Oyun Hileleri

PUBG Mobile vs PUBG Lite Hangisi Daha İyi

PUBG bilgisayar sürümü de mevcut ancak birçok oyuncunun bilgisayarı yeterli sistem gereksinimlerine sahip olmadığından PUBG Mobile versiyonunu tercih etmekte. Mobil versiyonu ile PC versiyonu arasında benzerlikler çok büyük. Yakın zamanda çıkan PUBG Mobile Lite ise oyunun en düşük sistem gereksinimlerine sahip versiyonu.

Telefonu PUBG Mobile sistem gereksinimlerini sağlamayan oyuncular için de çok daha küçük boyutlarda oyun oynama imkânı sunan PUBG Mobile Lite android kullanıcıları için uygulama marketlerde bulunuyor.

Pubg Mobile ile Lite Haritaları

PUBG Mobile birden fazla klasik mod harita seçeneği ile oyuncularına farklı deneyimler sunmaktadır. PUBG Mobile Lite’ın aynı performansı sergileyemediği de açıkça görülüyor çünkü oyunun Lite versiyonunda klasik modda 2 harita bulunuyor.

 1. Erangel ( Lite’daki adı ile Varenga)
 2. Sanhook (Lite versiyonundaki adı ile Altın Sarısı Orman)

PUBG Mobile Lite’da çöl ve kış modlarını barındıran haritaların olmayışı oyuncuları üzen başka noktalardan ama unutmamak gerekir ki oyunun sistemsel olarak daha az yer kaplaması için bazı şeylerden fedâkarlık edilmesi şarttı.

 • Haritalar beraberinde fazladan alan ihtiyacını da getirdiği için daha az harita olması açıkçası bizi pek de şaşırtmadı.
 • Hem az yer kaplayan hem de tamamen Mobile sürüm kadar özellik taşıyan bir versiyon olmasını beklemek çok fazla olurdu.

Pubg Mobile Zombi moduna nasıl girilir yazısını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Pubg Sistem Gereksinimleri

PUBG Mobile ve Mobile Lite arasındaki en büyük fark ve aslında Lite versiyonunun ortaya çıkmasına neden olan en büyük faktör sistem gereksinimleridir.

 • Ram Kapasitesi: 1GB ve üzerindeki RAM kapasitesine sahip cihazlar (2GB ve daha fazla Ram’e sahip olan cihazlarda oyun çok daha rahat oynanabilmektedir.)
 • PUBG Mobile Lite boyutu: Oyunun yaklaşık boyutu 280 MB civarındadır.
 • Android: İhtiyaç duyulan minimum android sürümü 4.0.3 olarak belirlenmiştir. Bu sürümden daha yüksek sürümlerde oyun daha rahat oynanabilmektedir.

Bu arada oyunun kendi boyutu 280 MB olsa da harita boyutları vs de eklendiğinde cihazınızda yaklaşık olarak 1 GB boş yer olması oyunu kasmadan ve rahat bir şekilde oynayabilmeniz için gerekiyor.

Görsellik Karşılaştırması

Oyunun boyutu ve daha küçük kapsamlı olması göz önünde bulundurulduğunda birçok oyuncu Lite versiyonunun da kaliteli görseller beklemiyordu.

Ancak durum bundan bir hayli farklı çünkü Lite versiyonu beklenenden çok daha iyi görsel performans sergiliyor.

Oyuncuları bir hayli memnun eden görsellik ve minik detaylar oyunun indirilme sayısına da yansımış. Dilerseniz buradan Pubg Lite hile gibi taktikler yazımıza göz atabilirsiniz.

Teknik Özellikler

Mobile versiyonunda otomatik hedefleme, tepme, nişan alma gibi özellikler Lite versiyonuna göre biraz daha zor.

Bunu kabul etmek gerekir çünkü oyunun sistem gereksinimleri de göz önüne alındığında Lite için Mobile versiyonunda olduğu gibi teknik özellikler kullanmak oyuncuların oyunu oynamasını zorlaştırabilirdi.

Ancak Lite’ın teknik özellik bakımından mobile versiyona göre daha rahat ve basit olması birçok oyuncunun akıllı cihazlarından oyunu kolaylıkla oynamasını sağlamaktadır.

 • PUBG Mobile Lite versiyonunda oyuncuları ikiye ayıran bir başka konu da nişancı desteği.
 • Düşmana hedef alıp ateş etmeye başladığınızda nişancı desteği sayesinde düşmanın hareketlerine uyumlu olarak silah düşmanı takip edebiliyor.
 • Bu da birçok oyuncunun neredeyse oyun tarafından yapılmış bir hile olarak gördüğü bir destek.
 • Tabi oyuncuların bazıları için de güzel bir özellik olarak nitelendiriliyor.

Eğer daha önce PUBG veya mobil sürümü oynadıysanız Lite versiyonu size basit ve sıkıcı gelebilir ancak sistem gereksinimlerini göz önünde bulundurarak yorum yaparsak oldukça başarılı olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca buradan tüm PUBG konularımızı görüntüleyebilirsiniz.

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "PUBG Mobile vs PUBG Lite Hangisi Daha İyi" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu