Ücretsiz Hesabı

Bedava Twitch Prime 2020 Nasıl Yapılır?

Twitch prime günümüzde yüzlerce üye tarafından takip edilen ve oldukça popüler bir platformdur. Dİğerlerinden farklı olarak içinde hediyeleşme, para kazanımları ve belirl ibir gelir elde etme olanağı tanımaktadır. Twitch nedir? Nasıl üyelik açılır? 2020 yılında bedava üyelik nasıl yapılır ve nasıl abone olunur? Gibi başlıkları sizlerle inceleyeceğiz.

Twitch Prime Ne Demektir?

Aktif bir şekilde sosyal ağlarda faaliyet göstermesi 2014 yılında Amazon şirketi kurucusu tarafından satın alınması beraber başlayan ve ilgi çekebilmek için üyelere özel çekiliş ve hediyelere de 2016 yılında hız kesmeden devam eden bir platform olmuştur. Pek çok kişi normal twitch ödemesi dışında bu aboneliği satın alan kişiler özel haklardan faydalanmış olur.

Neden Twitch Prime ?

Bu uygulama ücretlidir. Peki kişi neden ücretli bir uygulamaya kayıt olmalıdır? Diğer platformlardan farkı nedir? Twitch platformu üzerinden yayıncılık yaparak kişilere hizmetler sunan kanal yayınları vardır. Eğer kişi bunlara ulaşmak istiyorsa belirli bir para ödemesi gerekir. Normal şartlarda ödenen üyelik ücreti 4.99 dolar iken eğer twitch prime’a üyeyseniz  bu fiyat yılın yarısına kadar 2,99 dolar üzerinden alınır.

Twitch Prime üyeliği bulunanlar sınırsız sohbet ve çeşitli rozetler kazanma şansı da elde ediyor.

Çok iyi ve aktif oyun takipçisiyseniz eğer popüler oyunlardan olan Fortnite, Pubg, Rainbow Six Siege oyununu oynarken sizlere oyun içi kostüm, eşya gibi bazı faydalardan kazanım elde etmenizi de sağlar.

Bedava Twitch Prime Üyelik Alma

Twitch Prime a sahip olan kişilerin pek çok oyun içi uygulama içi avantajlardan faydalandığını biliyoruz. Peki biz bu programa nasıl üye olabiliriz? 

YENİ YAYINLANDI->
Bedava TS3 Teamspeak Kurma 2020 Panelli Nasıl Açılır?
 • Üye olabilmek için öncelikle twitch amazon adresine girdikten sonra sayfanın alt kısmında bulunan yazının üzerine tıklıyoruz.
 • Sonrasında karşınıza çıkan sayfada sol tarafta ve altıda “The parts of The Lord” şeklinde bir yazı geliyor. Bu yazıya tıkladığımızda bize şunu söylüyor. Amazon sitesinde bir üyeliğiniz bulunmalıdır.
 • Biz de giderek Amazon sitesinde bir üyelik oluşturuyoruz.
 • Sonra oluşturulan üyelikle beraber siteye giriş yapabiliyorsunuz.
 • Giriş yaptıktan sonra ödeme bilgileriniz ve bulunduğunuz yerin adresine dair bilgiler sorulacaktır. Bunları da doldurmanız gerekiyor.
 • Son aşamada yazı görüyoruz ve buraya tıkladığınızda üyeliğimiz aktif bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor.
 • İlk defa üyelik faaliyetinde bulunuyorsa 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde abone olabiliyorsunuz.
 • Abone olmadan da 7 günlük deneme sürecine ücretsiz bir şekilde değerlendirebilme imkanı da sunmaktadır.

Twitch Prime Ücretsiz Deneme

Twitch Prime ın kurucu kurucuları uygulamayı test edilebilmesi için belli bir süre ücretsiz kullanma imkanı tanımaktadır. Bu uygulama içerisindeki videodan, video programlarından ücretsiz bir şekilde abone ile gerek kalmadan yararlanabiliyorsunuz.

 • Bunun için öncelikle kredi kartınızın olması yada banka kartınızın olması gerekmektedir.
 • Bir ödeme yöntemi belirlemeniz şartı aranır. Yoksa hiçbir şekilde ücretsiz kullanmaya da izin vermemektedir.
 • Kredi kartı bilgilerini ya da banka kartı bilgilerini girdikten sonra deneme süreniz başlayacaktır.
 • Bu sürede abonelik kısmına geçiş yapmadan önce hiçbir şekilde ücret kesintisi yapmaz aboneliğe geçmeden önce de iptal ederseniz.
 • Üyeliğinizi aboneliğiniz hiç başlamadan sadece deneme suresiyle uygulamayı kullanmış olursunuz.

Twitch Prime Aboneliğinin Avantajları Nelerdir?

Prime kanal aboneliğiniz başladığında uygulama içerisinden farklı sohbet ayrıcalıkları, rozetler ya da kanallara özel olarak abone olabilme gibi farklı avantajları size sunmaktadır. Twitch kanalı aboneliğini ücretsiz bir şekilde kullanabilme şansı da tanımış olur. Bazı üyelere özel olan alanlara geçiş yapabiliyorsunuz. Üç farklı renk arasında geçiş yaparak kullanabiliyorsunuz. 

YENİ YAYINLANDI->
Güncel VPN ve Proxy Adresleri 2020

Ve sohbet rozeti kazanabilme simge değiştirebilme şansımız oluyor. Normal şartlarda Twitch kullanımında 14 günlük yüklemiş olduğunuz videonun depolanması bulunuyordu ve ayarlarınız ve yayınlarını da kaydı oluyordu. Bu sayede 60 güne çıkarılarak depolama ve saklama süresi çoğaltılabiliyor.

Ücretsiz Bir Şekilde Twitch Prime Abone Olma

Ücretsiz bir şekilde Twitch Prime ayrıcalıklarından faydalanabilmek için öncelikle;

 • Ödeme yönteminiz için belirlenmiş olması lazım.
 • Seçeneklere baktığımızda Banka kartınızın, Kredi kartınızın, Sanal kredi kartınızın Papara ya da İnnial kartınızın bulunması gerekir.
 • Eğer bu kartlardan herhangi birine sahipseniz üyeliğinizi aktif olarak kullanabiliyorsunuz.
 • Ancak internet üzerinden kartların alışverişe açık bir konumda olması gerekir.
 • Sizin de aktif olarak kullanmış olduğunuz kartını internet alışverişine açık olup olmadığını teyit etmeniz gerekmektedir.
 • Kartınızın içerisinde en az miktarda bir 20 liranın olması gerekir ve son aşama olarak üyeliğiniz başlatıldığında 7 günlük bir ücretsiz kullanım süresi vardır.
 • 7 gün dolumunda aboneliğiniz paralı bir şekilde devam edecektir.
 • Buna engel olabilmek için 7 günün dolduğunda aboneliğinizi Amazon sitesi üzerinden iptalini talep etmeniz gerekir ve bu işlemi birkaç hesaptan birkaç kere birden yapabilmeniz gerekir.

Bu şekilde ücretsiz bir şekilde Twitch Prime kullanabiliyorsunuz.

Ücretsiz Bir Şekilde Twitch Prime Üye Olmak Yasal mı?

Yukarıda saymış olduğumuz ücretsiz abonelik faaliyetlerini ve işlem basamaklarını tamamladıktan sonra 7 günlük ücretsiz kullanma hakkını elde ediyoruz. Bu haktan yararlanmak yasal olarak bir sıkıntı yaratır mı? Bir sıkıntıya sebep olur mu?

Ona baktığımızda Amazon ve Twitch uygulamaları kişilere ücretsiz deneme hakkınızı kullanabilirsiniz iznini vermiştir. Herhangi bir şekilde yasal olmayan bir durum söz konusu olsaydı onlar böyle bir hak tanımazlardı.

YENİ YAYINLANDI->
Bedava Tik Tok Takipçi Hilesi 2020

Ücretsiz olarak belirtilen zaman diliminde kullanmanız sizin için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir ve ücretsiz kullanım dahilinde uygulamalardan herhangi bir hediye almışsınız ya da farklı bir kazanım sağlamışsanız bunları da sizden geri istemiyor.

Twitch Prime Uygulaması ile Aboneliklerden Fayda Elde Etmek

Twitch Prime deneme süresi kapsamında başlatmış olduğumuz aboneliğiniz içerisinde öncelikle herhangi bir kanala giderek ücretli olarak belirtilen bir kanala bile giderek abone olabiliyorsunuz. Sonrasında oyunu içlerinde özellikle bedava lotular, bedava oyun oynayabilme ya da LOL kapsülleri alabiliyorsunuz. Aboneliğiniz bitsede yine bunlar sizde kalıyor.

Twitch Prime Aboneliğini Nasıl İptal Edilir?

7 günlük ücretsiz Twitch Prime aboneliğini sonlandırmak istediğinizde öncelikle şunu bilmelisiniz. Eğer uygulama içerisinde 7 günü geçirdiğiniz zaman sonrasında iptalini gerçekleştirmediyseniz 30 gün boyunca beklemek zorundasınız.

30 günlük deneme süresini bitirdikten sonra ancak aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Yani üyeliğinizin tamamıyla aktifliğini kaybetmesi 30 günü bulmaktadır. Bu sırada sizden bir ücret kesintisi olmayacaktır. Abonelik iptal işlemlerinde bazen şöyle sıkıntı yaşanabilmektedir. Birkaç kere size abonelik iptalini sorabilir. Siz sürekli olarak iptal etmek istediğinizi bildireceksiniz. Abonelik iptal işlemleri Amazon sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Amazon üzerinde bulunan hesabınıza giriş yaparak aboneliğinizi sonlandırabiliyorsunuz.

Ücretsiz bir şekilde abone olduğunuz abone olduktan sonra bir kanal seçtiğiniz bu kanala 30 gün boyunca aboneliğiniz aktif bir şekilde sağlanır. Sonrasında iptal olunur. Siz tekrar istediğiniz kanala giderek abone ol tuşuna tıklamanız gerekmektedir.

Kişiye Twitch Prime aboneliğini aktif hale getirmeden önce normal bir ödeme planına sahipse bu ödemeyi sonlandırdıktan sonra Twitch Prime aboneliğine geçiş yapabilmektedir.

Twitch Prime üzerinden aboneliğinizi gerçekleştirdikten sonra 30 gün içerisinde aboneliği kullanmanız gerekir ve sonrasında tekrar bir yenileme işlemi söz konusudur. Abonelik miktarının biriktirmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Kampanyalar:

Destek Admin

Soru, İstek veya Şikayetlerinizi Aşağıdan Soru - Cevap Bölümünden Yazın! Yöneticiler ve Kullanıcılar Hemen Yardımcı Olmaktadırlar..

Yeni Kampanyalar

SORU - CEVAP

 "Bedava Twitch Prime 2020 Nasıl Yapılır?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı