Ücretsiz Hesabı

Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım 2020

Whatsapp kullanıcıları için bir muamma olan engellendiğini anlama konusu artık açıklığa kavuşmuş durumda. Karşınızdaki kişi tarafından engellenmişseniz çok kolay bir yöntem ile bu durumu anlayabiliyorsunuz. Whatsappta engellendiğimi nasıl anlarım diye düşünenlerdenseniz şu üç noktaya dikkat etmelisiniz.

 • Karşınızdaki kişinin fotoğrafını whatsapp profilinde göremiyorsanız,
 • Karşınızdaki kişinin profil fotoğraf değişimlerini, çevrim içi olma durumunu veya son görülme gibi bilgileri ekranınızda göremiyorsanız engellenmiş durumdasınız.
 • Karşınızdaki kişiye whatsapp üzerinden mesaj gönderdiğinizde her zaman tek tik işareti yer alıyorsa engellenmiş durumdasınız.

Bu yöntemlerin dışında whatsapp üzerinde arama yaptığınızda karşınızdaki kişi sürekli aranıyor şeklinde görünüyorsa veya aramalarınıza cevap verilmiyorsa engellenmiş durumdasınız. Whatsapp engelli olma durumunu bu şekilde anlamak oldukça kolay.

Whatsapp Bir Kişiyi Engelleme Nasıl Yapılır?

Whatsappta görüşmek istemediğiniz, mesaj almak istemediğiniz kişilerden kurtulmak için size sunulan engelleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Sohbet etmek istemediğiniz, arama almak istemediğiniz veya rahatsız edilmek istemediğiniz kişiler için şu yöntemi kullanarak engelleme yapabilirsiniz. Whatsapp kişi engelleme için;

 • Whatsapp ayarlar sayfasını açın,
 • Ayarlar sayfasında yer alan hesap sekmesine tıklayın ve bu sekmeden gizlilik sayfasına ulaşın,
 • Gizlilik sekmesinde yer alan engellenmiş kişiler sayfasına tıklayın,
 • Açılan sayfa da yer alan Ekle seçeneğine tıklayın,
 • Ekle seçeneğinde arama satırına engellemek istediğiniz kişinin adını yazın ve aratın,
 • Arama sonucunda çıkan kişinin karşısında engele sekmesi yer alıyor. Bu sekmeye tıklayarak bu kişiyi engellemiş olursunuz.
YENİ YAYINLANDI->
Bedava Wolfteam Hesap Çarları 2020 ve Hack Hilesi

Bir diğer yöntem olarak engellemek istediğiniz kişi ile ilgili bir sohbet sayfası açın. Açmış olduğunuz sohbet sayfasında kişinin üzerine tıklayın ve açılan sayfa da yer alan engelle sekmesine tıklayın. Bu sayede istediğiniz kişiyi kısa yöntem ile engellemiş olacaksınız. Kişi engellemek için bu iki yöntemden sizin için uygun olanı tercih edebilir ve uygulayabilirsiniz.

Whatsapp Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Whatsappta engellemiş olduğunuz kişinin engelini de kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Engeli olan kişinin engelini kaldırmak için şu yöntemi adım adım izleyebilirsiniz.

 • Whatsapp ayarlar sayfasını açın,
 • Ayarlar sayfasından hesap sayfasına ulaşın,
 • Hesap sayfasından gizlilik sayfasına ulaşıp bu sayfa da yer alan engellenmiş kişiler sekmesine tıklayın.
 • Açılan sayfa da yer alan engelli kişiler listesinden engelini kaldırmak istediğiniz kişinin üzerine gelerek tıklayın
 • Tıkladığınız kişinin üzerinde engeli kaldır seçeneği belirecektir. Engeli kaldır seçeneğine tıklayarak bu kişinin engelini kaldırmış oluyorsunuz.

Whatsapp engel kaldırma işlemi için izleyebileceğiniz bir diğer yöntem ise engelli olan kişiyi whatsappta aratarak bu kişi ile sohbet sayfası açmak. Sohbet sayfası açtıktan sonra yapmanız gereken sayfanın üst kısmında yer alan kişiye tıklamak ve engeli kaldır seçeneğinin belirmesini beklemek. Engeli kaldır seçeneği belirdikten sonra tıklamanız kişinin engelini kaldırmak için yeterli oluyor.

YENİ YAYINLANDI->
Telegram Grupları 2020 +18, İfşa, İptv Tüm Sohbet Linkleri

Whatsapp Engelli Kişiye Mesaj Gönderme

Whatsapp üzerinden engellediğiniz kişilere mesaj atmak istediğiniz uygulayabileceğini bir yöntem var. Bu yöntem de yapmanız gereken telefonunuzda yer alan hattınızı çıkarmak ve farklı bir hat takmak. Kendi hattınız dışında farklı bir hat taktıktan sonra whatsappa giriş yaparak telefon numarası değişikliği işlemi yapmanız gerekiyor.

Whatsapp açarak telefon numarası girilen sayfa da kendi numaranız yerine yeni taktığınız hattın numarasını girmeniz gerekiyor.  Yeni girdiğiniz numarayı doğrulattıktan sonra bu hattı çıkarıp kendi hattını takıyorsunuz. Kendi hattınızı taktıktan sonra numara yenileme işlemi yapmamalısınız. Artık engellediğiniz kişilere ve sizi engelleyen kişilere kolayca mesaj atabilir veya onlardan mesaj alabilirsiniz.

Whatsapp engelli kişilere mesaj atmak için izleyebileceğiniz bir diğer yöntem de engellediğiniz kişilerin engelini kaldırarak onlara mesaj atmak ve tekrar engellemek. Bu sayede istediğiniz kişiye kolaylıkla mesaj atabilirsiniz. Ancak onlardan gelecek cevapları görmek için yine engellerini kaldırmanız gerekecektir. Whatsapp her konuda gruplara katılmak isteyenler burayı tıklasın

Whatsappta Silinen Mesajları Görme

Whatsapp ile mesajlaşmalarınız sonrasında silinen mesajları görmek veya karşı tarafın yazıp sildiği için göremediğiniz mesajları görmek aslında çok kolay. Android ve IOS olarak iki farklı işletim sisteminde de silinen whatsapp mesajlarını görmeniz için şu yöntemleri izleyebilirsiniz.

YENİ YAYINLANDI->
Whatsapp Sticker Yapma Tüm Paketleri İndirme (Güncel)

Android kullanıcıları için: Google Play üzerinden Notification history isimli uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz yeterli oluyor. Uygulamayı indirip çalıştırdıktan sonra bildirim geçmişine erişmek isteyerek gelen bildirimlerin geçmişine ulaşıyorsunuz. Bu uygulamam sayesinde whatsapp üzerinden size gönderilen ve silindiği için göremediğiniz mesajları okuyabiliyor, whatsapp gruplarında da geçmiş bildirimler aracılığı ile silinen mesajlara erişebiliyorsunuz. Tiktok ile para kazanmak sayfamızdan kazanç sağlamak isteyenlere tavsiyelerimizi kaçırmasın.

IOS kullanıcıları için; IOS kullanıcıları apple store üzerinden whatsapp notification uygulamasını indirerek silinen mesajlara erişebiliyorlar. Bu uygulamayı cep telefonunuza indirip kurduğunuzda whatsapp üzerinden gelen bildirimlerden haberdar oluyor ve aynı zamanda gelen bildirimlerin kayıt edildiği sayfa aracılığı ile silinen mesajları okuyabiliyorsunuz. Karşı tarafın yazıp sildiği için göremediğiniz mesajlarını anlık olarak takip edebiliyor dilediğiniz her an bildirim kayıt sayfasına erişerek merak ettiğiniz tüm mesajlara ulaşabiliyorsunuz.

Whatsapp üzerinden ister kişisel olarak ister grup yazışmalarında yazılıp silinen mesajlara erişmek için kullanacağınız bu uygulamalar ücretsiz uygulamalar olup belirli dönemlerde güncellenmesi gereken uygulamalardır. Bu nedenle bir kez uygulamayı indirip çalıştırmak silinen mesajlara erişimini her zaman sağlamaz.

Belirli dönemlerde size gelen bildirimler ışığında bu uygulamaları güncellediğinizde her zaman silinen whatsapp mesajlarını görebilirsiniz. Bu uygulamalar engelli olan ve size mesaj gönderen kişilerin mesajlarının yanı sıra engelini kaldırarak mesaj attığınız kişilerin sizlere gönderdiği mesajların da kayıt edildiği uygulamalardır.

Kampanyalar:

Destek Admin

Soru, İstek veya Şikayetlerinizi Aşağıdan Soru - Cevap Bölümünden Yazın! Yöneticiler ve Kullanıcılar Hemen Yardımcı Olmaktadırlar..

Yeni Kampanyalar

SORU - CEVAP

 "Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım 2020" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı