Oyun Hileleri

Pubg Taktikleri 2020 En İyi Pro Olma Rehberi

Pubg tam anlamı ile kazanmanın heyacanını doruklarda yaşayabileceğiniz savaş oyunlarından biri. Peki Pubg Mobile Pro Taktikleri 2020 Neler? Profesyonel bir Pubg oyuncusu olmanız için bilinmesi gereken taktikler nelerdir? Merak edilenler ve çok daha fazlası hakkında Pubg Mobile oyun sevdalıları için profesyonel oyuncu olma yolunda ipuçlarını yazımızda hazırladık. İşte merak edilen Pubg Mobile Pro Taktikleri 2020 hakkında her şey…

Pubg Mobile taktikleri birçok farklı kategoriden oluşmakta. Sizler için derlediğimiz yazıda Paraşütle atlama taktikleri, Takım oyunu taktikleri, Tek başına oynama taktikleri ve doğru nişan alma taktikleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Adımları harfi harfine takip ederek tüm çorba paralarına sahip olabilir, galibiyeti elden bırakmayarak düşmanlarınızı yenilgiye boğabilirsiniz.

Pubg Mobile Paraşüt ile Atlama Taktikleri

Oyun herkese eşit imkanlar vererek başlar. Bir savaş uçağında 100 kişi, 99 düşman eder, eğer tek başınıza oynuyorsanız. Her durumda hızlı ve doğru bir iniş sizi rakiplerinizin önünde tutacaktır. Ayrıca iniş anında yakınınızda sizden başka inenler varsa rakiplerinizden önce iniş yapmak size onlardan daha önce silah ve teçhizat bularak saldırma şansı kazandıracaktır. Öyleyse en hızlı paraşütle atlama taktiklerine değinelim.  Burada size 3 farklı taktikten bahsedeceğiz. Genelde temel paraşütle atlama taktiği ile başlayalım.

Temel Atlama Taktiği

Paraşütle atlarken öncelikle atlayacağınız yeri iyi seçmelisiniz. Şunu unutmayın ki atlayacağınız yere uçaktan daha hızlı gidemezsiniz bu nedenle uçağın seçtiğiniz bölgeye 300 metre kalana kadar yaklaşmasını beklemek en doğrusu olacaktır.

Ayrıca atlarken atlamak istediğiniz bölge ile aranızda çok fazla mesafe varsa vücudunuzu paralel tutmalısınız. Böylece en uzun mesafeyi gidebilecek kadar havada kalabilirsiniz. Eğer atlayacağınız yer çok yakın ise vücudunuzu dik konumlandırarak inebileceğiniz en hızlı şekilde aşağı inebilirsiniz. Atlarken önce atlayacağınız yere göre konumunuzu ve uzaklığınızı doğru ölçmelisiniz.

Akabinde yeterli yakınlığa ulaştıktan sonra atlamalı ve vücudunuzu doğru konuma getirmelisiniz. İndikten sonra en yakın bina veya evlerin içerisine girin. Çünkü ihtiyacınız olan teçhizatlar yapıların içerisinde konumlandırılmış bulunmakta. Bu teçhizatlara erişmek için bir an önce yapıların içerisine girin. Ayrıca düşmanlarınızın sizi görmemesi için de iyi bir yöntem olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Hedeflediğiniz alana inmek için hedeflediğiniz alandan ne kadar uzakta olduğunuzu bilmeniz ve buna göre hareket etmeniz gerekir. Eğer hedeflediğiniz alandan 300 metre kadar uzakta iken atladıysanız vücudunuzu aşağı doğru konumlandırıp yön tuşunu alanın bulunduğu yöne çevirmeniz en hızlı inişlerden birini yapabilmeniz için yeterli olacaktır.

YENİ YAYINLANDI->
Bedava Discord Nitro Kodları 2020 Nasıl Alınır?

Öte yandan ineceğiniz yere çok uzakta iseniz; ineceğiniz yere en yakın yere ulaşmak için vücudunuzu tamamen yere paralel hale getirmelisiniz. Eğer ineceğiniz yere 500 metre kadar uzaklıkta iseniz vücudunuzu ne tam paralel ne de tam dik olacak şekilde eğimli tutarak gideceğiniz yöne doğru ilerleyebilirsiniz.  

Orta Seviye Paraşütle Atlama Taktiği

Orta seviyede paraşütle atlama taktikleri araçlar ile ilgili. Öncelikle harita üzerinde bulunan yerleri ve araçların konumlarını iyi bilmelisiniz. Harita üzerinde konumlandırılan araçların yerleri daima aynıdır. Bu nedenle araçların yerlerini bir kere öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Rastgele atlamak yerine ulaşmak istediğiniz yere en yakın araç ile ulaşabilirsiniz. Bazen atlamak istediğiniz alan uçak ile ulaşamayacağınız kadar uzakta olabilir. Bu durumda en yakın araç ile istediğiniz alana ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem çok fazla tercih edilmemesi nedeni ile de kolay loot yapabileceğiniz bir yöntem olarak bilinmekte.

Oyunun başındaki ani ve hızlı silah çatışmalarından hoşlanmıyorsanız bu yöntem tam size göre olabilir. Tabi leş yarışında değilseniz.

İleri Seviye Paraşütle Atlama Taktiği

İleri seviye paraşütle atlama taktiği için öğrenmeniz gereken tek bir püf nokta var. Diğerlerinden birkaç saniye daha önce alana inmek sizi her zaman daha avantajlı konuma getirir. Bu nedenle en hızlı inen en erken silah bulma şansına sahip olacağından diğerlerinden daha hızlı hareket eder.

En hızlı iniş taktiği çapraz açılı inişlerdir. Bu taktiği uygulamak bir miktar profesyonellik ister.

Pubg Mobile Doğru Nişan Alma Taktikleri

Doğru nişan almak oyuncunun oyun içerisinde hayatta kalması ve düşmanlarını yenmesi için ihtiyacı olan en temel gereksinimdir. 4 seviye için nişan alma taktiklerini inceleyeceğiz. Sizin için en uygun olan seviyedeki taktikleri uygulamayı deneyebilirsiniz.

Başlangıç Seviyesi Doğru Nişan Alma

Öncelikle nişan alma yeteneğinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Böylece çok daha iyi nişan alabilirsiniz. Hedeflerken düşmanın vücudunda geniş olan kısımları hedef alabilir ve akabinde düşmanın hareketlerini takip edebilirsiniz. Hedef duyarlılık ayarını kendinize göre ayarladıktan sonra denemelere başlayabilirsiniz.

Doğru Silah Tercihi Yapmak

Her mesafenin kendine özel silahı vardır. Silahların özellikleri ne amaçla nasıl ve hangi mesafe için kullanıldıklarına göre değişir. Kullanacağınız alan için en iyi silahı bulun. Örneğin yakın mesafelerdeki düşmanları öldürmek için pompalı tüfekleri ve tabancaları kullanabilirsiniz. Alana ilk iniş yaptığınızda pompalı tüfekler ile sıklıkla karşılaşmanız bu yüzden.

Orta mesafeli hedefler için hücum(taarruz) tüfeklerini kullanabilirsiniz. Uzak mesafede bulunan hedefler için ise keskin nişancı tüfeklerini ve otomatik keskin nişancı tüfeklerini tercih edebilirsiniz. Unutmayın silah tercihiniz kimin oyunda kalacağı üzerinde büyük etkiye sahiptir.

Pubg ADS Kullanarak Nişan Alın

Ads kısaltmasının açılımı Aim Down Sight olarak bilinmekte. Nişan almak için kendi başınıza çabalamak yerine silahınıza güvenmeyi deneyin. Silahınızda nişan alma özelliği vardır. Bu özellik sayesinde çok daha iyi nişan alabilirsiniz.

YENİ YAYINLANDI->
Pubg Emulatör Hassasiyet Hile Ayarları 2020

Kalçadan Ateş Yöntemini Kullanın

Kalçadan ateş yöntemi olarak dilimize geçen ve Hip Fire olarak da bilinen bu yöntemde nişan almadan ateş edersiniz. Yani nişan almak için yakınlaştırma veya uzaklaştırma işlevlerini kullanmak vakit kaybı olabilmektedir. Böyle zamanlarda bazı silahlar ile kalçadan ateş tekniğini kullanabilirsiniz. Kalçadan ateş tekniğini kullanabileceğiniz silahlar ise pompalı tüfek seçenekleri ve hafif makineli silahlardır.

Orta Seviye Doğru Nişan Alma

Orta seviye nişan alma taktikleri başlangıç seviye nişan alma taktiklerine göre bir miktar daha profesyonellik isteyen taktiklerdir.

Eğilerek Ateş Edin

Vücudunuzun tamamını göstermeden ateş edebilmenin bir yolu da Pubg dikiz ateş yöntemini kullanmaktır. Düşmana ateş ederken vücudunun en çok görünen yerini hedef alırız ancak bu yöntem oyuncunun sadece kafasının görünmesine olanak sağlar. Böylece rakiplere görünmeden ortalığı kolaçan edebilirsiniz. Dikiz ateş ayarı oyunun genel ayarlar bölümünden aktif edilebilmektedir.

Ateş Edeceğiniz Zamanı İyi Seçin

Ateş etmek için düşmanı gördüğünüz zaman her seferinde doğru zaman olmayabilir. Bu nedenle düşmanı gördüğünüzde çoğu zaman hızlı bir analiz yapmak faydalı olabilmektedir. Ateş etmek için en doğru zaman düşmanın sizi beklemediği zamandır.

Kimi zaman düşmanı mermi değiştirirken kimi zamanda arkası dönükken avlayabilirsiniz. Zaman her zaman çok önemli bir detay, kaçırmayın. Ava giderken avlanan oyuncuların en büyük hatalarından biri de zamanlama sorunudur.

Bedava İnternet ve Hileler için Sana Özel Kampanyaları Kaçırma

Turkcell Kullanıyorsanız Tıkla

Vodafone Kullanıyorsanız Tıkla

Türk Telekom Kullanıyorsanız Tıkla

İleri Seviye Doğru Nişan Alma

Pubg Mobile Doğru nişan alma konusunda daha profesyonel kullanımlar da mevcut. Ancak bu kullanımlar için eklentilerin özelliklerinden silahların kullanım alanlarına ve tepme oranlarına kadar detaylı bilgiye sahip olmak gerekir. Bu bilgiler ışığında en doğru silah ve yöntemi kullanan kişi hızlı bir şekilde düşmanlarını avlayabilmektedir.

Dürbün açık iken ateş etmek çoğu zaman silah teptiği için işe yaramayabilmekte. Silah tepmesini önlemek için saldırı tüfeği tercih edebilir ve ateş ederken sürekli aşağı doğru hedef alabilirsiniz. Böylece tepmeyi dengeleyebilirsiniz.

Pubg Tek Başına Oynama Taktikleri

Siz de oyun boyunca tek tabanca takılmayı sevenlerdenseniz size bazı ipuçlarımız olacak. Düşmanları keşfetmenin en iyi yolu sistem avantajlarını kullanmaktır. Harita üzerindeki ayakları ve sesleri iyi değerlendirmelisiniz. Ayrıca düşmanları çok daha hızlı görebilmek için serbest görünüm modunu kullanmalısınız. Bina kapılarını ve araçların yerlerini de kontrol ederek düşmanların izlerini takip edebilir her an hazır olabilirsiniz.

Ekranın sağ üst köşesinde bulunan mini harita sürekli kontrol edilmeli. Alanın daralma yönünden ayak izlerine kadar birçok ipucu ve yön gösteren bir araçtır.

Pubg Loot Yapma Taktikleri

İhtiyacınız olandan fazla erzak taşımayın. Çantalarınızı ağzına kadar doldurmak zorunda değilsiniz. Sadece ihtiyacınız olanları toplamakla ilgilenin. Fazlasını toplamak için vakit kaybederek oyundaki vaktinizi harcamayın. İhtiyaç duyacağınız erzak miktarı ise oynadığınız haritaya göre değişiklik gösterebilir.

Kalabalıktan ve ilk çatışmalardan hoşlanmıyorsanız uçaktan görece uzak kalan alanlara uçabilir ve indiğinizde sakin bir loot yapma imkanı bulabilirsiniz.

YENİ YAYINLANDI->
Football Manager 2020 Ücretsiz Nasıl Alınır? Taktik ve Hileleri Nedir?

Oyun oynarken kendinize stratejik olarak kuvvetli bir pozisyon bulabilir ve oyunun akıbetini değiştirecek hamleler yapabilirsiniz.

Düşman her yerde olabilir. Bu yüzden göremiyorsanız bile dinleyin. Çünkü sesler düşmanın yönü hakkında da bilgi verebilir. Sadece ayak sesleri değil silah sesleri de çatışmanın nerede olduğu hakkında bilgi verir. Düşmanınızın yerini bilmek oyundaki en büyük avantajlardan biridir. Bunu kullanmayı unutmayın. Düşmanları daha iyi duyabilmek için oyunun seslerini açmayı ve SFX ayarını yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Rakiplerinizi pusuya düşürmeye çalışın. En savunmasız ve hazırlıksız anlarında saldırın ki size zarar verme imkanı bulamasın.

Pubg Drop Alma Taktikleri

Pubg oyun taktikleri arasında en çok ilgi görenlerinden biri de İlk Drop aşkıdır. Oyun başladığında düşen ilk drobu sahiplenen kişi oyuna üstün başlar çünkü droptan çıkan ekipmanlar gerçek anlamda oyun alanında bulunabileceklerden çok daha iyidir.

Bu nedenle oyun alanına indikten sonra bir araç ile ilk drobu kovalayabilirsiniz. Bu süreç zarfında diğerleri binaların içlerinde veya alanda loot yapmak ile ilgileniyor olacaktır. Sakin bir drop avı için ideal yöntemlerden biri.

Sana Özel Oyun Hileleri için Tıkla

Oyun Sırasında ilan Edilen Ölümleri Takip Edin

Oyun sırasında öldürülen kimseler ve öldüren oyuncular ekranın sol kısmında kullandıkları silahın görüntüsü ile birlikte ortaya çıkar. Bu noktada düşmanların kullandıkları silahları takip etmek az oyuncu kaldığı zamanlarda oldukça işlevsel bir yöntem olarak karşınıza çıkar. Düşmanınızın hangi silahı kullandığını bilirseniz savaşırken hangi silahı ve taktiği kullanmanız gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Pubg Takım Oyunu Taktikleri

Pubg mobile takım oyunu taktikleri konusunda aslında onlarcası sayılabilmektedir. Takım oyunu tam anlamı ile sürekli iletişim ve takım arkadaşlarının birbirlerinin takip ederek hareket etmesi ile ortaya çıkan bir oyun şeklidir. Takım oyunu oynayarak Pubg Mobile oyun keyfinizi arttırabilir arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Takım oyunu demek düşeni kaldırmak demektir. Her zaman yanınızda sis bombası taşıyın her an kamufle olmaya veya bir arkadaşınızın yardımınıza ihtiyacı olabilir. Takım halinde oyun oynarken sis bombasının ne kadar işlevli olabildiğine inanamazsınız.

Rakiplerinizi bayıltmak ve akabinde öldürmek için takım halinde iş birliği yapın. Böylece rakipleriniz hamlelerinizin her biri hakkında ön fikir sahibi olamayacağından kendinize özel taktikleriniz sayesinde rakiplerinizi oyun dışı edin.

Pubg mobile taktikleri 2020 yılında profesyonel oyuncular ve profesyonel oyuncu olmak isteyen herkes için denemeye ve öğrenmeye açık ipuçlarından oluşmakta. Çorba parası sadece en güçlü olan için…

Kampanyalar:

Destek Admin

Soru, İstek veya Şikayetlerinizi Aşağıdan Soru - Cevap Bölümünden Yazın! Yöneticiler ve Kullanıcılar Hemen Yardımcı Olmaktadırlar..

Bir Kişi Katıldı

SORU - CEVAP

 "Pubg Taktikleri 2020 En İyi Pro Olma Rehberi" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı