Oyun Hileleri

Pubg Mobile Ekip Kurma 2020 Takım Yarışması Nedir?

Dünyaca ünlü olan Pubg Mobile oyunu içerisinde 2020 yılında herhangi bir ekibe nasıl girilebilir ya da herhangi bir ekipten nasıl çıkılabilir? Ekip kurarken nelere dikkat edilmesi gerekir? gibi konulara değineceğiz.

Pubg Ekipten Çıkmanın Şartları

Eğer kurulmuş bir ekibiniz var ve kurulmuş ekibinizden çıkmak istiyorsanız, herhangi bir sebepten dolayı farklı bir ekip kurma durumumuz söz konusu böyle bir durumda öncelikle liderliğini bulunuyorsa bu liderliği başka birine vermeniz gerekiyor. Başka birine liderliği verdikten sonra gruptan çıkabilirsiniz.

Pubg Mobile oyunu içerisinde herhangi bir ekip kaptanı olmadığınız halde yine de oyundan çıkmamayabilirsiniz. Bunun sebebi de içinde bulunduğunuz ekibin yarışmacılarından biri herhangi bir aktif yarışmaya kayıt yaptırmış olabilir. Bu yarışma bitene kadar yine o ekip de bulunursunuz. Yarışmanın bitiminden itibaren çıkmak istediğinizi belirttiğiniz de ekipten çıkabiliyorsunuz.

Pubg Mobile Ekip Özellikleri

Pubg Mobile oyunu içerisinde bilgi kısmına gelindiğinde ekip yarışması ve dükkan seçenekleri sizi karşılayacaktır. Burada kendi ekibini kurabilir, ekibin içerisindeki oyuncuların profillerine bakabilirsin. Ayrıca kendi profilini açık bir şekilde diğerleri ile paylaşabilir. Ekibin içerisindeki kişilerin bulundukları rütbeleri, isimlerini, profil fotoğraflarını görebilirsin. ayrıca son görülmelerine de buradan ulaşabilirsin.

Kendin dışında başka birini ekipte lider olarak bulunsun istiyorsan yine bu senin elinde. Kişinin profiline gelerek buradan kişiyi lider olarak seçebiliyorsun. Ayrıca kişiler arasında sohbet etme özelliğine de sahipsin. Diyelim ki kurulmuş ekip içerisinde rahatsız olduğunuz ya da performansını beğenmediğiniz bir kişi var. Bunu da seçeneklerden “ekipten at” yazısına tıklayarak kişiyi ekipten çıkarabilme hakkına sahipsiniz. Bunu yapabilecek tek kişi takımın lideridir.

YENİ YAYINLANDI->
Pubg Mobile Silah Hilesi 2020 Desen ve Skinler

Ekip Kurmanın Aşamaları

Eğer Pubg Mobile oyun içerisinde yeni bir ekip oluşturmak istiyorsan öncelikle:

 • Ekip seçeneğine tıklamanız gerekiyor. 
 • Profilin içerisinde ekip seçeneğini bulduktan sonra size şöyle bir soru soruluyor; “Herhangi bir ekibe katılmadınız ekip kurmak ya da ekip dükkanına gitmek ister misiniz?”
 • Oradan ekip kur seçeneğine tıkladıktan sonra ikinci aşamada kuracağınız ekibin ismini belirlemeniz gerekiyor.
 • İsim için verilmiş karakter sayısı 20’dir. Ekibin ismini girdikten sonra alt kısmında bir buton var. Burada ekibinizi oluşturabiliyorsunuz. 
 • Yarat yazan butona tıkladığınızda bir sonraki aşamaya geçiliyor.

Ekibi kurdunuz ve şimdi sırada ekibe üye katmak var. Bunun için de öncelikle ekibi kurduktan hemen sonra sayfanın sol kısmında sizin üyelik bilgileriniz gözüküyor. 

 • Sayfanın tam orta kısmında grubun içerisindeki üye bilgileri belirtmekte. 
 • Sayfanın altında sizin grubunuz da şu an için herhangi bir üyesinin bulunmadığı yazıyor ve onun tam altındaki butonda da çağır isimli bir yazı bulunmakta
 • Çağır butonuna tıkladığınızda karşınıza sizin arkadaşlık listenizde olan kişilerin isimleri çıkıyor.
 • Buradan istediğiniz kişilere davet et seçeneğini kullanarak grubunuza ekibinize üye yapabilmek için onları istek göndermiş oluyorsunuz.
YENİ YAYINLANDI->
Pubg Loot Box Sistemi Nedir?

Geriye kalan kısmı da onların gönderilen istekleri kabul etmesi oluyor.

Ekibi Kurduktan Sonra Nasıl Yarışma Kayıtları Yapılır?

Belirlemiş olduğunuz kişilere davet ve istekler gönderdiniz. Şimdiki aşamada da oluşmuş olan ekibinizle birlikte herhangi bir yarışmaya nasıl katılırsınız? bundan bahsedeceğiz.

 • Sizin sayfanızda ekip yarışması yazan bir kategori bulunmakta
 • Sağ kısımda yer alan bu kategoriye tıkladığınızda eğer herhangi bir ekip yarışmasında bulunmuyorsanız “şu an için ekip yarışmamız bulunmuyor” şeklinde bir yazı alıyorsunuz.
 • Ardından yeni bir ekip kurmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair birkaç bilgi veriliyor. 

Bunlara biraz göz atalım:

Öncelikle kişinin bir ekip kurabilmesi için ya da ekibi kurup ekiple beraber yarışmaya katılabilmesi için 4 veya 6 kişi arasında bir ekibinin bulunması gerekir.

 •  4 veya 6 kişiden oluşan bir ekibiniz varsa turnuvalara katılabiliyorsunuz.
 • Yarışmalara katılmak için başvuruda bulunabilecek olan tek kişi takımın lideridir.

Turnuvaya başvuruda bulunduktan sonra bitene kadar herhangi bir şekilde içerideki oyunculardan bir değişiklik yapamıyorsunuz.

Başvurduğunuz anda ve isteğiniz kabul edildiği anda yarışma içerisindeki tüm kişiler değiştirilemez bir şekilde oyuna devam ediyor. Yapılacak olan her maç için yaklaşık olarak 4 tane kişi belirleniyor ve bu ekip yarışmaları mobil kullanan kişiler için yapılabilen bir şeydir.

 • Ardından takım modları kısmı var. Tpp ve fpp olarak adlandırılan, bu takım modlarında kişi istemiş olduğu sunucuyu seçme şansına sahiptir.

Birinci şahıs ya da üçüncü şahıs bu ikisinden birini tercih etmelidir. Birinci şahıs ile ya da üçüncü şahıs ile nişancı görünümünü seçme zorunluluğu vardır. Bununla ilgili görünüm farklılığı da alt tarafta bulunan iki kare ile sizlere gösterilir. Buradan birini tercih etmeniz istenir.

YENİ YAYINLANDI->
Cs Go Hile 2020 Kodları Nasıl Yapılır? Skin, Otoaim, Wall Hack

Ekiple beraber yarışmalara katıldığınızda bu yarışma ve turnuvalar üç farklı gruba ayrılır. Başlangıç olarak her gün yaklaşık 6 maç yaparsınız. Yapılan bu altı maçın sonunda sizin bir sonraki tura geçip geçmeyeceğiniz belirlenir. Bu ilk kısım için eleme turu adı verilmektedir.

Eleme turunu  geçebilen takım; ikinci kısım olan grup turuna geçiş hakkına sahip olacaktır. Ve grup içerisinde tüm takımlar günlük olarak 3 maç yapmak zorundadır.

Grup turunu başarı ile tamamlayan ekipler son aşama olan finale gelebiliyorlar ve final bölümünde günlük olarak 4 maç yapma zorunlulukları bulunmaktadır.

Yapılan final maçının ardından takımlar arasında elde edilen puanlara göre bir sıralama yapılacaktır ve kişilerin takım isimleri skorları oyun içerisinde öldürdükleri kişi sayısı ve dereceleri liste şeklinde belirlenmektedir.

Bu bilgileri verdikten sonra ilerleyen aşamada kaydolma seçeneği geliyor. Bu kayıt ekranında kullanacağınız harita, sunucu türü, ekibi kurduğunuz ve ekipçe yarışacağız bölge seçeneklerden tek tek işaretleniyor ve kaydol tuşuna basılı your.

Pubg Ekip Kurmak İsteyenler Yorum Yapsın

Son olarak sizden onay alabilmek adına ekip kurulacak son aşamadasınız ve ekip turnuvayı bitirene kadar hiçbir şekilde oyuncu değişikliği yapamaz bunu onaylıyor musunuz diye iki seçenek sunulur. Tamamı  işaretledikten sonra ekibiniz oluşmuş oluyor.

Kampanyalar:

Destek Admin

Soru, İstek veya Şikayetlerinizi Aşağıdan Soru - Cevap Bölümünden Yazın! Yöneticiler ve Kullanıcılar Hemen Yardımcı Olmaktadırlar..

SORU - CEVAP

 "Pubg Mobile Ekip Kurma 2020 Takım Yarışması Nedir?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı