Oyun Hileleri

Pubg Mobile Rütbeler 2020 Sıralaması Nedir?

Dünyaca ünlü farklı ülkelerde farklı sürümleri üretilen ve hala popülerliğini koruyan online üzerinden yüzbinlerce kişinin oynamaya devam ettiği, Pubg Mobile oyunu içerisinde hangi rütbeler vardır?  Bu rütbeler nelerdir? Bu rütbelerin nasıl elde edebiliriz ? konusunda bilgi vereceğiz.

Öncelikle Pubg Mobile oyunu içerisinde rütbe verilmesinin sebebinden bahsedelim:

 • Kişiler ilk defa oyuna başladıklarında hiçbir konuda bilgisi olmayan bir kişi niteliğinde değerlendirildikleri  için başlangıç kategorisinde bulunurlar.
 • Başlangıç kategorisinde olduklarını oyun içerisindeki diğer oyuncuların da görebilmesi için kişiye verilen rütbeler farklıdır.
 • Başlangıç seviyesinde değilde uzun süredir bu oyunu oynayan ve bu oyunda büyük bir aşama kat etmiş kişiye de daha farklı ve daha yüksek bir rütbe verilir ki başkaları tarafından bu kişi fark edilsin.
 • Yeni başlayan bir oyuncu olmadığı bilinsin diye bu yüzden tasarlanmış rütbeler oyun içerisinde puanlara göre kişilere verilmektedir.
 • İlk defa oyuna başlayan kişinin almış olduğu puana göre verilen bu rütbeler çok yüksek seviyede bir puan elde etmiş ve sürekli oynayan birinin almış olduğu rütbe arasında büyük bir fark oluşmuş olacaktır.

Oyun içerisinde verilen rütbeler 5 kademeden oluşur. Bu 5 kademe kendi içerisinde;

 • Bronz madalya olarak ifade edilir.
 • Bronz ve bunlar 1,2,3,4,5 dolar ve kişinin topladığı puanlara göre kişiye verilirler.
 • Bunun dışında yine en alt seviyede As ve Fatih isimli iki farklı rütbe bulunur.
 • Sadece gümüş değil; altın, platin, elmas ve taç bronz rütbeleri de yer alır.

Pubg Mobile Oyunu Rütbe Puanlaması Nasıl Yapılır?

Kişilerin oyun içerisinde gösterdikleri performansa göre değişen rütbe puanları sayesinde almış oldukları rütbede ona göre farklılık gösterecektir. Puana göre rütbe verme sistemi burada kullanılıyor.

PuanRütbe
1200 – 1699Bronz
1700 – 2199Gümüş
2200 – 2699Altın
2700 – 3199Platin
3200 – 3699Elmas
3700 – 4199Taç

Son olarak bunların dışında farklı olarak değerlendirilen 2 rütbe kalıyor. Bunlardan biri As rütbesi diğeri Fatih rütbesidir.

As rütbesinde almak isteyenler için şöyle bir durum söz konusudur. Günlük olarak 12’den 12’ye 1 sıralama mevcuttur. Her günün sonunda kişilerin almış oldukları puanlara göre yeni bir sıralama yapılıyor ve her günün sonunda bu rütbe veriliyor. As rütbesi içinde bu geçerlidir.

Pubg Rütbeler Ne İşe Yarar?

Pubg Mobil oyunu içerisinde kullanabileceği çeşitli materyallere ulaşabiliyor. Kıyafet, silah, kostüm farklı özellikte kartlar bunlardan bazılarıdır.

 • Bedava açabileceği sandıklardan elde edebilmekte.
 • Rütbe arttıkça hediyeler fazlalaşmaktadır.

Hedef burada 6.sezon olabilir 6 sezona gelindiğinde elde edilecek rütbeler çok fazla olacaktır ve elde ettiği rütbelere göre de ödüller farklı olucaktır. 6 sezona gelindiğinde kişi eğer Fatih rütbesine sahipse altın çerçeveli S6 alabiliyor.

 • Taç rütbesinde; silah alabiliyor.
 • Elmas ve platin rütbelerinde; Kıyafet alabiliyorsun.
 • Altın rütbesinde; Savaşa giderken kullanılabilecek teçhizatlı bir kıyafeti satın alabiliyorsun
 • Gümüş rütbesinde; Oyun içinde kullanılabilecek bir ayakkabı veriliyor.

Ayrıca oyun içerisinde kullanılan bu rütbeler sizin oyunda ne kadar yetenekli ve ne kadar ileri seviyede olduğunu da göstermektedir. Sıra ile 6 rütbe bulunur ve kendi içerisinde bu rütbelerde 5 farklı bölüme ayrılır.

Oyun içinde kullandığımız adlara göre de rütbelerde farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak kişi 3. şahıs modunu kullanarak oyunda oyununu devam ettiriyorsa 1. şahıs moduna geçtiğinde rütbesi haliyle değişmiş olacaktır.

Pubg Rütbe Artışı Daha Hızlı Bir Şekilde Nasıl Yapılır?

Bunu yapabilmenin 2 yolu vardır. Daha hızlı yoldan daha yüksek rütbelere erişebilmek için öncelikle kişinin oyun içerisindeki savaşçıları egale etmek, sayısını 8 ve üzerinde olması gerekiyor. Oynanan oyunu birincilikle bitirirse yine hızlı bir şekilde rütbesini yükseltebilir.

Bir de oyun içerisinde diğer oyunculardan daha önce oyundan çıkma ya da oyunu kaybetme durumunuz olursa rütbece gerileme yaşayacaksınız. Buna da dikkat etmeniz gerekiyor.

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Pubg Mobile Rütbeler 2020 Sıralaması Nedir?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu