Türk Telekom Bedava İnternet 2020

Avea Cihaz Puanı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere her GSM operatörü hat üzerinden kişilere cihaz olarak cep telefonu ya da tablet vermektedir. Bu tablet ya da cep telefonlarının ücretleri aylık olarak faturaya yansıtılmaktadır. Türk Telekom eski adı ile Avea GSM operatörünün de cihaz uygulamaları bulunmaktadır.

Cihaz puanı sorgulamasının hemen ardından yeterli puanı olanlar tablet ya da cep telefonu alabilmektedir. Hat üzerine özellikle cep telefonu alabilmek herkes için yararlı bir uygulama olmuştur.

TT Avea Akıllı Cihaz Değişim Kampanyası 2020 Nedir?

Günümüzde her şeyin pahalanması ve cep telefonu modellerinden sürekli yükselerek çok fazla pahalı olması sebebi ile GSM operatörleri ile telefon almak çok daha mantıklı bir uygulama olmaktadır. Fakat hiçbir para ödenmeden alındığı için aylık ödemeler düşünülmeden cihaz seçilmemelidir.

Bunun için ekonomik araştırmalar yapılmalı ve ona göre cihaz seçilmesi gerekmektedir. 

Avea Cihaz Yenileme Kampanyası Nedir?

Puan sorgulama işlemi gerçekleştirilirken birçok kritere bakılmaktadır. Bu nedenle bazı kriterlere sahip olmayanlar cihaz uygulamasından faydalanamamaktadır. Bunun için şu kriterlere sahip olmak gerekmektedir.

Türk Telekom faturalı hatların geçmiş dönem ödeme performanslarının olumlu olması gerekmektedir. Ödemelerde gecikme yaşayanların, telefonu sık sık kapananların puanları düşük olmakta dolayısıyla cihaz alamamaktırlar.

Avea Cihaz Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi kayıt bürosu ile de sorgulamalar yapılmaktadır. Risk raporu sonucunda kişinin kredi geçmişinin olumlu olması gerekmektedir. Bazı durumlarda ön ödeme yapılması şartı ile cihaz verilebilmektedir.

Sorgulamalar sonucunda bir puan ortaya çıkmaktadır. Bu puan ile her cihaz alınmamaktadır. Hangi cihaza puanınız yetiyor ise o cihazı alabilirsiniz. Puanı çok yüksek olan vatandaşlar istedikleri her cihazı alma hakkına sahiptir.

Avea Cihaz Alma Şartları 2020 Nedir?

Fakat puan istediğiniz cihaz modelinin altında ise Türk Telekom Cihaz Puanı Yükseltme için kriterlere uygun davranmalısınız. Her ay hatta her hafta puan durumunuz değişmektedir. Bu nedenle seçeceğiniz cihaz ile puanınız arasındaki fark az ise biraz beklemeli ve beklediğiniz bu süre içerisinde de ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Ödemeler düzenli yapıldığında bu durum hemen puanınıza yansıyacaktır.

blank

Türk Telekom dönem dönem eski telefonları alarak bunu ön ödeme sayma gibi uygulamalar da yapabilmektedir. Bu durumda eski cihazınızı vererek onu ön ödeme saydırabilir ve bu durumda aylık taksitlerinizi belli bir oranda düşürebilirsiniz. Bu çok avantajlı kampanyalardan bir tanesidir. Tabii ki bu durumunda bazı koşulları bulunmaktadır.

Türk Telekom Faturaya Ek Telefon Alma 2020 Şartları Nedir?

Getireceğiniz cihaz yeni cihazın en fazla %75 bedeli kadar olması gerekmektedir. Bu oran tutturulamadığında bu kampanyadan faydalanılması mümkün değildir.

Görüldüğü üzere Türk Telekom operatörü kullananlar, çok avantajlı kampanyalar ile cihaz sahibi olabilmektedir.

Fakat bunun için mutlaka puanlarının cihaz alacak yeterli düzeye sahip olması gerekmektedir. Bunun için de fatura ödemelerinin ve varsa kredi ödemelerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Benzer Konular

6 Kişi Katıldı

SORU - CEVAP

 "Avea Cihaz Puanı Sorgulama Nasıl Yapılır?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu