Türk Telekom Bedava İnternet 2020

Türk Telekom Start ile Yetenekli Gençlere Kariyer

Teknoloji alanında birçok yenilikler katan ve katmaya da devam eden Turk Telekom yeni uygulamalarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Genç Yetenek Programı olan Turk Telekom Start gençlere kariyer sağlamada yardımcı oluyor.

Kendine yakışır bir motto ile( Geleceğinde senin gibi ışıldasın) yola çıkan firma gençlere bu program ile 360 derece Telekomünikasyon sektörünü deneyimleme imkanı sunmaktadır. Turk Telekom Start kampanyasına yapılacak olan başvurular neticesinde gençler gelecekteki hayallerine kavuşabilecekler.

Programa katılmaya hak kazanan gençlerden başarılı olanlar ve mülakatı geçmeye hak kazananlar Turk Telekom’da tam zamanlı olarak çalışabilecekler. Etkinlikte söz alan Turk Telekom yetkilisi Şükrü Kutlu 2023 hedeflerine genç ve yorulmak bilmeyen bir kadroyla girmek istediklerini açıkladı.

  • Turk Telekom START programı sayesinde firma olarak inovasyon ve girişimcilik kadar, gençlerinde kazanılmasının önemli olduğunu ifade etmiştir.

Bu programa başvuru işlemlerinizi Turk Telekom online sayfasından yapabilmektesiniz. Bu sene 72 yeni mezun genç, kendilerine sağlanan oryantasyon programı ile birlikte kariyerlerine adım attılar.

Turk Telekom Çalışma Saatleri ve Maaşlar

Turk Telekom’da işe başlayacak olan bu gençler sabah 08:00 akşam 17:00 ya da sabah 09:00 ile akşam 18:00 saatleri arasında çalışmaktadırlar. Hemen her iş yerinde geçerli olduğu gibi Turk Telekom’da da bir yılını dolduranlar 14 gün izin hakkına sahip olmaktadırlar.

  • Turk Telekom binalarında tekniker olarak çalışacak olanlar ilk başlarda asgari ücretle işe başlamaktadırlar. Bunun yanında yine kendilerine yemek ve yol yardımı yapılmaktadır.
  • Turk Telekom maaşları birçok özel firmaya göre çok daha iyi bir düzeyde olmaktadır. Şirket çalışanlarına yılda iki tam iki yarım ikramiye maaş vermektedir.
  • Satış danışmanı pozisyonundakiler asgari ücretle işe başlarlar fakat ortalama 3000 TL’ye yakın para alırlar.
  • Mağaza sorumlusu pozisyonundakiler ise 3000-4000 TL gibi bir para alabilmektedirler. Fakat bu rakamlar elbette ki değişiklik gösterebilmektedir.

Bunların haricinde yine en alt kademelerdeki Turk Telekom çalışanlarına da asgari ücretin yanında prim adı altında maaşlarına ek bir ödeme yapılmaktadır.

Burada kendilerine verilen hedefleri geçenler prim almaya hak kazanırlar ve alınan primler gösterilen performansa göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel bir şirket olan Turk Telekom çalışanları da normal prosedüre uygun olarak çalışmaktadırlar ve öğle 12:00 ile 13:00 arası yemek molasına tabidirler.

Turk Telekom Start programı ile 18 aylık bir iş deneyimleme fırsatı bulan gençler birçok farklı alanda eğitimden geçmektedirler.

Daha çok 4 yıllık üniversite mezunlarını, doktora ve yüksek lisan öğrencileri ile iş hayatında en fazla iki sene çalışmış olan kişilere öncelik tanınıyor. Geleceğe yön vereceği düşünülen bu gençlerin eğitimlerini başarıyla tamamlamaları neticesinde kendilerine iş imkanı sunuluyor.

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Türk Telekom Start ile Yetenekli Gençlere Kariyer" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu