Bimcell Bedava İnternet 2020

Google Bedava İnternet Çağını Başlatıyor

Konu Başlıkları

Google aracılığıyla bedava internet çağı resmen başlıyor. Asında pilot bölge olarak birden çok ülke belirlenmiş ve bu konudaki çalışmalar sürdürülmektedir. Google tarafından yürütülen bu çalışmalar ilk olarak Tayland, Meksika ve Hindistan’da kurulmuş olan ücretsiz wi-fi noktaları ile birlikte hizmeti sürdürmektedir.

Buradaki geri dönüşe ve aynı zamanda da memnuniyete göre bu hizmeti geliştirerek bütün dünyaya yaymayı hedefleyen şirket herkesin ücretsiz bir şekilde internet kullanmasını amaçlamaktadır. Google Station isimli proje ile birlikte bedava internet artık hayal değil gerçek olmaya başladı.

Şu anlık altı ülkede pilot uygulama yapılmakta lakin her geçen gün bu ülkelerin sayısı artırılarak çalışmalar daha da stabil hale getirilmektedir. Bununla birlikte Google adil kullanımı sağlamak amacıyla bağlantıları 30 dakika ile sınırlandırmış durumda. Yeniden bağlanmak için ise tekrardan giriş yapılması ve sonrasında da devam edilmesi gerekmektedir.

Google Bedava İnternet

Bir nevi tedbir olarak nitelendirilen 30 dakika sınırlandırması ile beraber çökmeleri engellemek ve kota, hız problemini ortadan kaldırmak amacıyla planlanmıştır. Bu yeni gelişmeler ile birlikte her geçen gün kendini daha da geliştiren ve aynı zamanda da en uygun şekilde hizmetleri sağlamaya başlayan Google bedava internet sunmak için hızla çalışmalarını devam ettirmektedir.

Dolayısıyla en kısa süre içerisinde yavaş yavaş bütün dünyaya yayılacak bu çalışmalar neticesinde bedava internet çağının en büyük adımlarının atıldığını görmek de mümkün olacaktır.

Google bu sayede bütün herkesin internet kullanmasını sağlamak ve aynı zamanda bedava internet sağlayarak kullanıcıların daha da aktif bir internet deneyimini yaşamasını hedeflemektedir.

Yakın zamanda ülkemizde de kurulması planlanan ücretsiz noktalar aracılığıyla interneti bedava bir şekilde kullanmak da mümkün olacaktır. Böylelikle Google tarafından ilk olarak başlatılan bu proje gün geçtikçe daha da çok yaygınlaşacaktır.

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Google Bedava İnternet Çağını Başlatıyor" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu