Araba Kampanya

Otoboom Online Alım Satım Teklifi Nasıl Yapılır?

Araç satın almak için sadece bulunduğunuz şehirdeki alım-satım işletmeleri, otomotiv şirketleri veya oto galeri işletmelerinden araç seçimleri yapmak zorunda değilsiniz. Herkesin bildiği üzere günümüzde internet üzerinden de bulunduğunuz şehirdeki araçları görebilir ve farklı kişiler ile iletişim kurarak araç satın alabilirsiniz. Ancak dijital dünyada araç alım-satım işlemlerini gerçekleştirmek için yenilikler oluşturan Otoboom platformu üzerinden de işlem gerçekleştirebilirsiniz. 

Otoboom platformu üzerinde araç alışverişleri yapmak açısından temel ve pratik bir sistem sunulmaktadır. Bu kapsamda öncelikle bir araç markası seçmeniz sonrasında bir araç modeli seçmeniz ve araçları listelemeniz yeterli olmaktadır. Bu sayede iki farklı liste içerisinde sıfır kilometre araçlar ve ikinci el araçlar ayrı ayrı görülebilir. Sonrasında ise bu araçlarda fiyat sıralaması, hızlanma sıralaması, yakıt tüketimi sıralaması veya alfabetik sıralama yapılabilir. Hatta araçlar arasında filtreleme özellikleri ile kasa tipi, yakıt tipi, yakıt tüketimi, şanzıman tipi ve motor hacmi gibi birçok noktada filtreleme gerçekleştirilebilir. 

Otoboom Fiyat Teklifleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Otoboom sistemi üzerinde alım-satım işlemleri gerçekleştirmek için öncelikle teklif sistemi kullanılır. Teklif sistemi için öncelikle hayal ettiğiniz yani istediğiniz türde bir otomobil bulmanız gerekir. Sonrasında sırası ile

  • Araç alternatifleri birbirleri ile karşılaştırılabilir. 
  • Araç konusunda en iyi teklifler toplanarak bilgi elde edilebilir. 
  • Sonrasında seçilen araç için teklifler verilerek alışveriş aşamasına geçilebilir. 

Bu kapsamda Otoboom sistemi üzerinde bayileri veya galerileri gezmeden internet üzerinde istediğiniz bir aracı seçebilir ve bu araç için bir fiyat teklifi oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu fiyat teklifi aynı an içerisinde ilgilendiğiniz marka ve model için Türkiye’de yer alan tüm yetkili satış bayilerine ulaştırılır ve tüm noktalardan bilgi alınır. Gereksiz zaman kayıpları yaşamadan, araç satın almak için nokta nokta dolaşmadan ve pazarlık süreçleri yaşamadan alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. 

Birçok farklı noktada pratik kullanım oluşturan sistemi araçta, yolda, otobüste, evinizde veya işyerinizde pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. İnternet bağlantısının bulunduğu bilgisayar, cep telefonu veya tablet gibi her noktada tek bir tık sayesinde bayilere gönderilen teklifler için sonuçlar alınabilir. Sistem üzerinde bayiler sizden gelen teklifleri inceler ve hızlı bir şekilde dönüş gerçekleştirir. Yani bu sayede ikinci aşamada bayiler üzerinden size teklif yapılır ve siz teklifleri inceledikten sonra satın alım için istediğiniz bayi ile iletişim kurabilirsiniz. 

Otoboom Online Alım Satım Teklif Sisteminin Önemli Noktaları

Otoboom sistemi üzerinde istediğiniz şekilde araç alışverişleri gerçekleştirmek için bu teklifleri oluşturduğunuzda, bazı ayrıntılar bulunur. Bu kapsamda;

  • Öncelikle almak istediğiniz araç için piyasaya göre yaklaşık ve sizin için karlı teklifler oluşturmanız gerekir. 
  • İstediğiniz aracın vites özellikleri, yakıt özellikleri ve kasa özelliklerini net şekilde belirlemeniz gerekir. 
  • Aracın marka, model ve yıl özellikleri ile birlikte kaç bin kilometrede olduğu gibi noktalarına dikkat etmeniz gerekir. 
  • Teklifleri incelerken, sunulan farklı avantajları da göz önünde bulundurulabilir ve daha fazla bilgi talep edebilirsiniz.  

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Otoboom Online Alım Satım Teklifi Nasıl Yapılır?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu