İnternet Haberleri

Web Kur Bedava İnternet Sitesi 2020 Nasıl Kurulur?

İnternet sitesi kurmak, günümüzdeki en çok araştırılan konulardan birisidir. Çünkü bir internet sitesi açarak binlerce, hatta milyonlarca ziyaretçiye erişebilir, elinizdeki ürünleri, içerikleri ve diğer çeşitli materyalleri geniş kitlelere bu sayede sunabilirsiniz.

Ancak kaliteli ve prestijli bir internet sitesi açmak için belirli bir miktarda maliyet harcamak gereklidir. Buna rağmen cebinizden hiçbir para çıkmadan, sadece dakikalar içerisinde kendi adınıza bir internet sitesi oluşturabilirsiniz.

Bedava Web Sitesi Açmak için Gerekli Bilgiler

Bir internet sitesinin temelini 2 adet unsur oluşturur. Bunlar hosting ve domaindir. Domain, internet sitenizin kendisine özgü adresi olarak tanımlanmaktadır. Çeşitli domain sağlayıcı firmalar aracılığıyla domain alabilirsiniz. Wix ve diğer bedava site kurma seçeneklerini detaylı anlatımlarımızla devam ediyor.

Hosting de alan adınızı bağlamanız sonucunda, veri sağlayıcı bir firmanın size tanıdığı depolama alanıdır. Bu depolama alanına sitenizin dosyalarını yükleyebilir ve bu sayede aktif bir internet sitesi oluşturma hedefinizi tamamlayabilirsiniz.

Ücretsiz İnternet Sitesi Kurma Nasıl Yapılır?

Ücretsiz internet sitesi kurmak demek, kısacası ücretsiz bir şekilde domain ve hosting hizmeti sağlayabilen bir firma bulmak demektir. Elbette bunlara ücretsiz olarak sahip olabileceğiniz firmalar mevcut. Piyasada uzun yıllardan beri hizmet veren dot.tk adresli internet sitesi, müşterilerine çeşitli alan adı uzantılarını 1 yıllığına ücretsiz olarak sunar.

Konu altında ücretsiz web sitesi açarak para kazanma için çeşitli videolar paylaşılmıştır. Lütfen hepsini sonuna kadar izleyin

Siteye kayıt olan ziyaretçiler, belirlenen alan adı uzantılarına sahip domainlerini 1 yıllığına ücretsiz olarak kaydederler. Herhangi bir domain alma limiti olmadığı için sınırsız alan adı alabilir, bu alan adlarınızı çeşitli projelerde kullanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma En Kolay Yolu Videoda

Ücretsiz hosting hizmet için de 000webhost.com adresini tercih edebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz hosting programları olan bu internet sitesinde sağlanan ücretsiz programdan satın alarak karşılıksız olarak hosting hizmeti elde edebilirsiniz.

Hosting ve domain hizmetlerini ücretsiz olarak aldıktan sonra alan adınızın name serverlerini, hostinginizin bulunduğu sunucunun name server adreslerine yönlendirmelisiniz. Yönlendirme ortalama 10-15 dakika ile 3-4 saat arasında tamamlanır.

Bedava İnternet Sitesi Nasıl Açılır? Videolu Anlatım

Başarılı bir name server yönlendirmesi yaptıysanız siteniz ulaşılabilir hale gelecektir. Ardından hostinginizin yönetim panelinden istediğiniz ücretsiz bir yazılımı kurabilir, internet sitenizi faaliyete geçirebilirsiniz.

Eğer bu tür yöntemlerle uğraşmak istemezseniz wix.com tarzı sitelerle de kendi sitenizi tasarlayabilirsiniz. Hiçbir teknik detay gerektirmeyen bu site sayesinde hazır şablonlar kapsamında bir site oluşturabilir, bu sitenizi büyütebilirsiniz.

Ücretsiz Site Kurma Programı, Temaları Nelerdir?

Eğer sitenizin dosyalarını hosting paneli üzerinden otomatik olarak değil de manuel olarak kontrol etmek isterseniz Filezilla isimli uzak dosya yöneticisi programını öneririz. Bu program aracılığıyla sitenizdeki dosyaları kontrol edebilir, yeni dosyalar yükleyip silebilirsiniz.

Genellikle internet sitesi oluştururken kullanılan büyük yazılımlar sabit olduğu için, bu yazılımlar için pek çok ücretsiz tema mevcuttur. Bu temaları internetten araştırıp bulabilir, doğru kurulum ile internet sitenizin görünüşünü baştan aşağıya değiştirebilirsiniz.

Bedava Site Hazır Şablonları Nedir?

Bedava site şablonları, site tasarım platformlarının yazılım ve tasarımcıları tarafından geliştirilmiş özelleştirilebilir tasarımlar bütünüdür. Bu tasarımları herhangi bir kodlama bilgisi olmaksızın sürükle-bırak yöntemiyle özelleştirebilir, özgün tasarımlar elde edebilirsiniz.

Bedava İnternet Sitesi İçin Ücretsiz Hizmet Veren Firmalar

Bedava internet sitenizi tamamıyla tasarımsal metotlarla oluşturmak için Godaddy ve Wix isimli iki firma önerilir. Bu firmaları kullanarak hiçbir kodlama bilgisi kullanmadan sadece site oluşturma yazılımını kullanarak ücretsiz internet sitenizi kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz dot.tk ve 000webhost.com internet sitelerini kullanarak ücretsiz alabileceğiniz domain ve hosting ile tamamen özgür bir şekilde kendi internet sitenizi hiçbir ücret ödemeden oluşturabilirsiniz. Burada iş tamamen size kalmış. Kısacası eğer hayal gücünüz ve fikirleriniz varsa, 5 kuruş dahi ödemeden bir internet sitesi sahibi olabilirsiniz.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu