandaki kullanıcı adı ve şifre kısmının ikisine de “admin” yazın ve giriş yapın. Sayfaya giriş yaptıktan sonra buradan ağ ayarları kısmından ağ adınızı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Wifi Şifresi 2020 Değiştirme ve Öğrenme Nasıl Yapılır?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu