Online

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı cihazlar konusunda Türkiye’de de çok yüksek bir kabul görmektedir. Ancak kullanıcılar kaçak ve sahte telefonlara karşı çoğu zaman aldıkları cihazlarda ürün doğrulama, orijinal olup olmadığını sorgulama ve garanti sorgulama işlemleri yapmak istemektedir. 

Samsung firması tarafından ülkemizde akıllı telefonlarda garanti hizmetlerinin alınması için marka kendi mobil cihaz onarım merkezi işletmeleri üzerinde hizmet vermektedir. Türkiye’de Ankara ve İstanbul gibi farklı şehirlerde yer alan Samsung servis merkezi işletmeleri sayesinde cihazlarınızda garanti, servis ve onarım hizmetleri gerçekleştirilmektedir. 

Günün Fırsatı -> Bedava İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!!  İsmmmo Müşteri Hizmetleri İletişimi ve Ücretleri Nedir?

Samsung Garanti Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

Samsung akıllı telefonlar, tablet cihazlar ve akıllı saatlerde garanti sorgulama işlemini yapmanız için farklı yöntemler bulunmaktadır. Her yöntem ayrı ayrı detaylara sahip olması ile birlikte tam olarak sonuç elde etmeniz için kullanılabilir. Bu kapsamda yöntemler arasında;

 • IMEI kodu ile garanti sorgulama,
 • Canlı destek yöntemi ile garanti sorgulama,
 • Çağrı merkezi üzerinden garanti sorgulama,
 • E-mail iletişimi ile garanti sorgulama yöntemleri bulunmaktadır. 

Samsung Garanti Sorgulama Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Samsung cihazlarda garanti sorgulama işlemini gerçekleştirmeden önce mutlak bir şekilde IMEI numaranızı öğrenmeniz, kullanılabilir bir mail adresine ve telefon numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu işlemler için internet bağlantısına sahip olmanız da gereklidir. Samsung cihazlarınızda IMEI kodunu farklı yöntemler kapsamında; 

 • Cihazın kasası, 
 • Kutusu, 
 • Faturası üzerinden, 
 • Arama kısmında *#06# kodunun tuşlaması ile birlikte öğrenebilirsiniz. 
Günün Fırsatı -> Bedava İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!!  Penta Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Zira 15 haneden oluşan IMEI kodu garanti sorgulama için çok önemli bir yapı gösterir. 

Samsung markasında akıllı telefonlar, tablet cihazlar ve akıllı saat ürünleri size teslim edildiğinde teslim tarihi ile birlikte garanti süresi 2 yıl yani 24 ay olarak belirlenir. Ayrıca garanti kapsamında alabileceğiniz servis hizmetleri ve hangi noktaların garanti kapsamında bulunduğu kullanım kılavuzunda net bir şekilde belirtilmiştir. 

IMEI İle Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

IMEI kodunuzun belirtilen kaynaklardan öğrendikten sonra 15 haneli IMEI kodu ile garanti sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu kapsamda öncelikle Samsung TR adresine giriş gerçekleştirmeniz ve sonrasında burada belirtilen garanti sorgulama sayfası içerisinde IMEI kodu girerek sorgulama yapmanız gerekecektir. 

Canlı Destek Yöntemi İle Garanti Sorgulama

Canlı destek yöntemleri kullanarak garanti sorgulama işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, sırasıyla

 • http://livechat.support.samsung.com/customer_new/TR adresine giriş gerçekleştirmeniz,
 • Bu adreste sizden istenen kimlik bilgileri, ürün model kodu, seri numarası, mail adresi, telefon gibi iletişim bilgilerini ve destek talebini belirtmeniz, 
 • Destek merkezi tarafından size yanıt verilmesini beklemeniz gerekir. 
Günün Fırsatı -> Bedava İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!!  Size En Yakın Go Kart Nerede Hemen Bulun

Çağrı Merkezi Üzerinden Samsung Garanti Sorgulama

Samsun çağrı merkezi hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her gün 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet veren bir yapıya sahiptir. Bu kapsamda 444 77 11 numaralı telefonu arayarak, her türlü destek talebi gibi garanti bilgisi öğrenme talebi de oluşturabilirsiniz. 

E-mail Yöntemi İle Samsung Garanti Sorgulama

Samsung destek ekibi genel destek veya teknik destek için ayrı ayrı noktalarda sizlere e-mail desteği ile de hizmet vermektedir. Bu noktada destek ekibinden garanti süresi bilgi talep etmek için contactus.samsung.com linkine tıklayarak istediğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz.  

Destek Admin

Soru veya Şikayetlerinizi Aşağıdaki Soru - Cevap Bölümünden Yazabilirsiniz. Destek Ekibimiz ve Kullanıcılar Anında Cevap Vermektedir.

Yeni Kampanyalar

SORU - CEVAP

 "Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı