Bedava Hediye İnternet – Turkcell, Vodafone, Türk Telekom

Vodafone Fatura Tutarını Düşürme Taktiği

Vodafone Fatura Tutarını Düşürme Taktiği

Operatör kullanıcılarının genel olarak yaşadığı en büyük problem faturalarının normalden fazla gelmesi olmaktadır. Vodafone fatura tutarını düşürme taktiği hakkında sizlere bazı ufak detaylar hakkında bilgi vereceğim. Eğer Vodafone kullanıcısı iseniz muhakkak işinize yarayacaktır. Diğer operatör kullanıcıları da aslında buradaki bilgilerden istifade edebilirler. Birçok kişinin farkında bile olmadığı ancak açık olduğu için kendisine ek maliyet getiren bazı uygulamalar bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda ekstra masraf çıkaran bu uygulama ya da aboneliklerden neler olduğundan bahsedeceğiz.

1-) Paket ve Tarife Aşımı

Tarifenizle birlikte operatörünüz tarafından sizlere belirli bir internet, dakika ve SMS verilmektedir. Bu verilen kullanımlar tarifeniz kapsamında standart olarak ücretlendirilir. Ancak operatörünüz tarafından size tanınan internet, dakika ya da SMS’lerden herhangi birisinde ya da tamamında aşım yaparsanız sabit ücretiniz haricinde ek ücret ödersiniz. Bu yüzden Vodafone fatura tutarını düşürme taktiği olarak kesinlikle tarife aşımı yapmamaya dikkat ediniz.

2-) Özel Servis Kullanımı

Hattınız üzerinden mevcut fatura döneminizde tarifeniz dışında özel servis aboneliği ya da kullanımı yaparsanız, yapılan abonelik ya da kullanımın ücreti faturanıza yansıtılır. Eğer böyle bir aboneliğiniz varsa iptal ettirin ve özel servislerden yararlanmayın. En basitinden mobil ödeme servisi ekstra olarak ücret talep etmektedir.

3-) Yurtdışı Arama ve SMS

Eğer tarifeniz kapsamında yurtdışı arama ya da herhangi bir SMS hakkınız bulunmuyorsa, yapacağınız bu tür aramalar ya da SMS’ler tarifenize ekstra olarak yansıtılacaktır. Kaldı ki yurtdışı ücretlendirmeleri oldukça pahalıdır. Kesinlikle farkında olmadan böyle bir arama yapmayınız.

4-) Yurt Dışında Arama Ya Da Arama

Eğer yurtdışına çıkarken operatörünüzden Poaming Paketi satın almadıysanız, yurtdışından yapacağınız aramalar ya da alacağınız aranmalar faturanıza ek olarak ekstradan faturalandırılacaktır. Vodafone fatura tutarını düşürme taktiği noktasında en dikkat etmeniz gerekenlerden birisidir.

5-) Aynı Ay İçinde Yapılan Tarife Değişikliği

Eğer fatura kesim tarihinden önce tarife değişikliği yaparsanız, hem önceki tarifenize ait faturayı ve hem de yeni tarifenize ait faturayı ödemek durumunda kalabilirsiniz. Eski ve yeni tarifelerinizin ücretleri gün bazlı olarak faturanıza yansıtılacaktır. Bu yüzden tarife geçişlerinde hesap kesim tarihlerinize dikkat ediniz.

6-) Fatura Ödeme İşleminin Geciktirilmesinden Kaynaklanan Açma-Kapama Bedeli

Eğer faturanızın son ödeme tarihi geçti ve siz ödemediyseniz, geciken her ödeme içi ekstra ücret hesaplanır. Faturanızın son ödeme tarihinden 5 gün sonrasında ise hattınızın bazı özellikleri kısıtlanır. Bir sonraki ödemenizde gecikme bedeli ve açma kapama bedeli de yansıtılarak sizden o şekilde ücret alınır. Vodafone fatura tutarını düşürme taktiği cihetinde bu maddeye dikkat edilmesi çok önemlidir.

7-) Satın Alınan Ek Paketler

Yine birçok kullanıcı farkında olmadan tarifesi üzerinden ek paketler ya da abonelikler satın almaktadır. Haliyle bunların kullanım ücreti de tarifelerine yansıtılacaktır. Eğer bu tür abonelikleriniz ve ek paket üyelikleriniz var ise biran evvel iptal ettirmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Promosyonlu hediye paketler ve tarifeler yurt içi kullanımı ile geçerlidir. Sitemizde yayınlanan konular bütün içerikleri operatör şirketlerin yapmış olduğu ve forum sitelerinde paylaşılan kampanyaları değerlendirip sizlere kolaylık sağlamak amaçlıdır. Faydalı bulduğunuz yazılara yorum yaparak diğer ziyaretçilere yardımcı olabilirsiniz.