Oyun Hileleri

PUBG MOBİLE: Oyun Kasma Sorunu 2020 Çözümü Nedir?

Oyuncuların oyun hakkında en çok şikâyette bulunduğu sorunlardan biri ise “PUBG Mobile oyun kasma sorunu” olarak biliniyor. Oyun kasma sorununun birçok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında oyuncunun akıllı cihazından kaynaklı nedenler olduğu gibi oyuna bağlı olarak ortaya çıkan nedenler de bulunmaktadır.

PUBG Mobile oyuncularını oyun oynarken zor duruma sokan hatta düşmanlarına yenik düşmelerine neden olan en büyük sorunlardan biri de oyununun kasmasıdır. Peki oyun neden kasar? Oyun kasma sorununun çözümü nedir? Bu ve bunun gibi soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik. İşte PUBG Mobile oyun kasma sorunu nedenleri ve çözümleri hakkında merak ettikleriniz.

PUBG Mobile Oyun Oynarken Neden Kasar?

PUBG Mobile oyununun belli sistem gereksinimleri vardır. Bu sistem gereksinimlerini sağlayamayan akıllı cihazların donma, kasma gibi sorunlarla karşılaşması gayet doğaldır. Akıllı cihazınızda birkaç değişiklik yaparak oyun oynarken kasma sorununun önüne geçebilirsiniz.

YENİ YAYINLANDI->
Pubg'de Başarılı Oyun İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Oyun oynarken en çok karşılaşılan kasma sorununun oldukça basit çözümleri bulunmaktadır. Aşağıda sizler için derlediğimiz adımları uyguladıktan sonra oyun kasma sorununuz çözülmezse akıllı cihazınız sistem gereksinimlerini karşılamıyor olabilir.

Bu durumda sistem gereksinimlerini karşılamayan akıllı cihazlar için çözüm olabilecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Peki PUBG Mobile oynamak için ihtiyacınız olan minimum sistem gereksinimleri nelerdir?

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri

Akıllı telefonlarda PUBG Mobile oynayabilmek için ihtiyacınız olan minimum sistem gereksinimleri:

Android Cihazlar İçin:

  • Android 5.1.1 ve daha üzeri sürümler
  • 2 GB RAM
  • 3 GB Bellek Alanı

IOS Cihazlar İçin:

  • IOS 9 veya üzeri,
  • IPhone 5 veya üzeri model akıllı cihaz
  • 3 GB bellek alanı

PUBG Mobile oyun kasma sorunu çözmek için ihtiyacınız olan öncelikli adım cihazınızı temizlemeniz ve oyun için cihazınızda yer açmanızdır.

Android ve İphone Telefonlarda RAM Kapasitesini Rahatlatma

Akıllı cihazların RAM kapasitesi dolu olduğunda sıklıkla oyunda kasma sorunu ortaya çıkar. Oyuna girmeden önce akıllı cihazınızın RAM’ini rahatlatacak adımlar atın. Bunu yapmak için ise arka planda çalışan uygulamaları kapatın ve şarj yiyen konum, bluetooth gibi özellikleri de kapatın.

  • Bazı Bluetooth’lu kulaklıkların oyun oynarken kasma sorununa yol açtığı da bilinmekte. Bu nedenle oyun oynarken kablolu kulaklık tercih etmeye özen gösterin.
YENİ YAYINLANDI->
Age Of Empires Hileleri 2020 Nedir?

Andoid işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonların RAM tüketimini kontrol etmek kullanıcıların elinde olabilmekte. Android marketlerde bulunan RAM boşaltma uygulamalarından birini indirerek RAM kontrolünü çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. En güncel ucuz pubg kaldıran telefon modelleri yazımızı tavsiye ediyoruz.

RAM kontrolünü yapmak için kullanmadığınız oyunların ön belleğini vs boşaltabilir hatta kullanmadığınız telefon uygulamalarını silemiyorsanız kapatma seçeneğini de uygulayabilirsiniz.

Pubg için Depolama Alanında Yer Açın

Akıllı cihazların depolama alanlarının aşırı dolu olması da PUBG Mobile oyun kasma sorununa neden olan faktörlerden biridir. Bu nedenle akıllı telefonunuzun hafızasını olabildiğince boş tutmaya çalışın. Aşırı yer kaplayan videolar, ultra HD çekimler gibi yer kaplayan kayıtları hard disk gibi farklı bir kaynakta depolamayı deneyin.

  • Akıllı cihazlarda depolama yeri açmanın bir başka yolu da arttırılabilir hafıza kullanmaktır. Akıllı cihazlardan bazıları arttırılabilir hafıza kabul ederken bazıları kabul etmemektedir.
YENİ YAYINLANDI->
Pubg Arkadaş Silme Engelleme 2020 Nasıl Olur?

Eğer akıllı telefonunuza micro SD kart takma imkânınız varsa bunu kullanabilir ve telefon hafızasını arttırabilirsiniz. PUBG Mobile oyununu rahatlıkla oynayabilmeniz için akıllı cihazınızda yaklaşık 2 GB boş yer olması gerekir.

Pubg Grafik Ayarlarını Düşürün

PUBG Mobile oyunu içerisinde ayarlar kısmında bulunan grafikler bölümünden grafik çözünürlüğünü düşürerek oyun içerisinde kasma sorununu azaltabilirsiniz.

Oyun sunucuları tarafından da oyunculara tavsiye edilen bu yöntem ile grafik ayarlarını düşük olarak ayarlayarak oyun içerisinde çok daha seri ve donma sorunu yaşamadan oyunu oynayabilirsiniz. Buradan Pubg taktikleri en iyi pro olma rehberi adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Telefon Çözünürlük Ayarlarını Düşürün

Son yıllarda üretilen birçok akıllı telefon çözünürlük ayarlarını değiştirebilme olanağı tanımaktadır. Bu noktada telefonunuzun ayarlarını kontrol etmenizde fayda var. Eğer telefonunuzun grafik ayarları ile oynayabiliyorsanız PUBG Mobile oyunu açmadan önce mutlaka grafik ayarlarını düşürün.

Grafik ayarlarını düşürmek grafikler için cihazınızın harcayacağı performansı düşüreceğinden açıkta kalan performansı oyunun kendisi için kullanabilirsiniz bununla birlikte buradan PUBG Mobile havalı isimler şekilli nickler nasıl yapılır konumuzu da okumanızı öneririz.

Destek Admin

Soru, İstek veya Şikayetlerinizi Aşağıdan Soru - Cevap Bölümünden Yazın! Yöneticiler ve Kullanıcılar Hemen Yardımcı Olmaktadırlar..

Yeni Kampanyalar

SORU - CEVAP

 "PUBG MOBİLE: Oyun Kasma Sorunu 2020 Çözümü Nedir?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı