Ev Kampanyaları

Vakıfevim 2020 Faizsiz Peşinatsız Konut Nasıl Alınır?

Bir ev satın almak, önce bir tasarruf bütçesi oluşturmaya başlayarak biraz finansal planlama gerektirir. İlk ev satın alma deneyiminiz, peşinat ve tüm masraflar için paraya ihtiyacınız olmasının yanında bakım ve onarım gibi şeyleri de düşünmenizi gerektirebilir.

Vakıfevim Nedir? Kurucusu Kimdir

Tüm bunlar göz korkutucu gelebilir. İlk defa ev satın alacaksanız ve şu an yeterli nakit paranız yoksa, bu ipuçları, bir ev satın almak için bir Vakıfevim tasarruf bütçesi oluşturmanıza ve uygulamanıza yardımcı olabilir.

Bir Ev Alırken Tasarruf İhtiyaçlarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

Satın almak istediğiniz ev, yatırım amaçlı gayrimenkul veya tatil kaçamağı olarak kullanılacaksa, daha pahalı olabilir. Talep edilen bir pazarda ikinci bir eve bakarsanız, satın alma fiyatı daha da yüksek olmakla kalmaz, aynı zamanda emlak vergileri ve sigorta gibi şeyler için daha fazla para ödersiniz.

Vakıfevim İş İlanları Takip Etmeye Devam Edin

Herhangi bir konut satın alma işleminde olduğu gibi, mevcut gelir ve borç yükümlülüklerinize dayanarak ilk olarak kaç tane konut alabileceğinizi belirlemelisiniz. Bu bütçe, tasarruf etmeniz gerekenleri tam olarak belirlemenize yardımcı olabilir.

Vakıf Evim Araba Sahibi Yapıyor

Örneğin, sahil kenarında 500.000 liralık bir mülk satın almak istediğinizi varsayalım. Geleneksel bir ipotek başvurusu yapmayı ve özel ipotek sigortasından kaçınmak için yüzde 20 peşinat teklif etmeyi planlıyorsunuz. Bu durumda, peşinatın tek başına ödenmesi için 100.000 liralık paraya nakit olarak ihtiyacınız olacaktır.

Ancak 100.000 liralık nakit para hemen herkesin anında çıkarıp verebileceği bir tutar değildir. Ancak bu tutarı ödeyemediğiniz için de hayalinizdeki evi uygun fiyatla alabilme fırsatını kaçırmak istemezsiniz. Bu aşamada Vakıfevim’de bir tasarruf planı oluşturarak kendinizi zorlamadan satın almak istediğiniz ev için birikim yapabilirsiniz.

Ana Tasarruf için Vakıfevim Bütçenizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Bir sonraki adım, tasarruf etmek için bir Vakıfevim eylem planı geliştirmektir.İlk önce, tasarruf için zaman çizelgenizi belirleyin. Emekli olduğunuzda bir ev satın almayı planlıyorsanız ve hala 10 yılınız kaldıysa, daha tasarruf etmek için bütçenizi hesaplamanız gerekir.

Aylık olarak belirli bir miktar para ayırdığınızda, hedefinize ulaşmak için kabaca ne kadar biriktirmeniz gerektiğini hesaplayın. Planlarınızın gerçekçi ve işe yarar olmasına dikkat edin.

Öte yandan, emekli olana kadar beş yılınız varsa, bir önceki varsayımda sunulan aynı konutu satın almak için iki katı birikim yapmanız gerekir. Aylık hane halkı bütçenizi gözden geçirmek, aylık tasarruf hedefinizi belirledikten sonraki adımdır.

Özellikle, iki şeyi göz önünde bulundurun: zaruri ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra her ay ne kadar harcamakta olduğunuzu ve şu anda tasarruf etmek zorunda olduğunuz harcanabilir gelir miktarını.

Vakıfevim İletişim Şubeleri Nerede

Bir ev satın almak için belirlediğiniz zaman çizelgesine bağlı olarak, ihtiyaç duyduğunuz miktarı biriktirmenize olanak sağlamak için bütçenizde zaten ek bir nakit akışı olabilir. Ancak yoksa da azaltabileceğiniz veya ortadan kaldırabileceğiniz bir şey olup olmadığını görmek için harcamalarınızı gözden geçirmeniz gerekir.

Vakıf Evim Şikayet Yorumlarınızı Bize Yazın

Diğer seçenek ise, harcamalarınızı daha da azaltamıyorsanız, gelirinizi artırmaktır. Bu, mesai saatlerinizi artırarak, tam zamanlı pozisyonunuza ek olarak yarı zamanlı bir işe girerek veya fazladan para kazanmak için harekete geçerek başarılabilir. Tüm bunlar gözünüzü korkutuyorsa daha detaylı bilgi almak ve size en uygun Vakıfevim planını seçmek için zaman kaybetmeden bir temsilci ile görüşebilirsiniz.

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

SORU - CEVAP

 "Vakıfevim 2020 Faizsiz Peşinatsız Konut Nasıl Alınır?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu