Oyun Hileleri

PUBG Mobile Düşmanlarınızın Kafasını Karıştıracak Taktikler

PUBG stratejik hareket ederken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? PUBG Mobile’da kazanmak için ihtiyacınız olan stratejileri hazırladık. İşte PUBG Mobile oyun kazandıran stratejiler:

1. Doğru Zamanda Uçaktan Atlayın

Uçaktan atlama zamanını birçok oyuncu doğru ayarlayamaz. Bunun sonucunda ise alana diğer düşmanlardan daha geç iner ve silah bulmasına fırsat kalmadan düşmanın gazabına uğrar.

 1. Oyun oynarken öğrenmeniz gereken ilk şey düşmandan önce alana inmeyi başarmak olmalıdır.
 2. PUBG Mobile versiyonunda öncelikle haritadan inmek istediğiniz alanı işaretleyin.
 3. Alan işaretlerken alanın ortasını değil köşelerini işaretleyin ki birçok düşmanın ortasında kalarak zor duruma düşmeyesiniz.
 4. İneceğiniz alanı işaretledikten sonra kaç metre kaldığını takip edin ve yaklaşık 500 metre kala atlayın.
 5. En hızlı alana iniş yöntemi 400 metreyi gördüğünüzde ileri sol kontrolcüyü kullanarak yan bir iniş yapmak olacaktır.
 6. Etrafınızda aynı alana inen bir düşman varsa mutlaka onun önüne düşmeyecek şekilde atlayın.
 7. Ayrıca atlayış sırasında önünüzü kontrol ettiğiniz kadar arkanızı da kontrol etmeyi unutmayın.

Düşmanlarınızın nereye iniş yaptığını bilmek size avantaj sağlayacaktır çünkü arkanızda bulunan düşman zaten sizin iniş yaptığınız yeri rahatlıkla görebilir. Durumu eşitlemek için etrafınızı iyi kolaçan edin. Pubg 2020 stratejileri fena taktikler yazımızı da incelemenizi öneririz tıklayın.

2. Bombaları Doğru Kullanın

Bomba kullanımı da birçok oyuncu tarafından pek bilinmeyen bir taktiktir. Düşmanlar sis bombası gibi bombalara ister istemez ilgisini odaklar ve bu sırada hata yaparak kendini göstermeye çok meyillidir.

Oyun alanı daraldıysa ve sizin alana gitmeniz gerekiyor ancak saklanan bir keskin nişancı olduğunu biliyorsanız yapmanız gereken şey kafa karıştırmak.

 • Üç farklı yöne sis bombası atarak düşmanı şaşırtabilir ve kısacık andan faydalanarak alanın içerisine girebilirsiniz.

Çantanıza çok fazla mermi veya enerji içeceği almanıza gerek olmayabilir ama 5 tane sis bombası her an işinize yarayabilecek olan bir ekipman olduğu için hiç te fazla sayılmaz.

 • Bombalar (sis, molotof, el bombası, flaş) ile kullanabileceğiniz bir başka taktik de birçok oyuncunun bildiği bina içindeki oyuncuları öldürmektir.

Bina içinde saklanan veya kendini göstermeyen oyuncuları fark ettiyseniz ve siz açık bir alandaysanız yakınlığınızı baz alarak bina içindeki düşmanlarınıza el bombası veya Molotof atabilirsiniz.

 • Eğlenceli bir taktik önerisi daha verelim;

Eğer düşman çatıdaysa ve siz ona hali hazırda birkaç el ateş ettiyseniz hemen çatıya bir Molotof kokteyli atın ardından hızlıca evin içine bomba atın.

Düşman dışarı atlamak yerine içeri girmeyi tercih edecektir ve bum! Düşmanlar ne olduğunu bile anlamayacaktır. Pubg hile gibi taktikler yazımızı da incelemek için tıklayın.

3. Bot Taklidi Yapmak

Birçok düşman için şaşırtıcı bir taktik de bot rolü yapmaktır. Botlar sürekli tek tek atan ve birbirini öldüremeyen oyunun ilerlemesi için oyun tarafından oyuna atanan yardımcılardır.

Botların kolay kolay bir oyuncuyu öldürebildiği pek görülmemiştir. Ortada 2 düşman varsa ve siz gerçekten ortada kaldıysanız bot taklidi yapın ve tek tek atışlar yaparak isabet ettirmemeye özen gösterin.

 • Böylece düşmanınızın sizi hafife aldığı birkaç saniyeyi kullanarak daha uygun bir alana geçiş yapabilirsiniz.

Düşmanınız sizi hafife aldığından kolay lokma gibi davranıp tedbiri elden bırakacaktır. Tam da bu anda düşmana bir headshot atmanız onu bir hayli kızdırabilir.

4. Doğru Alan Seçimi

Doğru alan seçimi her zaman en etkili stratejilerden biri olmuştur. Uçaktan atlamadan önce atlayacağınız alanı doğru seçmelisiniz. Eğer rahat bir loot yapmak istiyorsanız düşmanların fazla tercih etmeyeceği kenar kesimleri tercih edebilirsiniz.

Ya da gerçekten keskin nişancı oynamak istiyorsanız alanın ortalarına yakın bir aracın yanına iniş yapın ve hava yardımı kovalamaya başlayın. İyi bir keskin nişancı olan AWM’ye sahip olmak için harika bir fırsat olabilir çünkü herkes lootlanmak ile meşgul olacağından muhtemelen rahat bir hava yardımı olacaktır.

Hava yardımından AWM’yi bulacak kadar şanslıysanız hemen hava yardımından uzaklaşın ve kendinize alanın ortalarında sakin bir yer bulun. Daha sonra düşmanlarınızı avlamak için beklemeye ve incelemeye başlayabilirsiniz.

Arkanızı kollamayı unutmayın çünkü düşman her yerden çıkabilir. Ayrıca buradan diğer yazılarımıza göz atmanızı öneririz.

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

SORU - CEVAP

 "PUBG Mobile Düşmanlarınızın Kafasını Karıştıracak Taktikler" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu