Bedava Hesaplar

Delta Teknik Servis Garanti Sorgulama

Türkiye’de akıllı telefon ve tablet gibi birçok cihazın satışı gerçekleştirilirken, garanti hizmetleri de Delta Teknik Servis firması üzerinden gerçekleştiriliyor. Türkiye genelinde garanti açısından teknoloji dünyasında yenilikçi bir yaklaşım sunmuş olan Delta Teknik Servis, Türkiye’nin birçok farklı noktasında servis işletmeleri ile size bakım, onarım ve garanti hizmetleri sağlıyor. 

Satın almış olduğunuz bir akıllı cihazın farklı marka ve modellerine uygun bir şekilde Delta Teknik Servis üzerinden garanti altında olduğu belirtiliyorsa, bu konuda cihazınızın garanti durumunu sorgulamak için firmanın web sayfası üzerinde garanti sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Bu sayede cihazınızın gerçekten Delta üzerinde garanti kapsamında bulunup bulunmadığını, servis hizmetlerinin neler olduğunu, garanti süresinin neler olduğunu ve garanti kapsamına neler olduğunu görebilirsiniz. 

Delta Teknik Servis Garanti Sorgulama İçin İlk Adım Nedir?

Eğer satın aldığınız akıllı telefon, tablet veya bilgisayar gibi bir cihazın Delta Teknik Servis güvencesinde olup olmadığını merak ediyorsanız, öncelikle deltaservis.com.tr sayfasına giriş gerçekleştirmeniz gerekir.

Daha sonrasında özellikle akıllı telefonlar için garanti sorgulama işlemi gerçekleştirmek açısından ilk adımda cihazınızın IMEI numarasını öğrenmeniz gerekecektir. Bir akıllı cihazın IMEI numarasının öğrenilmesi için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında;

  • İlk olarak cihazınızda arama bölümüne girmeniz ve *#06# tuşlaması gerçekleştirerek, ara butonuna tıklamanız gerekecektir. Telefonun sistem içerisinde bir sorgulama gerçekleştirerek, size 15 haneden oluşan IMEI numarasını verecektir. 
  • Benzer şekilde telefonunuzun ayarlar>hakkında>telefon kimliği bölümü içerisinde de IMEI numarasını ve çift hatlı telefonlar için 2 adet farklı IMEI kodlarını görme imkanına sahipsiniz. 
  • Cihazınızın servis üzerinden veya garantili bir şekilde güvenilir bir firma üzerinden aldığınızda, fatura, garanti belgesi ve cihaz kutusu gibi noktalarda da IMEI kod yer alacaktır. 

IMEI kodu, belirtilen herhangi bir yöntemle birlikte temin edildikten sonra Delta Teknik Servis sayfası üzerinde garanti sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Delta Teknik Servis Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Delta Teknik Servis sayfası üzerinde öğrenmiş olduğunuz IMEI numarası ile birlikte garanti sorgulama işlemini çok basit birkaç adım sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle deltaservis.com.tr sayfasına girmeniz ve sonrasında teknik servis sekmesi altında garanti sorgulama bölümüne giriş gerçekleştirmeniz gerekecektir. Girmiş olduğunuz bu bölüm içerisinde karşınıza çıkan iki farklı alanın doldurulması gerekir. 

İlk olarak “15 haneli IMEI numarasını alttaki alana yazınız” şeklinde belirtilmiş bölüm içerisine elde etmiş olduğunuz 15 haneli kodu girmeniz gerekir. Sonrasında ise alt noktada bulunan “Ben Robot Değilim” recaptcha simgesine tıklayarak, bu kutucuğu onayladıktan sonra garanti sorgula butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirmeniz gerekecektir. 

Delta Teknik Servis Garanti Sorgulama Sonuçları Nelerdir?

Delta Teknik Servis sayfası üzerinde garanti sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz için seçebileceğiniz cihazlar arasında marka olarak;

  • Samsung akıllı telefonlar 
  • Xiaomi akıllı telefonlar 
  • Huawei akıllı telefonlar
  • LG akıllı telefonlar
  • HTC akıllı telefonlar gibi ürünler bulunmaktadır. 

Bu ürünlerin tümünde servis işlemlerini sorgulamanız veya garanti sorgulama işlemi yapmanız için satılmış olan cihazın Delta Servis güvencesinde olması yeterlidir. Bu kapsamda ekran değişimi, kasa değişimi, batarya değişimi veya kamera değişimi gibi birçok farklı noktada servis üzerinden hizmet almanız mümkün olacaktır. 

Benzer Konular

SORU - CEVAP

 "Delta Teknik Servis Garanti Sorgulama" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu