Türk Telekom Bedava İnternet 2020

Faturaya Ek Taksitli Telefon Nasıl Alınır?

Telefon almanın birçok farklı yolları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de faturanıza ek olarak taksitli telefon alma imkânınızın bulunmasıdır. Peki, faturaya ek taksitli telefon nasılı alınır bundan bahsedelim. Birçok operatör müşterilerine faturalı hatlarına ek olarak taksitli telefona sahip olmak imkânı tanımaktadır. Tabi böyle bir kampanyadan yararlanabilmek için öncelikle kullandığınız operatöre ait faturalı bir hatta sahip olmanız ve bu hattı da en az 6 aydır kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Bu 6 aylık süre bazen operatörler arasında ufak farklılıklar gösterebilir ama genel olarak 6 ay olmaktadır. Bu 6 aylık süre zarfı içerisinde faturalarınızı aksatmadan düzenli bir şekilde ödemişseniz, operatör sizlere faturanıza ek cep telefonu alma hakkı tanımaktadır. Operatörlerin sizler için sunduğu her bir cihazın farklı kampanyaları olup, puan sorgulamanız sonucu kendiniz için uygun görülen modellerden istediğiniz birini alabilirsiniz.

Faturaya ek taksitli telefon nasıl alınır diye merak edenler için işlemi biraz daha somutlaştıralım. Diyelim ki sizin faturanız 35 TL ve alacağınız cihazın faturanıza yansıması da 24 ay taahhüt ile 30 TL olsun. Toplamda her fatura dönemi 65 TL ödemek koşulu ile yeni telefonunuzu alabilmektesiniz.

Faturaya Ek Taksitli Telefon Alma Şartları

Bu şekilde bir telefon alabilmek için hemen her operatörün öne sürdüğü bazı şartlar olmaktadır. Bu şartlardan bir kaçından bahsedecek olursak;

  • İlk olarak kullandığınız operatöre ait adınıza kayıtlı bir faturalı hattınız bulunmalıdır.
  • Bu faturalı hattınızı en az 6 ay kullanıyor olma şartınız ve ödemelerinizi sorunsuz gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
  • Yine bu yolla bir cihaz alabilmeniz için operatörlerin yapacağı puan sorgulamada yeterli puanınızın olması gerekmektedir. Bu puan operatörden operatöre değişiklik gösterebilmektedir.
  • Son olarak Faturaya ek taksitli telefon alma şartları arasında, eğer faturasız hat sahibi iseniz faturalı hatta geçtiğiniz takdirde sizlere de kolaylıklar sağlanmaktadır.

Turkcell Faturaya Ek Taksitli Telefon Nasıl Alınır?

Size en yakın bir Turkcell bayisine giderek faturanıza ek yeni bir cihaz almak istediğinizi belirttiğinizde sizin için puan sorgulaması yapılacaktır. Eğer yukarıda yazılı temel şartların yanında puan sorgunuzda uygun çıkarsa istediğiniz telefonu seçebilmekte ve bedelini faturanıza ek olarak ödeyebilmektesiniz. Eğer puan noktasında sıkıntı çıkacak olursa Turkcell isterse yeni cihaz vermeme hakkını kullanabilmektedir.

Türkcell Cihaz Puanı Sorgulama İçin Tıklayın!

Vodafone Faturaya Ek Taksitli Telefon Nasıl Alınır?

Vodafone bayilerine giderek faturalı hat sahibi olduğunuzu ve Vodafone faturaya ek taksitli telefon nasıl alınır öğrenmek istediğinizi bildirmelisiniz. Bunun ardından görevli kişiler hakkınızda puan sorgulaması yapacak ve uygun görüldüğü takdirde size yeni bir cihaz verecektir.

Vodafone Cihaz Puanı Sorgulama İçin Tıklayın!

Turk Telekom Faturaya Ek Taksitli Telefon Nasıl Alınır?

Birçok alanda olduğu gibi bu alanda da Turk Telekom farkını ortaya koymaktadır. Diğer operatörlerde olduğu gibi gerekli şartları sağlayan müşterilerine bayileri ya da mobil uygulaması üzerinden yeni cihaz alma hakkı tanımaktadır.

Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama İçin Tıklayın!

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

SORU - CEVAP

 "Faturaya Ek Taksitli Telefon Nasıl Alınır?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu