Türk Telekom

KYK Wifi Bağlanma Giriş Yapma Ve İnternet Kotanızı Sorgulayın

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) bünyesinde barınan yaklaşık 700 bin öğrenciye internet erişimi imkanı sunmaktadır. Devlet yurtlarında kalan öğrenciler KYK Wİ-Fİ ağlarından faydalanmak için idareden kullanıcı adı ve şifrenizi alabilirsiniz.

Wifi Kyk Login ve Çıkış 2020 Nasıl Yapılır?

Ancak KYK Wİ-Fİ ağına giriş ve çıkış yaparken birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin kota dahil olmak üzere tüm Internet kullanımı ile alakalı konuları sizler için derledik.

KYK Wİ-Fİ Ağından Nasıl Giriş Yapılır?

Wİ-Fİ hizmetinden yararlanabilmek için öncelikle KYK bünyesinde kayıtlı olmanız gerekmektedir. KYK yurtlarında kalan bir öğrenci iseniz kullanıcı kodu ve şifrenizi öğrenmek için idareye giderek talepte bulunmanız gerekmektedir. İdare tarafından size tahsis edilen kullanıcı adı ve şifreyle aşağıdaki adımları izleyerek giriş yapabilirsiniz.

Kyk Wifi İzinli Oturum Açma ve Hızlandırma Nasıl Yapılır?

KYK Wİ-Fİ’ye bağlanmak için öncelikle Wİ-Fİ bölümüne girerek mevcut ağları görüntüleyin.

Ardından karşınıza çıkan ağlar arasından “KYKWIFI” ağını seçerek Ağa bağlanın. (yurt genelinde tüm KYK yurtlarının wifi ağının ismi KYKWIFI’dir.)

Wİ-Fİ ağına doğrudan bağlanan cihazınızın ekranına kullanıcı adı ve şifrenizi girebilmeniz için bir sayfa açılacaktır. Şayet otomatik olarak sayfa açılmadıysa kendiniz https://wifi.kyk.gov.tr/ adresine gidebilirsiniz.

Açılan sayfada karşımıza çıkan bilgileri idareden aldığımız bilgilerle doldurarak giriş yapabilirsiniz.

KYK Wİ-Fİ Ağından Nasıl Çıkış Yapılır

KYK Wİ-Fİ ağından çıkış yapmak için KYKWIFI ağından kopmamış olmanız gerekmektedir. Şayet farklı bir ağa bağlandıysanız ya da yurttan uzaklaştıysanız ağdan çıkış yapmanız mümkün değildir. Çünkü https://wifi.kyk.gov.tr/ adresine sadece KYK Wİ-Fİ ağına bağlı iken ulaşabilirsiniz. Başka herhangi bir internet bağlantısı ile ulaşamayacağınız bu adresten farklı bağlantıyla giriş-çıkış işlemi yapılamamaktadır.  

KYK Wİ-Fİ Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz yıl sınırsız internet erişimi imkanı sunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, bu yıldan itibaren KYK Wİ-Fİ ağına bağlanan kişi başına 16 GB internet kotası koydu. Öğrenciler bu kotayı bitirdiği takdirde yurtta Wİ-Fİ ağından internet erişimi sağlayacaktır.

Günlük Ortalama 500 MB’lık internet kullanımına denk gelen kota,  öğrenciler birkaç kısa video ya da müzik dinlediğinde kısa sürede dolacaktır. Ancak herhangi bir günlük sınırlama bulunmadığından öğrenciler istedikleri zaman a bağlanarak haklarından faydalanabilecekler.

Kyk Wifi Şifremi Unuttum Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Öğrencilerin KYK Wİ-Fİ kotalarının ne kadar kaldığını öğrenmek için https://wifi.kyk.gov.tr/ adresinden Giriş yaparak kota bilgileri sekmesine tıklaması gerekir.

Böylece öğrenciler KYK internet kotası hakkında gerekli bilgilendirmelere ulaşabilmektedir. KYK Wİ-Fİ ondan çıkış yapmanın en büyük nedeni de bu yıl uygulanmaya başlanan kutudan kaynaklanmaktadır.

Wifi Şifresi Diğer Yazılarımızı Okuyun

KYK Wifi Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

KYK Wİ-Fİ portalına giriş yaparak çıkış butonunun üstünde yer alan şifre değiştir aracıyla yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Belirleyeceğiniz yeni şifre en az 6 en fazla 10 karakterden oluşmalıdır. Ayrıca En az 1 büyük harf, bir küçük harf bir rakam içermesi gereken şifrenizin Türkçeye özgü ö-ü-ş vb. Harfleri içermemesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu