Araba Kampanya

Mobiliz Araç Takip ile Arabanızı İzleyin

Taşıt izleme sistemleri, adından da anlaşılacağı gibi, en temel işlev olarak araçların izlenmesini sağlar. Diğer işlevler arasında araç takip performansı ve bakımı, sürücünün performansı bulunur ancak aynı zamanda yakıt yönetimi ve dağıtımını kolaylaştırır, uyarılar ve bildirimler gönderir, hırsızlıkları önler, raporlar sunar ve bu raporların analizini sağlar. Ancak filo yönetimi çözümleri sunan şirkete bağlı olarak daha fazla işlevsellik mümkündür.

Pasif ve Aktif İzleme Nedir?

Araç takip sistemleri pasif ve aktif olarak ayrılabilir. Pasif izleme sistemleri, daha sonra alınacak tüm bilgileri toplar ve saklar. Aktif izleme sistemleri gerçek zamanlı olarak bilgi toplar ve gönderir, bu da daha fazla avantaj sunar. Bazı izleme sistemleri hem pasif hem de aktif izlemeyi kullanabilir. Sinyal yoksa, bilgi mümkün olan en kısa sürede kaydedilir ve gönderilir. Pasif takip cihazları ve sistemleri daha az pahalı olsa da, bazı şirketler için tamamen yeterlidir.

Araç İzlemenin Faydaları Nelerdir?

Mobiliz araç takip sisteminin filo yönetimine uygulanması ne getirecektir? Avantajları nelerdir ve araç takip sistemi neden kullanılmalıdır? Araç takip sistemini kullanmanın faydaları arasında maliyet tasarrufu, sigorta indirimleri, çalışanların ve filoların güvenliği, müşteriler için daha iyi hizmet, daha iyi zaman ve çalışan yönetimi ile hırsızlık önleme bulunur.

Tasarruf

Araç takip sistemi daha iyi finansal yönetim avantajı sağlayabilir. Bu, yakıt tüketimi ve daha iyi yakıt yönetimi hakkındaki bilgiler sayesinde, hızlanma ve rölanti ve bakım zamanının daha iyi yönetimi gibi sürücülerin istenmeyen davranışlarını ortadan kaldırır.

Sigortada İndirimler

Maliyet tasarrufu sigorta şirketlerinden sağlanan indirimlerle daha da kolaylaştırılabilir. Bu şirketler filo yönetiminde Mobiliz araç takip sistemini kullanan ve filo konusunda daha fazla bilgi sağlama, çalışanların ve filonun güvenliğini artıran şirketler için indirim yapma eğilimindedir.

Sürücü ve Kamyonların Güvenliği

Mobiliz araç takip sistemleri sayesinde trafik kazalarını azaltmak, yoldaki herhangi bir sıkıntıdan, trafik sıkışıklığından ve yollardaki çalışmalardan kaçınmak mümkündür. Filo yönetimi, hırsızlık önleme özelliğinden de yararlanır.

Müşteriler İçin Daha İyi Hizmet

Araç takip sisteminden elde edilen tüm bilgiler tüm iş süreçlerinin daha iyi yönetilmesine yol açabilir. Ayrıca rota, duraklar, boşta kalma süresi ve olası varış saatini görmek mümkün olduğu için müşteriler için daha iyi hizmet de içermektedir.

Çalışan Yönetimi

Araç takip sistemi, yakıt yönetimi ve sürücü davranışlarının izlenmesi hakkındaki bilgiler sayesinde daha iyi çalışan yönetimi avantajı sağlayabilir. Bu özellikler sayesinde daha iyi ve daha kötü performans gösteren çalışanları görmek mümkündür. Bunun yanı sıra, Mobiliz araç takip ile edinilen tüm bilgileri daha iyi sürücü eğitimi için kullanmak da mümkündür.

Geliştirilmiş İdare

Araç takip sistemleri sayesinde yönetim kolaylaştırılmıştır. Yönetimde kazanılan zaman, daha fazla dikkat gerektiren süreçler için kullanılabilir ve bu nedenle daha verimli bir işe yol açabilir.

Zaman Yönetimi

Geliştirilmiş yönetim daha iyi zaman yönetimine katkıda bulunabilir. Ancak, daha iyi çalışan yönetimi, yakıt yönetimi, sürücü davranışlarının izlenmesi, rota takibi, aynı zamanda raporlar ve bunun sonucu olarak Mobiliz araç takip analizleri sayesinde zaman yönetimi iyileştirilebilir.

Hırsızlık Önleme

Araç takip sistemlerinin en yaygın özelliği hırsızlık önlemedir. Bu özellik, şüpheli bir davranış meydana geldiğinde uyarı ve bildirim gönderir ve bu davranışa hızlı bir şekilde tepki verir. Bu özellik aynı zamanda yeni araç edinmenin aşırı maliyetlerini önleyebilir.

Geliştirilmiş Yaşam Döngüsü Yönetimi

İyi yaşam döngüsü yönetimi, verimli filo yönetimi için çok önemlidir. İzleme sistemleriyle, araç ömrü ile ilgili teknik bilgiler (motor, lastikler ve daha fazlası) gibi bilgilerle, bilinen sürücü davranışları ve boşta kalma süresi, bakım süresi ve gerekli servis ile ilgili bilgiler gibi yaşam döngüsü yönetimini iyileştirmek mümkündür.

Filo yönetiminde araç takip sistemini kullanmanın bir çok avantajı var. Bununla birlikte, araç takip sisteminden en iyi şekilde yararlanmak için, maliyet etkin bir seçim sağlamak amacıyla farklı Mobiliz araç takip sistemleri üzerinde önceden ayrıntılı bir araştırma yapılması gerekmektedir.

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Mobiliz Araç Takip ile Arabanızı İzleyin" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı