Bedava Hediye İnternet – Turkcell, Vodafone, Türk Telekom

Fatura Son Ödeme Tarihi Ertelenebilir mi?

21.08.2019
Fatura Son Ödeme Tarihi Ertelenebilir mi?

Yeni bir faturalı hat alınırken bütçenize uygun bir şekilde son ödeme tarihi belirlenmektedir. Bunu kullanıcı kendisi belirler. Hesap kesimi ve son ödeme tarihi farklı aralıklarda yer alır. Arada en az 10 günlük bir süre yer alır. Bu alanda faturada son ödeme tarihi ertelenebilir mi? Şeklinde sorularda sorulabilir.

Bu durum yaşanan bütçe değişiklikleri ya da farklı alanlarda ödeme planlarına uymaması şeklinde olabilir. Kesilmiş bir faturanız var ise son ödeme tarihinin değişmesi için başvuru yapamazsınız. İleri dönemlerdeki faturalarınıza ait son ödeme tarihlerini müşteri hizmetlerine başvurarak değiştirme imkanınız olabilir. Bu durumda fatura kesim tarihi de değişecektir. Hangi operatöre bağlı olursanız olun online olarak borç sorgulama işlemleri yapabilir ve online sayfalarda istenilen değişiklikler ve başvurular anında yapılabilmektedir.

Günün Fırsatı -> Bedava İsteyenlere Bu Kampanya Tam Size Göre Kaçırmayın!!!  Vodafone Fatura Ceza Borcu Olanlara Kolaylıklar

Faturalı hat kullanırken pek çok değişiklik yapabilirsiniz. Bazı işlemlerin kimlik belgeniz ile yapılması ancak söz konusu olabilirken bazı işlemleri web online işlemler menüsünü de kullanarak yapabilirsiniz. Ya da kendi hattınız üzerinden doğrudan müşteri temsilcilerine bağlanarak ta sorunlarınızın çözümlerini sağlayabilirsiniz. Bazı operatörler faturada ödeme içerisinde çeşitli kampanyalarda sunabiliyor. Özellikle çalışanlara özel olarak yapılabilen bu çalışmalarda faturaların bir veya iki dönem ertelenebilmesi söz konusu olmaktadır. Bu şekilde de faturaların ertelenmesi söz konusu oluyor.

Günün Fırsatı -> Bedava İsteyenlere Bu Kampanya Tam Size Göre Kaçırmayın!!!  Telpa Borç Ödeme Ve Garanti Sorgulama

Faturalı hat kullanıcılarının son ödeme tarihini aşmaları durumunda kullanıcıların borçlarını ödemeleri için ek süre verilmekte ve bu süre sonrasında ilk olarak hat tek yönlü olarak aramaya kapatılmaktadır. Çift yönlü olarak aramaya kapatıldığında ise açma kapama ücreti ödenmesi gereken faturaya yansıtılır ve bu şekilde gecikme faizini de ödemek zorunda kalırsınız. Fatura borcu ödendiğinde ise hattınız tekrardan kullanıma açılacaktır. Çünkü hat özellikle tek taraflı olarak iletişime kapatıldığında cezai ücret faturaya yansıtılmış olacaktır. Hattın son ödeme tarihi baz alındığında beş günlük bir geçiş olmuş ise bu cezalar tek tek uygulanmaya başlayacaktır.

Herhangi bir cezai sorumluluğunun olmaması için gününde ve zamanın ödemelerin yapılması çok önemlidir. Kabarık faturalarla karşılaşmamak için bütçenize uygun bir şekilde son ödeme tarihini belirlenmesi gereklidir. Faturalı hat kullanımları pek çok avantaj barındırsa da ödemelerin düzenli yapılması ile bu avantajlı kullanımların devam ettirilebilmesi mümkün olacaktır. Bu alanda hattınızın kısıtlamamaya gitmeden önce son ödeme tarihi erteleme çalışmalarını yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Promosyonlu hediye paketler ve tarifeler yurt içi kullanımı ile geçerlidir. Sitemizde yayınlanan konular bütün içerikleri operatör şirketlerin yapmış olduğu ve forum sitelerinde paylaşılan kampanyaları değerlendirip sizlere kolaylık sağlamak amaçlıdır. Faydalı bulduğunuz yazılara yorum yaparak diğer ziyaretçilere yardımcı olabilirsiniz.