Oyun Hileleri

Pubg Mobile Harita Bilgileri

Pubg oyunu 4 farklı ana harita üzerinden oynanan son dönemlerin en önemli stratejik savaş oyunudur. Haritaların bu kadar önemli olmasının başlıca sebeplerinden biri harita özelliklerine göre bazı konumlarda daha fazla loot imkanı sağlamasıdır.

Binalar, tepeler gibi mevzi imkanları haritanın önemini artırmaktadır. Oyuncular ise harita bilgileri ve deneyimleri ile istedikleri bölgeye atlayarak kendi kafalarında ki stratejiyi oyuna yansıtmaya çalışır.

Başarılı bir oyun performansı için haritaların detaylı olarak bilinmesi ve test edilmesi gereklidir. Bu kadar önem taşıyan haritalar Erangel, Miramar, Sanhok ve Vikendi dir.

Erangel Haritası

Haritanın temel hikayesi Sovyetler tarafından terk edilmiş bir şehirdir. Burada askeri tesisler, hastane ve depolama binaları bulunmaktadır. Bu haritada;

 • Buggy
 • UAZ
 • Motorcyle
 • Dacia
 • 1300 PG-117
 • Aquarail
 • C-130

Araç Tipleri bulunmaktadır.

Son güncelleme ile haritaya hava aracıda eklenmiş ve oyun daha fazla heyecanlı olmaya başlamıştır. Haritada hem loot bakımında hemde genişler ve 4 şehir bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Gatka
 2. Mylta
 3. Pochinki
 4. Yasnaya Polyana

Oyuncular genellikle bu şehirlere atlamışlardır. Haritada bunun dışında 10 farklı küçük şehirde bulunmaktadır. Burada ki lootlar ise şehirle orantılı bir durumdadır.

Miramar Haritası

Miramar haritası pubg de bulunan çöl haritasıdır. Burada daha çok kurak bir temanın işlendiği bir harita dikkat çekmektedir. Bu tema son zamanlarda birçok oyuncu tarafından sıkça tercih edilmektedir. Oyun haritasında toplam 258 araç bulunmaktadır.  

Burada bir yerden bir yere giderken araç bulma olasılığınız yüzde 80 lere yakındır. Haritada birçok bölge olmakla birlikte 4 ana bölge loot bakımından diğerlerinden daha fazla öne çıkmaktadır. Bu bölgeler;

 1. El Pozo
 2. Pecado
 3. Prison
 4. Hacien da del Patron

Bu bölgeler haritanın diğer kısımlarına göre daha fazla loot imkanını oyunculara sunmaktadır.

Sanhok Haritası

Sanhok haritası daha çok yeşil alanların bulunduğu tarihi tapınak bölgelerin gösterildiği bir tema çerçevesinde yapılmıştır. Harita da hem deniz hem kara hem de Hava araçları bulunmaktadır. Bunun dışında haritada oyundaki bulunan bütün silahlar bulunmaktadır.

Haritada loot yapılacak en iyi 4 bölge;

 1. Camp Alpha
 2. Boot Champ
 3. Paradise Resort
 4. Kampong

Camp Alpha daha çok takımların atlayarak rahat silah buldukları bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır. Boot Camp ise oyuncuların en fazla atladıkları bölgelerde olma özelliğine sahiptir. Bu bölge haritanı orta bölgesin de yer alması dolayısı ile oyunculara hareket alanı olarak kolaylık sağlamaktadır. 

Vikendi Haritası

Vikendi oyunun güncel sıralama bakımından en son gelen haritasıdır. Bu harita ekstrem soğuk hava şartlarındaki bölgeler örnek alarak oluşturulmuştur. Haritanın genel ağırlık rengi beyaz olduğu için oyuncuların ona uygun giyinmeleri gerekir.

Buna ek olarak haritada fazla ağacın bulunması çatışmalar sırasında saklanma imkanını oyunculara vermektedir. Haritada en iyi loot yapılacak yerler;

 • Castle
 • Goroka
 • Dobro Mesto
 • Cosmodrome

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Pubg Mobile Harita Bilgileri" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı