Bedava Hesaplar

Telefon Numarası Yönlendirme ve Taşıma

Telefonlarımız arızalandığında veya başka sebeplerden dolayı kullanım dışı kalabilmektedir. Böylesi durumlarda türkcell, türk telekom ve vodafone numara yönlendirme işlemi sayesinde hattınızı başka bir numaraya taşıyarak ulaşılabilir yapabilirsiniz.

Fakat birçok kullanıcı abonesi olduğu operatör üzerinden bu işlemi nasıl gerçekleştireceğini bilememektedir. Sizler için her operatörün kendine özgü kısa numara ile numara yönlendirme işlemlerini anlattık.

Numara Yölendirme Nasıl Yapılır?

Telefonunuz bozulduğunda veya kapalı olduğundan dolayı cevap veremeyecek durumdaysanız hemen aşağıda belirtilen yöntemler sayesinde size gelecek olan aramaları başka bir numaraya yönlendirebilirsiniz.

  • Aboneler *61telefon numarası# arama tuşu şeklinde yaptıklarında, cevap veremedikleri zamanlarda kendilerine gelecek olan aramalar belirtmiş oldukları numaraya yönlendirilir.
  • Telefonunuz kapalı konumda veya çekmiyorken girmiş olduğunuz numaraya size gelen aramalar yönlendirilmiş olmaktadır.
  • *67telefon numarası# arama tuşu şeklinde tuşladığınızda ise, telefonunuz meşgul çalıyorken belirtilen numaraya gelen arama yönlendirilmiş olur.
  • *21telefon numarası# arama tuşu şeklinde tuşladığınızda ise, size gelecek olan aramalar doğrudan girmiş olduğunuz numaraya yönlendirilir.

Hemen her operatörün telefon numara yönlendirme ücretleri farklı farklı olabilmektedir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi müşteri hizmetlerinizden öğrenebilmektesiniz.

Başka Operatöre Numara Taşıma

Türkcell, türk telekom ve vodafone operatörleri olsun hiç fark etmeden her istediğinize numara taşıma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Her operatör bu konu ile ilgili kendi online işlemler sayfasında detaylı bilgi vermekte olup, çok kısa sürede tamamlayacağınız numara taşıma formu ile hattınızı istediğiniz operatöre taşıyabilmektesiniz.

  • E-devlet üzerinden adınıza kayıtlı farklı operatörlerde kaç adet hat sahibi olduğunuzu görebilirsiniz.
  • Numaranız değişmeden farklı bi operatörün müşterisi olarak sizi arayanlar taşıma işlemi yağtığınızı kolaylıkla anlarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu