Ev Kampanyaları

Tasarruf Evim Peşinatsız Ev Nasıl Alınır? 2020

Bir ev satın almak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda eğer yeterince birikmiş paranız yoksa bir peşinat için tasarruf etmeniz gerekir.

Tasarruf Evim Kimin?

Öncelikle ev satın almak için nelere ve hangi adımlara ihtiyacınız olacağına değinelim. Ayrıca ev alma sürecinizde Tasarruf Evim ile kredi çekmek zorunda kalmadan nasıl konut sahibi olacağınızdan da bahsedeceğiz.

Peşinat Nedir?

Temel bilgilerle başlayalım. Bir peşinat, ev alırken verdiğiniz nakit paradır. Bankadan bir ev kredisi veya ipotek şeklinde borç alabilirsiniz, ancak toplam maliyetin bir kısmını doğrudan ödemeniz gerekebilir. Peşinat bir çeşit sigorta gibi düşünülebilir. İpotek ödemelerinizi aydan aya ve yıldan yıla daha iyi hale getirme olasılığınız yükselmiş olur.

Bir peşinat için para biriktirerek, bir borç verene sadece kendinizi kanıtlamakla kalmaz, aynı zamanda içinizi de rahatlatırsınız. Oldukça düşük bir peşinat, aylık ev ödemesi tutarınızı azaltır ve daha kısa bir ipotek vadesi seçmenize olanak sağlar. Böylece bu borca ​​daha kısa sürede veda edebilirsiniz.

Tasarruf Evim Güvenilir mi ?

Ancak belirli bir miktar nakit para verme zorunluluğu ev almak isteyen kişileri zorlayan bir unsura dönüşmektedir. Bu sebeple Tasarruf Evim gibi kurumlar sizin tasarruf yoluyla ev almak için para biriktirmenizi sağlar.

Bu şekilde kredi çekmek zorunda ya da yakınlarınızdan borç almak zorunda da kalmamış olursunuz. Tasarruf Evim bünyesinde bütçenize uygun olarak birikim yaparak daha kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz. Üstelik faiz ödemediğiniz için toplamda ödediğiniz maliyet de çok daha az olacaktır.

Tasarruf Evim Nasıl Tasarruf Etmenizi Sağlar?

Borca girmekten kimse hoşlanmaz. Bunun nedeni, araç kredisi, öğrenci kredisi ve kredi kartı borcu gelirimizi artırıyor gibi görünebilir ama gerçekte yapmak istediğimiz şeyler için bize daha az para kazandırmaktadır. Peki, ev satın almak için ne kadar tasarruf etmelisiniz?

Bir ev satın almak için illa bir milyon lira biriktirmeniz gerekmemektedir. Çok uygun fiyatlarla da Tasarruf Evim ile ev sahibi olmak mümkündür. Tasarruf Evim’de ödemeler ve taksitlendirmeler tamamen sizin bütçenize ve aylık ödeyebileceğiniz tutarlara göre hesaplanır. Buna göre de size uygun bir bütçe grubuna dahil edilirsiniz. Doğru bütçe planlamasına karar vermek için:

Tasarruf Evim İletişim Şubelerine Nasıl Ulaşırım

Her ay ne kadar tasarruf edebileceğinizi belirleyin. Temel kural, aylık gelirinizin yüzde 25 kadarını birikim için ayırmaktır. Aylık ödemenizin çok fazlasını ev almak için ayırırsanız, acil durumlarda hazırlıksız kalabilirsiniz. Size en uygun Tasarruf Evim bütçe planı için ne kadar geliriniz olduğunu hesaplamakla işe başlayabilirsiniz.

Sonrasında da bu gelirin yüzde 25’ini ayırabileceğiniz bir tasarruf planlaması için Tasarruf Evim yetkilisi ile görüşmenizde fayda vardır. Yetkililer size en uygun ödeme planını çıkartarak yaklaşık ne kadar sürede kendi evinizin sahibi olabileceğinizi de söyleyeceklerdir.

Tasarruf Evim ile Ev Almak için Nasıl Tasarruf Edilir?

Bu belirsiz ödeme hedefi size pek cazip gelmiyorsa evinizi ne zaman satın almak istediğinize karar vererek işe başlayabilirsiniz. Hedef zamanı kaç ay uzakta? İhtiyaç duyduğunuz satın alma miktarını, beklemeniz gereken ay sayısına bölebilirsiniz.

Tasarruf Evim de böylelikle size uygun daha farklı bir aylık birikim planı çıkarabilir. Eğer hesaplamayı yaptıktan sonra aylık tasarruf miktarınızın çok yüksek olduğunu fark ederseniz, sorun değil. Kendinize biraz zaman tanıyarak hangi yöntemin sizin için daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

Tasarruf Evim Şikayet ve Yorumları Bize Yazın

Her ay ne tasarruf etmeniz gerektiğine karar verdiğinizde, tasarruflarınızı takip etmek ve hedefinize ulaşmak için Tasarruf Evim bütçenizde bir fon oluşturun. Bütçenizi azaltmanın yollarını arayın, böylece fonunuza daha fazla para aktarabilirsiniz.

Bir ev satın almak, sadece ne kadar para harcadığınızla ilgili değil, aynı zamanda zamanlama ile de ilgilidir. Bu yüzden bu sürece en iyi şekilde hazırlanmak ve en yakın zamanda Tasarruf Evim ile ev sahibi olmak için bir birikim planı oluşturmaya başlayın.

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Tasarruf Evim Peşinatsız Ev Nasıl Alınır? 2020" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu