Tarifeler

Telefon Numarası Gizleme ve Engelleme

Operatörler arası iletişim kanununda açık ve net bir şekilde ifade edilmektedir. Normal yollardan telefon numara gizleme ve engelleme yapan bir kişiyi öğrenmenin imkânı olmamaktadır. Daha açık bir şekilde ifade edecek olursak, sizi gizli numaradan arayan bir kişiyi bilgisayar sistemleri ya da telefon üzerinden yapacağınız işlemlerle öğrenmeniz mümkün olmamaktadır. Ancak sizi arayan bu gizli numaralar sizi rahatsız edecek bir düzeye ulaşırsa, Savcılığa gitmek suretiyle gizli numaranın sahibini talep edebilirsiniz.

Savcılık durumun ciddiyetine bakar ve gerek görürse, operatörünüz üzerinden numaranın kime ait olduğunu yazılı olarak talep edebilmektedir. Yapılan bu işlemin ardından numaranın kime ait olduğunuzu öğrendiğinizde artık siz isteseniz de istemeseniz de hedef kişiye kamu cezası olarak dava süreci başlatılmış olur. Gizli numaraları öğrenebilmek için bulunduğunuz yerdeki savcılıktan gizli numara öğrenme işlemleri için adli yollar üzerinden talepte bulunabilirsiniz. Hemen her operatörün kendine has telefon numara gizleme ve engelleme yöntemleri bulunmaktadır.

YENİ YAYINLANDI->
Türk Telekom Cihaz Puan Sorgulama

Türkcell Gizli Numara Engelleme

Eğer Türkcell abonesi iseniz, telefonunuzun numara kısmından *253#yazarak tuşlayabilir ve ardından arama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu işlemin ardından artık hiçbir şekilde gizli numaralar sizi rahatsız edemeyecek ve bu tarz numaralardan çağrı almayacaksınız. Böylece sizi gizli numaradan arayanlar, aradığınız abone gizli numaralardan çağrı kabul etmemektedir mesajını dinlemek durumunda kalacaktır.

Vodafone Gizli Numara Engelleme

Sizde bir Vodafone kullanıcısı iseniz, sizin içinde gizli numaraları engellemek oldukça kolay bir işlem demektir. Vodafone gizli numara engelleme işlemi için tek yapmanız gereken; GIZLI AÇ yazıp 7046’ya mesaj göndermek olmaktadır. Bunun haricinde arayarak da aynı şekilde gizli numara engelleme servisinden yardım alabilirsiniz. Yaptığınız bu işlem sonrası artık kimse sizleri gizli numara üzerinden arayamayacaktır. Telefonunuzu tekrardan gizli numaralara açmak isterseniz aynı şekilde, GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.

YENİ YAYINLANDI->
Özel Numara ile Vip Hat Satın Alma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme

Türk Telekom kullanıcıları için gizli numara engelleme oldukça kolay bir işlem olmaktadır. Telefonunuzun arama menü kısmına *253# kodunu tuşlayarak arama tuşuna basmanız yeterli olmaktadır. Böylece Türk Telekom gizli numara engelleme işleminiz gerçekleşmiş olup, sizi gizli numaradan arayanlar asla ulaşamayacak ve rahatsız edemeyecektir.

Türkcell Numara Gizleme

Türkcell aboneleri numaralarını gizleme için; telefonları üzerinden ayarlar>çağrı ayarları>numara gizleme/gösterme seçeneğinden yapabilmektedirler. Bunun haricinde yine telefonlarının arama kısmından #31#’yi tuşlayıp bunun ardından arayacakları numarayı çevirmeleri ( örneğin #31#05325323232 gibi)sonucu da numaraları gizlenmiş olacak ve görünmeyecektir. Böylece Türkcell numara gizleme işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

Vodafone Numara Gizleme

Vodafone kullanıcıları da numaralarını gizleme işlemini oldukça kolay bir şekilde yapabilmektedir. Telefonunuz üzerinden ayarlar>çağrı ayarları>Clip aç/kapat menüsünden ya da telefon arama ekranına #31#’yi tuşlayarak 10 haneli numarayı girip arayarak da numaralarını gizleyebilmektedirler.

YENİ YAYINLANDI->
Turkcell Çekmiyor 2020 Sorunların Çözümü Nedir?

Türk Telekom Numara Gizleme

Türk Telekom kullanıcıları da aynı şekilde; Telefon üzerinden Ayarlar>çağrı ayarları>numara gizleme seçeneğinden ya da telefon ekranına #31#’yi tuşlayarak ardından 10 haneli telefon numarasını girip arama yaptıklarında da numaraları gizlenmiş olacaktır.

Kampanyalar:

Destek Admin

Soru, İstek veya Şikayetlerinizi Aşağıdan Soru - Cevap Bölümünden Yazın! Yöneticiler ve Kullanıcılar Hemen Yardımcı Olmaktadırlar..

SORU - CEVAP

 "Telefon Numarası Gizleme ve Engelleme" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı