Vodafone Bedava İnternet 2020

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme Hesaplama

Mobil bir sözleşmeye imza atmak, dünyadaki en kolay şey gibi görünebilir. Tarifenizi seçersiniz, hattınızı satın alırsınız ve istediğiniz tüm dakikaları, SMSleri ve mobil interneti elde edersiniz. Ama bu sözleşmeyi iptal etmek isterseniz ne olur? Belki başka bir operatörde daha iyi bir kampanya bulmuş olabilirsiniz.

Belki de mevcut tarifenizi maddi olarak karşılayamıyorsunuzdur. Sadece fikrinizi değiştirmiş de olabilirsiniz. Bu durumda sözleşmeyi iptal etmek istiyorsanız, Vodafone cayma bedeli ücretlerini hesaba katmanız gerekecektir.

Vodafone Cayma Bedeli Nedir?

Bilmeniz gereken ilk şey, mobil sözleşmenizin temel olarak operatörünüze belirli bir miktar para ödeyeceğinizin bir sözü olduğudur. Diyelim ki Vodafone ile 12 aylık bir sözleşme için ayda 40 TL tutarında bir telefon paketi için kaydolduğunuzu varsayalım. Sözleşmeniz Vodafone’a toplamda 480 TL (40 x 12 TL) ödeyeceğinize dair bir söz yerine geçmektedir.

Bu sözleşmeyi sonlandırmak istediğinize karar verirseniz, toplamda ödemeniz gereken 480 lirayı ödemeyeceğiniz anlamına geliyor. Böylece, Vodafone sizden ödeme sözü verdiğiniz ücretin bir kısmını (veya tamamını) telafi etmek için Vodafone cayma bedeli ödemenizi talep ediyor.

Cayma Bedeli Ödememek Mümkün mü?

Cayma bedelleri mobil endüstride oldukça yaygındır ve hemen hemen tüm operatörlerin bunlara sahip olması gerekir. Farklı operatörler, birazdan ele alacağımız bu ücreti hesaplamada farklı yöntemlere sahip olabilir. Cayma bedeli ödemekten kaçınmanın birkaç yolu vardır. Ancak dürüst olmak gerekirse, sözleşmeyi erken sonlandırmak istiyorsanız hangi operatör olursa olsun en azından bir miktar nakit ödeme yapmanızı isteyecektir.

Hattınız faturalı değil se sabit hat ise, Vodafone cayma bedeli konusunda endişelenmenize gerek yoktur. İstediğiniz zaman bir operatörü bırakıp diğerine geçebilirsiniz. Eski operatörünüze ayrıldığınızı söylemeniz bile gerekmez. Eski SIM kartınızı kullanmayı bıraktıysanız, hesabınızdaki kullanılmayan kredileri kaybedersiniz. Ancak bu durum, operatör değiştirmeden önce kalan kredinizi kullanarak kolayca önlenebilir.

Sözleşmenizi Henüz Yeni Yaptırdıysanız Nasıl İptal Ettirebilirsiniz?

Türkiye’de yönetmeler gereği memnun kalmadığınız hizmeti ilk ay içerisinde iptal ettirmek giderek daha yaygın hale geliyor. Ve eğer bu tür yeni yapılmış bir kontratınız varsa, ayrıca Vodafone cayma bedeli için endişelenmenize gerek yoktur. Geçerli 30 günlük süreniz sona erene kadar bekleyin ve otomatik yenilemeyi iptal edin.

Ayrıca operatör kısa süreli sözleşme imzalamanıza olanak tanıyarak 30 günün sonunda devam etmek isteyip istemediğinizi de sorabilir. 30 günlük bir sözleşme imzalamanın birçok avantajı bulunur çünkü sözleşme süresini bitirmek için beklemeniz gereken süre çok kısadır.

Uzun Süreli Sözleşmelerde Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Uzun süreli bir kontratınız varsa (12 veya 24 ay, bazen 18 ay), bu kontratı iptal etmeye karar verirseniz Vodafone cayma bedeli konusunda endişelenmeniz gerekir. Çoğu operatör, sözleşmenizde kalan ay sayısıyla çarpılan bir ücret alır.

Bu nedenle, on iki aylık bir sözleşme üç ay kaldıysanız, iptal ücretiniz kalan ayların toplam ücretleri ile önceki ayların kampanya fiyat farkı olacaktır. Kimi durumlarda sözleşmeyi feshederek bir cayma bedeli ödemek sözleşmenin bitmesini bekleyerek ödeme yapmaya devam etmekten daha masraflıdır. Sizin tarifeniz ve hattınız için en doğru cayma bedeli tutarı için Vodafone müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

  1. Ya ben turktelkoma geçtim vodofonden ve üç ay kaldim faturalı hatta cayma bedeli odenmediginde ne oluyor bi sorun olurmu çünkü gidemiyorum bayıye ve kredi kartida kullanmıyorum acil yardım.😞😞

SORU - CEVAP

 "Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme Hesaplama" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu