Araba Kampanya

Oto Enka Sigortadan Hasarlı Araba Nasıl Alınır? 2020

Araç satın alırken daha düşük ücret ödemek gibi bir fırsattan yararlanmak istediğinizde, istediğiniz marka ve modelin hasarlı seçeneklerini değerlendirmek maliyet açısından mantıklı olabilir.

Hasarlı Araç İhale Alım Satışı Nasıl Yapılır?

Çünkü hasarlı oto kaza, darbe veya arıza gibi noktalar sonrasında parça değişimleri, boya değişimi veya onarımlar yapılmış bir araç olarak adlandırılabilir. Bu gibi durumlar araç ruhsatında işlenmiş olmaları ile birlikte aracın çalışan ve yürüyen aksamlarında bir sıkıntı oluşmadığı sürece araç halen sağlam bir şekilde kullanılabilir. 

Hasarlı Oto Alım Satım Pazarı Nerede Olur?

Bu tür alışverişler gerçekleştirmek istediğinizde Oto Enka Sigorta üzerinden hasarlı araç alışverişi sağlamanız mümkündür. Bu noktada sistemin nasıl işlediğini ve hangi fırsatların sunulduğunu merak edebilirsiniz.

Enka Sigorta, motorlu araçlar konusunda hızlı satış süreci sağlamakla birlikte sizlere her zaman araçları pratik bir şekilde inceleme imkanı, daha fazla araç seçeneği ve mantıklı bir fiyatlandırma sağlar. 

Sigortadan Araç Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

Enka Sigorta oto sistemi üzerinde hasarlı araç alışverişi gerçekleştirmek istediğinizde, her zaman kurumsal ve güvenilir bir yapı ile karşılaşabilirsiniz. Sisteme 7 gün 24 saat boyunca internet üzerinden katılım sağlayarak, deneyimli bir hizmet alma şansınız yer almaktadır.

Bu kapsamda hasarlı araç platformu ile birlikte PertNet ve PertPlus şeklinde adlandırılmak üzere iki platform üzerinde işlem yapılabilir.

Oto Enka Yıkama Günün Fırsatı Nedir?

PertNet platformu üzerinde araç alıcıları çok yüksek sayıda aracı bir arada bulabilirler. Bu platformda; 

  • Araçlara kapalı usul ile satın alma teklifleri verilir. 
  • Sigorta şirketleri değerlendirme sağlayabilir. 
  • Araç alıcıları mevcut bir üyelik sağlamak ile birlikte hiçbir ek ücret ödemeden sigorta şirketleri adına düzenlenen her ihaleye katılabilir ve teklif verebilir. 
  • Sigorta şirketleri teklifleri değerlendirdiklerinde, araç alıcısına tüm bilgileri sağlayabilir. 
  • Enka Oto Sigorta platformu, ihaleyi kazanan alıcı için tüm satış işlemlerini sağlayarak, taleplere bağlı şekilde nakliye gibi destekler dahi sağlayabilir. 

Sigortadan Araba Camı Değiştirme Şartları Nedir?

PertPlus sistemi sayesinde de araç alıcıları fiyat teklifi verdikleri andan itibaren aracı satın alabilir. Çünkü satın alma teklifleri açık usul ile birlikte ortalama 30 dakika içerisinde sonuçlanır. Sistemde; 

  • Araç alıcıları teklif verilen araç kapsamında planlamalarını an içerisinde düzenleyebilir.
  • Ödeme takibi sonrasında satış sağlayabilir. 
  • Kişi bir araç için teklif verdiğinde, noter, trafik ve maliye gibi resmi ödemeler Enka Sigorta tarafından tamamlanır ve araç satışa hazır bir hale gelir. 
  • Alıcı aracın kesin satışının, kendisine veya başka birine gönderilmesini talep edebilir. 

Sigortadan Para Alma Hesaplama ve Şartları Nedir?

Daha detaylı bir şekilde inceleme gerçekleştirmek için Enka Sigorta Motorlu Araçlar A.Ş. üzerinde üyelik sağlamak açısından nüfus cüzdan fotokopisi ile birlikte kişisel üyelik yapılabilir. Kurumsal üyelikler için imza sirküleri, vergi levhası ve şirket yetkilisi nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte başvuru yapılır.

Evraklar noter tasdikli olarak, üyelik bedeli yatırılmak ile birlikte evrakların teslimi sonrasında üyelik aktif edilir. Sistem üzerinde üyelik gerçekleştiren herkes sonrasında belirlenmiş İstanbul ve Ankara gibi lokasyonlar üzerindeki araçlar için satın alma işlemleri sağlayabilir.

Ayrıca satışta bulunan araçlar her zaman net bir şekilde tüm detayları ile birlikte görülebilir. 

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

  1. Yatırmak istediğim yıllık ücret mi yoksa bir kere mi yatırıyorum yoksa her yıl mı ayrıldığını zaman yatırdigimiz ucreti geri alabilirmiyiz

SORU - CEVAP

 "Oto Enka Sigortadan Hasarlı Araba Nasıl Alınır? 2020" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu