Tarifeler

Türkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama

Her zaman mümkün olan en ucuz operatörü tercih etmenizi öneriyoruz. Ancak cep telefonu sözleşmelerinde tavsiyemiz, sözleşmenizi ücretsiz iptal döneminde erkenden iptal etmeniz veya dikkatli olmanızdır. Yeni bir mobil servis sağlayıcısına kaydolmadan önce sözleşmenizi iptal etme hakkınızın olup olmadığını ve gerekliliklerini dikkatlice kontrol edin. Turkcell kurallarına göre, kötü hizmetten şikayetçiyseniz sözleşmenizi iptal edebilirsiniz.

Bu durumda firma hızlı ve sorunsuz bir süreç sunacaktır. Ancak Turkcell Taahhüt cayma bedeli hakkında yeterince bilgi sahibi olduğunuzu ve ne kadar ücret ödeyeceğinizi bilmelisiniz.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Nedir?

Asgari sözleşme süresi dolmadan sözleşmenizi iptal ederseniz, erken cayma ücreti ödemeniz gerekir. Çoğu durumda bu ücretler yüksektir. Örneğin, 18 aylık bir sözleşme imzaladıysanız ve ikinci ayda iptal etmek istiyorsanız, 16 aylık kalan ücreti ödemeniz gerekebilir. Bu durumda, asgari süre doluncaya kadar operatörünüzde kalmanız daha mantıklı olabilir. Sonrasında sözleşmenizi yenilememeyi seçebilirsiniz.

YENİ YAYINLANDI->
Hattımın Kapanma Süresini Nasıl Öğrenebilirim?

İlk sözleşme süreniz sona erdikten sonra cep telefonu sözleşmenizi iptal etmek istiyorsanız, Turkcell Taahhüt cayma bedeli ödemek zorunda kalmadan iptal sağlayabilirsiniz. Üstelik bu durumda erkenden haber vermenize de gerek yoktur. Direkt olarak iptal edebilirsiniz.

Turkcell Sözleşmeniz Nasıl İptal Edilir?

Numaranızı olduğu gibi korumak istemiyorsanız, Turkcell müşteri hizmetleri ile görüşmeniz ve sözleşmenizi iptal etmek istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Sözleşmenizin bitimine hala süre varsa, operatörünüze 30 gün önceden bildirimde bulunmanız ve Turkcell Taahhüt cayma bedeli ödemeniz gerekir. Sözleşmeniz bittiyse, sağlayıcıyı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Daha sonra tercih ettiğiniz yeni sağlayıcı ile yeni bir tarife başlatabilirsiniz.

Sözleşme Yaptıktan Sonra Fikriniz Değişirse Ne Olur?

Telefonla veya online olarak Turkcell cep telefonu veya faturalı hat sözleşmesi yapmış olabilirsiniz. Bu durumda Tüketici Sözleşmeleri Yönetmeliği uyarınca sözleşme tarihinden itibaren 14 gün boyunca sözleşmenizi iptal edebilirsiniz.  

YENİ YAYINLANDI->
Türkcell Paket İptal Etme Nasıl Yapılır?

Telefon hizmetini iptal etmek için bir sebep sunmak zorunda değilsinizdir. Ayrıca Turkcell Taahhüt cayma bedeli ödemek zorunda kalmadan ödediğiniz tüm ücretin iade edilmesi gerekir. Yalnızca, iptal ettiğiniz süreye kadar sunulan hizmetin bedelini ödemelisiniz.

Online Cihaz Alışverişi Nasıl İptal Edilir?

Bir mobil telefon cihazını online olarak veya telefonla satın alırsanız, Tüketici Sözleşmeleri Yönetmeliği uyarınca, siparişinizi verdiğiniz andan itibaren 14 güne kadar iptal etme hakkına sahipsiniz. Bu 14 günlük süre, iptal edip etmeyeceğinize karar vermeniz gereken zamandır, ardından ürünü geri göndermek için belli bir süre daha tanınır.

İadenizin onaylanması ve Turkcell Taahhüt cayma bedeli ödemek zorunda kalmamak için cihazı hiç kullanmamış olmanız önemlidir. Paketi açılan ürünlerde iade kabul edilmediğini bilmelisiniz.

YENİ YAYINLANDI->
Vodafone Çekmiyor 2020 Sorunları Çözümü Nedir?

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Turkcell’de cayma bedelini çok kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Öncelikle müşteri hizmetlerine başvurarak tarifenizi ya da sözleşmenizi iptal ettirmek istediğinizi belirtmelisiniz. Bu durumda ödeyeceğiniz bedel o güne kadar kazanmış olduğunuz toplam indirimler ile sözleşmenizde kalan ayların toplam ücretleri olacaktır.

Örneğin aylık ücreti 100 TL olan bir tarifeden kampanyalı dönemde yüzde 50 indirim ile 12 aylık sözleşme ile yararlandınız. Ve 10. ayınızda sözleşmeyi iptal ettirmek istediğinize karar verdiniz.

Ödeyeceğiniz tutar son iki ayın indirimsiz fatura bedeli olan 2 x 100 TL = 200 TL ve önceki ayların indirim tutarları toplamı olacaktır. Her ay 50 TL indirim yapılmış olduğu için 10 ay boyunca tarafınıza sağlanmış indirim toplam 500 TL’dir. Yani Turkcell Taahhüt cayma bedeli toplamınız 700 TL olacaktır.

Kampanyalar:

Destek Admin

Soru, İstek veya Şikayetlerinizi Aşağıdan Soru - Cevap Bölümünden Yazın! Yöneticiler ve Kullanıcılar Hemen Yardımcı Olmaktadırlar..

3 Kişi Katıldı

  1. modemli turkcell internetimiz var alt yapı olmadığı için taşınan modem aldık ekimde taahütümüz bitecek biz daha önce kapatmak istiyoruz cayma bedeli ne kadar öderiz

SORU - CEVAP

 "Türkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı