Turkcell Bedava İnternet 2020

Turkcell Çekmiyor 2020 Sorunların Çözümü Nedir?

Turkcell, mobil telefon hizmetleri sunan GSM operatörlerinden biridir. Aynı zamanda mobil internet, evden internet gibi hizmetleri de sunan Turkcell operatörü hakkında son zamanlarda bazı şikayetler alınmakta. 

Turkcell telefonum çekmiyor ve turkcell hattı internete bağlanmıyor sorunların çözümleri nedir?

Turkcell çekim gücü arttırma yöntemleri gibi sorunlar insanlar tarafından sıklıkla araştırılan sorunlardan bazılarıdır. İşte Turkcell çekmiyor 2020 sorunlarının çözümü hakkında bilinmesi gerekenler.

Turkcell Telefonum Çekmiyor Sorunu Hakkında

Turkcell yaptığı planlı alt yapı çalışmaları ile iletişim kalitesini ve bağlantı hızını güçlendirmeyi hedeflemektedir. Bu nedenle planlı çalışmalar yürütmekte ve akabinde belli bölgelerde çalışmalardan dolayı kesintiler meydana gelebilmektedir.

Planlı çalışma duyuruları Turkcell GSM operatörünün kendi web sitesinden düzenli olarak duyurulmaktadır. Eğer sorununuz sadece sizin yaşadığınız bir sorun değil de etrafınızdaki insanların da yaşadığı bir sorun ise bu durum bölgesel bir çalışmanın sonucu olabilir.

Turkcell İnterneti Yavaş Olanlar

Neyse ki bölgesel olarak yapılan çalışmalar planlı yürütüldüğünden hattınızın web sitesinden çalışmanın ne kadar süreceğine dair bilgi edinebilirsiniz.

Planlı çalışmalar kısa sürede tekrar hizmet verimini aktif etmeyi hedefleyen çalışmalar olduğu için sorununuz uzun süre devam eden bir sorun olmayacaktır. Turkcell servis yok hatasının nedenlerinden biri planlı çalışmalardır.

Turkcell Hattı Çekmeyenler

Öte yandan servis yok hatasını sadece siz alıyorsanız bu durumda sorununuz sim kartınızın eskimesi ve kullanım işlevlerini yerine getirememesinden kaynaklanabilir. Bu sorunun bir başka nedeni de kullanılan cep telefonunun çekim gücünün düşük olması veya arızalanmasıdır.

Bu durumda hattınızı başka bir telefona takarak kullanmayı deneyebilir, mekan değiştirebilirsiniz. Sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını bulmak size çözüme götürecektir.

Turkcell Çekim Gücü Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

Turkcell mobil operatörünü kullanan ve çekim gücünden şikayetçi olan birçok insanın sorduğu Turkcell çekim gücü arttırma yöntemleri nelerdir? Adlı sorunun birbirinden farklı birkaç cevabı mevcuttur.

Çağrı ve internet bağlantı kalitesini arttırmanın yollarından biri de cihazının yazılım güncellemelerini kontrol etmektir.

Özellikle İOS 5 ve üzeri için işe yarar yöntemlerden biri olan yazılım güncellemeleri bölgesel olmayan sorunların bazılarına çözüm getirebilmektedir. Cihazınızın yazılım güncellemesi varsa mutlaka sürümünüzü yükseltin. Bu süreçte cihazınızın şarjda takılı olduğundan emin olun.

Çekim gücü arttırmanın bir başka yolu da telefonları kılıfsız kullanmaktır. Telefonların kalın kılıflar ile kullanılması bazen sinyal çekim gücünü azaltabilmektedir. Özellikle metal kasalı kılıflar sinyali bloke etme konusunda herkesi şaşırtmakta.

Turkcell Hattınız Çekmiyor İse Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Cep telefonunuza “GSM Signal Meter” uygulaması yükleyebilirsiniz. Böylece çekim gücünün en kaliteli olduğu yeri detektör ile arar gibi bulur ve kaliteli bir görüşme sağlayabilme imkanı elde edersiniz. Bu uygulama birçok ücretsiz sürümü ile uygulama marketlerde mevcut.

Telefonunuzun ayarlarından 2G’yi seçin. Bu işlemi yaklaşık 5 adımda gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlar>Mobil Ağlar> Veri Dolaşımı>Sadece 2G seçeneğini tercih edin. Çünkü dağ başı gibi 4G’nin çekmediği alanlarda etki gücü çok daha geniş olanları kapsayan 2G ile iletişim kurmak daha kolay olacaktır.

Turkcell İnterneti Yavaş Olanlar Şikayeti

Turkcell GSM operatörü kullanıp internet hızı yavaş olan veya interneti çekmeyen insanlar sorunlarını bildirmek için iletişim numarası aramaktadırlar. İşte Turkcell İnterneti yavaş olanlar çekmeyenler için iletişim numarası :

Turkcell İletişim Numarası Nedir?

Turkcell Müşteri Hizmetlerinden destek almak için: 0532 532 00 00   veya

Turkcell Müşteri Hizmetlerinden destek almak için: sadece 532’yi tuşlayabilirsiniz.

İsterseniz: https://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/iletisim adresinden iletişim formu doldurarak da yetkili kişilere ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Turkcell Çekmiyor 2020 Sorunların Çözümü Nedir?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı