Araba Kampanya

Koalay ile Trafik Sigortası, Kasko Fiyatlarını Uyguna Bul

Trafik sigortası satın alırken, daha düşük miktarda teminat seçerek veya indirimlerinizi artırarak fiyatı düşürmek cazip gelebilir. Bunlar elbette, oto sigortanızın maliyetini etkileyen en belirgin iki faktördür. Bunu fark etmeyebilirsiniz, ancak genel primleriniz, birçok farklı faktörden de etkilenir. Bununla birlikte, priminizi neyin etkilediğini bilmek sigorta satın alırken daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olabilir ve harcamalarınızı azaltmak için ne yapmanız gerektiğini bilmenize yardımcı olabilir. Ayrıca Koalay ile trafik sigortası ve kasko seçerken daha uygun fiyatlı seçenekleri bulabilirsiniz.

Demografik Faktörler Trafik Sigortası Fiyatları Üzerinde Etkili Midir?

Cinsiyetiniz, yaşınız, medeni durumunuz, coğrafi konumunuz ve kredi puanınız, sigorta primlerinizi farklı şekillerde etkiler.

Cinsiyet ve Yaş

Genç erkekler genellikle genç kadınlardan daha yüksek primlere maruz kalmaktadır, çünkü istatistiksel olarak daha fazla erkek genç, genç kadınlardan daha fazla kaza yapmaktadır. Bununla birlikte, yaşlı erkekler genellikle yaşlı kadınlardan daha iyi primlere sahiptir. Ancak prim maliyetlerindeki farklılık genellikle ciddi değildir.

Medeni Durum

Evli insanlar bekar insanlardan daha az kaza geçirme eğilimindedir. Bu nedenle, evli olmak (özellikle erkekler için) trafik sigortası ve kasko fiyatlarını önemli ölçüde azaltabilir. Hızınızın ne kadar düştüğü önceki sürüş geçmişinize bağlıdır. Eğer hiç kaza geçirmemiş ve temiz bir sürüş geçmişine sahip bir adamsanız, fiyatları Koalay ile neredeyse yarı yarıya bulabilirsiniz.

Yaşadığınız Yer

Trafik kazalarının çoğu eve yakın meydana geldiğinden, yaşadığınız bölge fiyatları büyük ölçüde etkiler. Daha fazla arabaya sahip daha yoğun nüfuslu mahalleler, kaza, hırsızlık ve yaralanmalara maruz kalma riskinin daha yüksek olduğu anlamına gelir. Arabanızın tamir edilmesi de bazı bölgelerde daha pahalı olabilir ve bazı yerlerde hırsızlık oranı daha yüksektir. Ayrıca, bu ekonomide, işsizlik oranlarının yüksek olduğu pek çok kentsel alanda, çok sayıda insanın araçlarını sigortalamayı göze alamayacağı için sigortasız bir sürü sürücü bulunur.  Dolayısıyla Koalay sizin için en uygun fiyat seçeneklerini bulurken bölge unsurunu göz önünde bulundurur.

Kredi Puanı

Çoğu sigorta şirketi, fiyatı belirlerken kredi puanınızı dikkate alır. Kredi puanınızın trafik sigortası fiyatlarını etkilemeye başladığı belirli bir nokta yoktur, ancak genel olarak, düşük puanlar daha yüksek sigorta primleri anlamına gelir.

Mesleğiniz

Sigorta şirketleri, bir kişinin kaza riski ile mesleği arasında da korelasyon kurabilir ve kaza geçirmenin daha muhtemel olduğunu düşünürlerse priminizi buna göre ayarlayabilirler. Örneğin, gazeteciler sürekli yoldadır ve bu nedenle kaza geçirme olasılıkları daha yüksektir. Öte yandan pilotlar genellikle sadece havalimanı ile ev arasında araba sürer ve yolda fazla zaman harcamazlar. Polis memurları, ve sağlık görevlileri ortalama sürücülerden daha dikkatli oldukları için Koalay ile uygun fiyatlı trafik sigortası edinme şansları daha yüksektir.

Güvenlik Puanı

Yüksek güvenlik derecesine sahip bir araca sahip olmak, sizin veya yolcularınızın tıbbi faturalarını ödeme ihtimalinin daha düşük olması anlamına gelir. Bu nedenle, trafik sigortası priminiz daha düşük olacaktır. Bununla birlikte, daha düşük güvenlik derecesine sahip bir arabaya sahip olmak, genellikle daha yüksek bir maliyetle sonuçlanacaktır. Güvenlik derecesi, otomobil sahibinin kaza geçirme olasılığı ve bir kazanın ne kadar muhtemel olabileceği gibi çeşitli faktörlere dayanmaktadır. Hava yastıkları, otomatik emniyet kemerleri ve çekiş kontrolü gibi güvenlik özellikleri aracınızı daha güvenli hale getirmenize yardımcı olur; bu da kaza yapmanıza daha az olanak sağlar.

Araç Boyutu

Büyük arabalar bir kazada genellikle küçük arabalardan daha güvenlidir. Bu nedenle, iyi güvenlik derecelendirmesine sahip birçok büyük otomobilde, benzer değerlere sahip daha küçük otomobillerden daha düşük trafik sigortası primleri bulunur.

Arabanın Yaşı

Eski bir aracın tamir masrafları yeni bir aracın masraflarına benzese de, eski bir aracın kaza sonrası daha yüksek maliyete yol açması daha muhtemeldir. Bunun sebebi, eski bir otomobil için gerekli olan önemli onarımların maliyeti, genellikle aracın tümünden daha yüksek olabilir. Bu nedenle, onarım için ödeme yapmak yerine sahibinin aracı değiştirmesi muhtemeldir. Yeni bir arabanın değiştirilmesinin maliyeti eski bir arabanın değiştirilmesinden çok daha yüksek olduğu için, genellikle eski otomobillerden çok daha yüksek çarpışma kapsamına sahiptir. Daha yüksek kapsam, daha yeni bir otomobil için daha yüksek bir prime karşılık gelir.

Hırsızlık Olasılığı

Bazı otomobiller hırsızlar için diğerlerinden daha caziptir ve en çok çalınan ilk 10 listesine giren otomobil modelinin muhtemel bir hedefi olmayandan daha yüksek primlere sahip olması muhtemeldir. Ancak bir araba alarmı veya hırsızlık önleme özellikleriniz varsa, bu Koalay’ın sizin için bulduğu trafik sigortalarının primini düşürebilir.

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Koalay ile Trafik Sigortası, Kasko Fiyatlarını Uyguna Bul" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu