Oyun Hileleri

Pubg Loot Box Sistemi Nedir?

Yapılan güncellemeler bir yandan oyuncuların daha fazla keyif almasını sağlamak için yapılırken bir taraftan da oyun içinde hile kullananların tespit edilmesi ve hile kullanarak rakiplerine göre avantajlı olmalarının engellenmesi için yapılıyor. Yeni yapılacak olan güncellemeler ile ilgili tanıtımlar yapılırken Loot Box’larında güncellemeye dahil edileceği belirtildi. Elektronic Arts tarafından yapılan açıklamada Loot box güncellemelerinin şu an sadece pc versiyonu için güncelleştirileceği, mobil versiyonunun ise yakın zamanda kullanıcılara sunulacağı açıklandı.

Yağma kasaları olarak da bilinen Loot Boxlar özellikle çöl haritası nedeni ile haritalardan tam anlamı ile performans alamayan oyuncuların geri dönüşlerinde yararlanabilmeleri amacı ile ücretli olarak oyunculara sunulacak, oyuncular steam üzerinden satın alacakları anahtarlar ile bu kutuları açabilecekler. Oyuna başlarken oyuncular için 6 adet anahtar 100.000 BP hediye edileceği için ilk 6 loot box ücretsiz olarak sahip olabiliyorsunuz.

Loot Boxlara Eklenen Eşyalar

Yağma kutuları içinde çeşitli aksesuarlar, malzemeler ve kostümler yer alıyor. Yapılan güncelleme ile loot box içine iki yeni eşya eklenmiş durumda. Eklenen eşyalardan biri olan Desperado eşyaları olarak bilinen eşyalar ücretli sandıklar aracılığı ile lootlanabiliyor. Yapılan güncelleme ile lootlama sırasında düşme olasılığı da yüzde 40 olarak belirlenmiş. Loot boxlaa eklenen yeni eşyalardan biri olan Bıker eşyaları ise ücretsiz olarak lootlanabiliyor. Güncellemeler ile ücretsiz olarak lootlanabilen Bıker eşyalarının düşme olasılığı ise aynı şekilde yüzde 40 olarak belirlenmiş. Loot Boxlara eklenen ev düşme olasılığı oldukça düşük olan Wanderer ve Survivor eşyaları ise yüzde 10 olasılığa sahip.

YENİ YAYINLANDI->
PUBG Mobile: Kask ve Yelek Korumaları

Rastgele Sandıklar İçin Anahtar Gerekmiyor

Pubg mobile ve pubg lite oyunlarında yer alan lootlar için bu güne kadar anahtar gerekli iken yapılan güncelleme sonrasında artık rast gele loot boxlar için anahtar gerekmiyor. Ücretli olarak oyun içinde yer alan loot boxlar için gerekli olan anahtarlar artık steam üzerinden satın alınarak bu kutular açılabiliyor. Her seviye için farklı bir içeriğe sahip olan loot boxlara sahip olabilmek için ücretli olarak satılan anahtarları almanız gerekiyor. Rastgele sandıklar dışındaki sandıklar için anahtar gerekli olup, seviyenize göre karşınıza çıkan sandıklar için herhangi bir anahtara ihtiyaç duymuyorsunuz.

Pubg Yeni Sandıklar

Electronic Arts tarafından yapılan açıklama ile oyun güncellemesi sonrasında harita da karşınıza çıkacak olan Loot Boxlar şunlardır.

Venetıan Sandığı; Şimdiya kadar doğrudan satışına izin verilen venetıan sandıkları güncelleme sonrasında artık para ile satılmayacak ve rastgele olarak karşınıza çıkacak. Rast gele sandıklar üzerinden ücretli sandık ve anahtar satın alma oranını düşüren bu güncelleme ile amaç yeni loot boxlara sahip olma oranını yükseltmek.

YENİ YAYINLANDI->
Slap Kings Hileleri 2020 Para ve Bonus Level Detayları

Rast gele sandık satın almalarda size kilitli sandıklar verilmeyecek. Kilitli sandıklar özel olarak size sunulacak ve kilitlerini açabilmek için steam üzerinden anahtar satın almanız gerekecek. Böylece her sandık için anahtar temin etmek zorunda kalmadan sandık sahibi olabileceksiniz.

Pubg Nadir Eşyalar Sandıkları

Pubg geliştiricileri yeni loot box sisteminde tüm oyuncuları düşünerek alt seviye eşyaların yanı sıra orta ve nadir olarak sahip olunabilen eşyaların düşme şansını değiştirmiştir. Ar kategorisi çalışmalarına göre katmanlarda eşit olarak dağıtılmasına karar verilen eşyalar içinorta seviye eşyaların düşüş oranları artırılarak yüzde 20 oranında bir iyileştirme yapılmış.Üst seviye eşyaların düşüş oranları ise çok az artırılmış ve loot box sistemi içerisinde tüm katmanlara eşit olarak dağıtılması sağlanmış.

Yeni sisteme göre artık ücretli anahtarlar ile açılabilen kasaların piyasa değerlerinde de bir değişim söz konusu olacak. Pubg geliştiricileri çok ciddi bir etkilenme söz konusu olmayacak dese de her katmanda bulunan üst sınıf eşyalara sahip olmak artık kolay olmayacak.

Yeni Loot Box Sistemi Avantajları

Pubg geliştiricileri tarafından oyunculara sunulan yeni loot box sisteminde artık her kasa için anahtar almak zorunda değilsiniz. Yağma kasaları kendi içinde sınıflandırılarak bir kısmı rast gele kasa olarak bırakılmış ve bir kısmı ise ücretli anahtar sistemine dahil edilerek farklılaştırılmış. Bu yöntemde nadir ve orta üstü eşyaların yer aldığı kasaları açabilmek için steam üzerinden ücretli anahtarlara sahip olmanız gerekiyor.

YENİ YAYINLANDI->
Pubg Aparat 2020 Çeşitleri ve Özellikleri Nedir?

Pubg loot box sisteminin getirilerinden biri de artık tüm katmanlarda eşit sayıda eşya düşüşü olmasıdır. Böylede her katmanda farklı sayıda düşen eşyalara sahip olma şansınız artmış oluyor. Ücretli anahtarlara sahip olma oranı da bu sisteme göre değişmiş oluyor. Loot box sisteminde yer alan ve düşüş oranı az olan eşyaları daha fazla düşürebilmek için daha fazla anahtar sahibi olmak gerekiyor. Bu durumda steam üzerinden satılan anahtarların sayısında da artış olması gerekiyor.

Rast gele kasaları açabilmek için anahtar temin etmek ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Artık rast gele kasalarda sizlere sunulan eşyalara sahip olabilmek için anahtar temin etmiyor doğrudan düşmesini bekliyorsunuz. Oyun geliştiricileri tarafından yapılan güncelleme ile Aralık ayından itibaren loot box sistemi değiştirilmiş, rast gele sandıklarda yer alan orta ve alt sınıf eşyalara sahip olabilmek için anahtar temin etme kuralı kaldırılarak sadece orta üst ve üst sınıf eşyalara sahip olmak için anahtar şartı getirilmiştir.

Kampanyalar:

Destek Admin

Soru, İstek veya Şikayetlerinizi Aşağıdan Soru - Cevap Bölümünden Yazın! Yöneticiler ve Kullanıcılar Hemen Yardımcı Olmaktadırlar..

SORU - CEVAP

 "Pubg Loot Box Sistemi Nedir?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı