Türk Telekom

Numara Gizleme Nasıl Yapılır? Gizli Numara Nasıl Engellenir?

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gizli numara engelleme işlemi ile istenmeyen ve bilinmeyen numaralardan gelecek aramaların önüne geçebilmek için faturalı ve faturasız ya da android ve İphone kullanıyor olmanız farketmez.

Turkcell Gizli Numara Engelleme

Turkcell aboneleri *253# numarasını arayarak gizli numaralara engelleme işlemini yapabilir.

  • Turkcell gizli numara engelleme servisi fiyatı yoktur.
  • *253# tuşlama ile arama engelleme servisi pasif ise aktif, aktif ise pasif hale getirilir.

Sms ile Turkcell Gizli Numara Engelleme

Turkcell istenmeyen numara engellemek için CAGRIENGELLE yazıp boşluk bırakıp numara yazıp 2200’a kısa mesaj gönderilir. Engellenen numara listesi oluşturulur ve kullanıcı isterse numaraya yenilerini ekleyebilir ya da mevcut olanları çıkarabilir.

  • Engellenen listeyi devre dışı bırakmak isteyenler KAPACAGRIENGELLE yazıp 2200’a mesaj gönderebilir.
  • Engellenen numaraları tekrar açmak istendiğinde ise AC CAGRI yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.
  • Sadece SMS engelleme listesi oluşturmak için SMSENGELLE yazıp mesaj alınmak istenmeyen numara ekleyip 2200’a mesaj atılır.

Turkcell Numara Gizleme

Türkcell aboneleri numaralarını gizleme için; telefonları üzerinden ayarlar>çağrı ayarları>numara gizleme/gösterme ile yapabilir.

Ayrıca telefonlarının arama kısmından #31# tuşlama yaparak arayacakları numarayı çevirmeleri (örneğin; #31#05325323232) gibi numaralara gizlenmiş olacak ve görünmeyecektir.

Vodafone Gizli Numara Engelleme

Vodafone gizli numara engelleme işlemi için yapmanız gereken; GIZLI AÇ yazıp 7046’ya mesaj göndererek yapabilirsiniz. Telefonunuzu tekrardan gizli numaralara açmak isterseniz aynı şekilde, GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca yanımda uygulamasında İnternet Arama Ayarlarım servisine girip “gizli numara engelle” kısmından ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi Nedir?

Vodafone bilinmeyen numaralar servisi aracılığıyla rehbere kaydı bulunan operatör abonelerine ait isim, soy isim, cep telefonu numarası gibi bilgilere ulaşılabilir. Bu bilgiler servisin yanı sıra *11842 üzerinden ya da 7048 self servis kanalından bilgi öğrenilebilir.  

Vodafone Numara Gizleme

Vodafone kullanıcıları numaralarını gizleme işlemini telefon üzerinden ayarlar>çağrı ayarları>Çağrı aç/kapat menüsünden ya da telefon arama ekranına #31#’yi tuşlayarak 10 haneli numarayı girip arayarak da numaralarını gizleyebililir.

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme

Türk Telekom kullanıcıları için gizli numara engelleme işlemi telefonunuzun arama menü kısmına *253# kodunu tuşlayarak arama tuşuna basmanız yeterli olmaktadır.

*100# tuşlama ile gizli numara engelleme menüsünden servisin aktif mi yoksa pasif mi olduğu kontrol edilebilir.

Türk Telekom Numara Gizleme

Türk Telekom kullanıcıları telefon üzerinden Ayarlar>çağrı ayarları>numara gizleme seçeneğinden ya da telefon ekranına #31#’yi tuşlayarak ardından 10 haneli telefon numarasını girip arama yaptıklarında numaralarını gizlenmiş olacaktır.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu