Evde İnternet

Ev İnterneti Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama, Hesaplama

Sebebiniz ne olursa olsun, ev interneti hizmetini iptal etmeniz gereken zamanlar gelebilir. Bu kılavuz, sözleşmenizi mümkün olduğunca çabuk ve masrafsız  bir şekilde iptal etmek için bilmeniz gereken her şeyi kapsar.

Ev İnternetinde Cayma: Temel Bilgiler

Bu makalede internet ve kablo hizmetini iptal etme sürecine derinlemesine dalıyoruz, ancak genel işlem birkaç basit adımda halledilebilir. Beklenmedik masraflarla karşılaşmamak için sözleşmenizi erken sonlandırma ücretlerini mutlaka kontrol edin. Bu ücretler muhtemelen taahhüt imzaladığınız zaman sözleşmenizde yazacaktır. Sözleşmenizi kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.  

Online olarak hesabınıza giriş yapın ve taahhüdünüzü dijital olarak iptal edip edemediğinizi görün. Bu bir seçenek değilse, yardım hattını arayın ve müşteri hizmetlerine bağlanın. Temsilci size nasıl yardımcı olabileceğini sorduğunda da ev internetinizi iptal ettirmek istediğinizi söyleyin. Muhtemelen, sizi son saniye anlaşmalarıyla kalmaya ikna etmeye çalışacaktır. Sunacağı tekliflerle ilgilenmiyorsanız, iptal konusunda ısrar etmeniz gerekebilir. İptal onaylandıktan sonra, internet hizmetini aldığınız firmaya ait olan herhangi bir ekipmanı iade etmeniz gerekebilir.

Erken Cayma Ücretleri

Bir internet firması ile bir sözleşme imzaladığınızda, sözleşmenizde taahhüt cayma bedelini açıklayan bir bölüm bulabilirsiniz. Bu ücretler, hizmetinizi sözleşme bitiminden önce iptal etmek istediğinizde uygulanır. Size potansiyel olarak önemli miktarda paraya mal olabilirler. Öyle ki bazen hizmetinizi aktif tutmak ekonomik açıdan daha mantıklı olur. Bir sözleşmeyi kabul ettiğinizde, internet veya kablolu yayın sağlayıcınız, uzun vadeli bir taahhüt karşılığında indirimli bir fiyat sağlayacaktır. Sözleşmeyi erken feshettiğinizde taahhüt cayma bedeli, şirketin sunmuş olduğu indirimi telafi etmesine yardımcı olur. Ne yazık ki, cayma bedelini içeren bir sözleşme imzaladıysanız, hizmetinizi erken iptal etmeniz durumunda bu ücreti ödemekten başka şansınız kalmaz.  

Bununla birlikte, birçok ev interneti firması, sağlayıcıları değiştirdiğinizde cayma bedeli ücretlerinizi ödemeyi teklif eder. Çoğu durumda, bu tür anlaşmalar hakkında bilgi firmanın internet sitesinde bulunabilir.

Ev İnternetinde Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama

İnternet şirketleri sizi müşteri olarak bünyelerinde tutmayı amaçlıyor. Bu yüzden iptal sürecini büyük bir güçlük haline getirmeleri de olasıdır. Sağlayıcınızla ilişkileri kesmek için bir taahhüt cayma bedeli ödemeye istekli olsanız bile, hizmetinizin durdurulması süreci karmaşık ve stresli olabilir.

Çoğu zaman online iptal etme seçeneği yoktur ve bir müşteri hizmetleri yardım hattını aramak zorunda kalırsınız; bu noktada, temsilci sizi kalmaya ikna etmek için elinden geleni yapar. Hizmetinizden zaten memnun değilseniz, hizmetinizin iptal edilmesini sağlamak için bir saat boyunca tartışmak, gerçekten durumun stresini artırabilir. Yine de ısrarcı olduğunuzu anladıklarında bir sonraki aşamaya geçmeyi kabul edeceklerdir.

Müşteri temsilcisi ev internetinizi iptal ettirmeniz durumunda ne kadar cayma bedeli ödemeniz gerektiğini size söyleyecektir. Bu tutar genel de 2 ya da 3 aylık fatura kadardır. Ancak unutmamanız gerekir ki, hizmetten yararlanmaya başlarken farklı bir kampanya kapsamında sözleşme imzaladıysanız cayma bedeli tutarı çok daha yüksek de olabilir. O yüzden en net bilgi için taahhüdünüzün detaylarını incelemekte yarar vardır.

Benzer Konular

3 Kişi Katıldı

  1. 24 ay teadüt var ben ıptal etdim zamanında onlar yine onaylamış 20 ay var cayma bedeli ne kadar olur

SORU - CEVAP

 "Ev İnterneti Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama, Hesaplama" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu