Oyun Hileleri

PUBG Mobile Harita Analizi: Vikendi

PUBG Mobile oyuncuları için önem taşıyan konulardan biri de haritalardır. Doğru haritada doğru stratejiyi uygulamak her zaman oyun kazandıran tekniklerden biri olmuştur. PUBG Mobile oyuncularının oyun oynarken tercih edebileceği birçok harita vardır.

 • Miramar; Sıcakları ve çölü seviyorsanız
 • Erangel; Şehir tarzı savaş oyunlarından hoşlanıyorsanız
 • Sanhook; Pusu kurmayı ve kafa vuruşlarını seviyorsanız
 • Vikendi; Soğuk oyunların adamı iseniz sizin için en uygun harita olacaktır.

Haritalar farklı özelliklere ve farklı oyuncu kitlelerine sahiptir. Yani her haritanın oyuncusu farklıdır. Neyi en çok sevdiğinize karar verip ona en uygun haritaya yönelmeniz size daha yüksek bir eğlence imkânı sağlayacaktır.

Böylece oyun oynarken çok daha fazla heyecan ve eğlenceye ulaşabilirsiniz. Birçok oyuncunun severek oynadığı haritalardan biri de Vikendi haritasıdır.

Vikendi üzerinde oyun oynamak isteyenlerin araçların yerlerini, yüksek loot bölgelerini, düşmanların en çok iniş yaptığı ve en az iniş yaptığı bölgeleri bilmeleri gerekir. Bu bilgiler onlara yüksek oranda fayda sağlayacaktır.

Doğru strateji ile oyun oynamak için göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey haritanızdır. Yanlış haritada yanlış taktikleri uygulamak size oyun kazandırmaz aksine kolay av olmanıza neden olur. Kimse kolay av olmak istemez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR->
PUBG Mobile vs PUBG Lite Hangisi Daha İyi

Bu yazımızda Vikendi haritasında en iyi loot bölgeleri, en çok iniş yapılan alanlar ve çok daha fazlasından bahsedeceğiz. Bu bilgileri kullanarak düşmanlarınıza pusu kurabilir, onların aklı ile oynayıp onları kandırabilirsiniz. İşte PUBG Mobile Harita Analizi: Vikendi.

Vikendi Harita Analizi

Vikendi oyuna 2019 yılının başlarında eklenen ilginç bir haritadır. Hatta tüm haritalar arasında en farklı olanının Vikendi olduğunu söylemek yanlış olmaz. 6×6 kilometre ebatlarında olan haritada konsept soğuk ve kış. Binalarından tutun ta diğer yapılarına kadar oldukça farklı bir harita.

Vikendi içerisinde birçok ortak alan bulunuyor. Yani merkez alanları bir hayli fazla. Vikendi dendiğinde ilk akla gelen ise hızlı ve düşman sever oyuncuların yer aldığı Castle bulunuyor.

Daha sonra ise akla gelen merkezlerden biri de Villa. Bir hayli popüler olan bu merkeze atlayan oyuncular oldukça fazla. Oyuncuların fazla olması nedeni ile sıcak çatışmaların da merkezi haline gelen bu bölgede oldukça çabuk zaman geçiyor.

Vikendi haritasının bir başka popüler noktası da Volnova bölgesidir. Volnova’da büyük bir şehir tasarımı mevcut. Yüksek loot kapasitesi olan bölgelerden biri olan Volnova’da en çok tercih edilen ise takım maçları.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR->
Brawl Stars Hesap Çalma 2020 Güncel

Yukarıda bahsedilen bölgelerin dışında Vikendi içerisinde sık tercih edilien diğer alanlar:

 • Dino Park
 • Dobro Mesto
 • Podvosto
 • Cosmodrome

Bu alanlar Vikendi içerisinde bulunan ana merkezler arasındadır. Pubg taktikleri 2020 en iyi pro olma rehberi yazımızı da okumanızı öneririz Tıkla.

Vikendi Harita Stratejileri

Oyuncuların oyun stratejilerini belirlerken ilk göz önünde bulundurmaları gereken hangi haritada oynamak istedikleridir. Birçok strateji haritalara göre farklılık göstermektedir. Vikendi için strateji belirlemeden önce kış konseptini göz önünde bulundurun.

Vikendi içerisinde zeminlerde genellikle beyaz örtü bulunur. Bu nedenle düşmanların saklanmasına el verişli bir harita değildir. Düşmanlarınızı kolayca fark edebilirsiniz. Pusu kurmayı seviyorsanız pek size göre bir harita olmayabilir.

Ayrıca oyun içerisinde karda ayak izi özelliğini kullanmayı unutmayın. Yakın mesafede rakiplerinizin ayak izlerini takip edebilirsiniz. Böylece düşmanlarınızın yönünü görebilirsiniz.

Kar motoru ve kar aracı bu haritanın özel araçlarından biridir. Bu araçları kullanarak düşmanlarınızdan çok daha hızlı hareket edebilirsiniz. Pubg Mobile zıplama hilesi nasıl yapılır yazımızı da okumanızı öneririz tıkla.

 • Vikendi içinde oyuncuların sevdiği bir başka özellik de çatı veya yüksek yerler gibi alanlara ulaşımın kolay olmasıdır.
 • Böylece kendi stratejilerinizi oluştururken bu özelliği kullanabilir ve düşmanlarınızı şaşırtabilirsiniz.
 • Ancak dikkatli olmanızda fayda var çünkü düşmanlarınız sizden çok daha hızlı hareket etmiş ve çoktan istediğiniz yere konumlanmış olabilir.
 • Vikendi haritasının sevenleri onu çok sever, sevmeyenleri ise hiç sevmez denebilir.
 • Çünkü Vikendi kendine has özellikleri olan bir haritadır.
 • Vikendi üzerinde farklı konumları keşfederek düşmanlarınızı şaşırtabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR->
PUBG Mobile Yakın Dövüş ve Mesafe Silahları Nedir?

Profesyonel oyuncuların sıklıkla tercih ettiği haritalardan biri olan Vikendi haritasında oynamak için güzel bir bölge seçmenizde fayda var. Amacınız bol çatışma ise tercih edeceğiniz bölgeler ile sakin bir loot için tercih edeceğiniz bölgeler birbirinden farklı olabilir.

Bölge seçimi yaparken mutlaka ne istediğinizi bilerek hareket edin. Haritanın çevre kısmında kalan büyük alanları seçerseniz daha az düşmanla karşılaşabilirsiniz.

Soğukla ve düşmanlar ile yüzleşmenin farklı yollarını keşfedin ayrıca Pubg’de başarılı oyun için nelere dikkat edilmeli? yazımızı da okumanızı öneririz tıkla. Güncel Pubg haberleri için takipte kalın.

İlgili Makaleler

SORU - CEVAP

 "PUBG Mobile Harita Analizi: Vikendi" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı