Bedava Hesaplar

Huawei Telefon Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Huawei, 170 den fazla ülkede bulunmaktadır. Dünyanın üçte birine teknoloji alanında hizmet veren Huawei, hem tasarıma önem verenler hem de donanım ile servis konusunda Titiz olanların ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Elektronik bir cihaz aldığında yetkili servis ağının çok fazla yaygın olmasına dikkat eden tüketiciler, Huawei markasını tercih ederek Kaliteli hizmetten yararlanmaya devam ediyor. Ancak her markada olduğu gibi Huawei marka cihazlarda da gerek kullanıcı gerekse fabrika kaynaklı arızalar meydana gelmektedir.

Bu konularda doğrudan tüketicinin aklına ürünün garanti süresi gelmektedir. Cep telefonu satın aldığınız sahip olduğunuz garanti belgesine kaybettiğiniz durumlarda Huawei’nin web sitesinden cihazınızın garanti süresini öğrenebilirsiniz.

Huawei Garanti Sorgulama İşlemi

Huawei marka cihazınızın garanti süresini sorgulamak için mutlaka IMEI numarasını bilmeniz gerekmektedir. Ardından https://consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query/ adresine Giriş yaparak doğrudan garanti sorgulama ekranına erişim sağlayabilirsiniz.

Karşınıza çıkan “Garanti Süresi ve Destek Hizmeti Sorgulama” sayfasında “Cihaz IMEI/MEID/SN/MAC” yazan alana IMEI numaranızı gelmeniz gerekmektedir. Ardından alt sütunda yer alan doğrulama kodunu girecek Huawei garanti sorgulama işlemini aratabilirsiniz.

Karşımıza çıkan yeni sayfada cihazınızın garanti detaylarını görüntüleyebilir ve garanti kapsamı içerisinde herhangi bir sorun yaşadığınızda teknik destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Şu durumlarda Huawei müşteri hizmetlerini aramanız önerilmektedir;

  • Garanti sorgulama ekranında cihazınızı görüntüleyemiyorsanız.
  • Cep telefonunuzun faturasında garanti süresinin devam ettiği görülürken, garanti devam etmiyor uyarısı alıyorsanız.
  • Son olarak cihaz garanti dışı yazıyorsa Huawei müşteri hizmetlerini aramanız önerilmektedir.

Huawei Teknik servis onarım durumu sorgulama

Huawei servisine gönderilen cep telefonunuzun durumunu öğrenmek için Huawei resmi sitesinden destek menüsüne girip, oradan da teknik servis onarım durumu kısmına tıklayınız. Doğrudan teknik servis onarım durumu sayfasına girmek istiyorsanız, https://consumer.huawei.com/tr/support/inquiry/ adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Karşınıza çıkan ekranda yer alan “cihaz seri, kayıt veya IMEI numarasını giriniz” kısmını doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında onay kodu alanını doldurarak sorgulama işlemini başlatabilirsiniz.

Açılan sorgu ekranında cihazınıza ait tüm teknik servis bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ancak sorgulamanın ardından cihazınıza görüntüleyemiyorsanız, Huawei müşteri hizmetlerini ya da yetkili servis numarasını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Huawei IMEI  sorgulama

Gerek cihazınızın garanti süresini gerekse tamir durumunu sorgulamak için cihazınıza IMEI numarasını bilmeniz gerekmektedir. Huawei marka cep telefonunuzun IMEI numarasına öğrenmek için cihazınızdan *#60# yaparak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca cihaz kutusunda veya cihaz kutusundan cep telefonunuzun IMEI numarasını öğrenebilirsiniz. IMEI numaranızı öğrenmenizin ardından cihazınız ile alakalı tüm sorgulama işlemlerini Huawei’nin resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu